Parada dinozaurów przed Sejmem

Oglądałam w telewizji relacje z dzisiejszego [16.07.2017] protestu opozycji przed Sejmem, przerzucając się z TVP Info i TVN24 do Polsat News. Najbardziej sumienna była relacja tej ostatniej stacji. W sieci można znaleźć szczegółowe opisy wydarzenia w portalach: wPolityce.pl {TUTAJ (link is external)} i RMF24.pl {TUTAJ (link is external)}. Zwracała uwagę marna frekwencja. RMF24 podało:

“Według szacunków policji w proteście przed Sejmem w niedzielę bierze udział ok. 4,5 tys. osób; policja nie zanotowała żadnych poważnych incydentów – poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy KSP podkom. Sylwester Marczak.
Marczak podał, że z całej Polski przyjechało 16 autokarów i dwa busy, które przywiozły uczestników protestu.”.

Tego oszacowania nie zakwestionowała nawet stacja TVN24. Widać było zresztą, że uczestnicy demonstracji nie byli w stania wypełnić niewielkiego skweru wokół pomnika AK naprzeciw Sejmu. Mnie jednak uderzył widok sceny z której przemawiali zaproszeni goście. Wyglądała ona jak filia domu starców. Nieco młodsi byli politycy,w szczególności Petru i Schetyna oraz panie z KOD-u. Poza nimi przemawiali: Łoziński, Frasyniuk, Balcerowicz, Michnik, Henryk Wujec, pani Krzywonos, Andrzej Celiński, sędzia Żurek i Monika Płatek. Wszyscy koło siedemdziesiątki – istna parada dinozaurów. W dodatku zachowywali się oni zupełnie tak samo jak dinozaury z filmu “Park jurajski”, czyli tupali, ryczeli i szczerzyli zęby.

O treści ich wystąpień nie było co mówić. Składały się one prawie wyłącznie z obelg pod adresem PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Padały także pogróżki pod adresem prezydenta Dudy [podpiszesz – będziesz siedzieć]. Nie brakowało też bzdur na temat skutków reformy sadownictwa. Według mówców miały nimi być np. wyjście z Unii Europejskiej oraz zaprowadzenie komunistycznej dyktatury w stylu Stalina.

Pod koniec zgromadzenia zapewniano obecnych o tymczasowym sojuszu wszystkich ugrupowań protestujących przeciwko reformie sądownictwa. Część obecnych wzywała do pozostania na skwerku “do skutku”. Obywatele RP wyruszyli jednak w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Zgromadzenie zaczęło się o 15:00, a o 18:19 skwerek naprzeciw Sejmu był już prawie pusty. Góra urodziła mysz.

O autorze: elig