Gadowski: Putin zastawił sprytną pułapkę na Europę

Głos rozsądku w sprawie Rosji. “Ważne jest, żebyśmy mówili, że jesteśmy katolikami (…) Jesteśmy Rzymskimi Katolikami, czymś co Moskwie nie przejdzie przez gardło”.

Jak wobec tej refleksji myślicie?  Kto “pracuje” tak intensywnie nad obrazem Papieża, Watykanu i Kościoła Katolickiego w ogóle w mediach, przede wszystkim społecznościowych, w internecie? Gdzie sączy się ten jad, często podstępnie, w pożywnej otoczce z prawdy, tam najczęściej wyśledzimy macki agentur w postaci przeróżnych agentów i trolli, przy czym podejrzewam, że troll ruski jest tańszy i mniej profesjonalny niż agent żydowski (Hasbara). Owszem, można krytykować Papieża, wszak jest on człowiekiem, ale należy szukać równowagi i podkreślać też dobro. Spojrzenie miłosierne dostrzega błędy, ale podnosi. Tymczasem teksty wielu tzw. “prawicowych” portali niejednokrotnie mają taki wydźwięk, że praktycznie jedynym ich skutkiem jest zasiewanie wątpliwości w sprawie Stolicy Apostolskiej i najwyższego w Kościele Katolickim urzędu. Tak było ZAWSZE, od kiedy Kościół istnieje! Wiadomo, że diabeł nienawidzi Kościoła i Namiestnika, przekaże zafałszowany obraz, nie wspominając o dobrym. A tymczasem Metropolitą Krakowskim z papieskiej nominacji wcale nie zostaje “oczekiwany przez wielu” bp. Ryś, tylko bp. Jędraszewski, co nie bardzo pasuje do “lewackiego” obrazu Papieża.

Na koniec, w związku z powyższym, jako przykład i ku zastanowieniu: ciekawe, dlaczego założyciele portalu Polonia Christiana nie nazwali go bardziej konkretnie i zgodnie z prawdą wobec Polski? Na przykład “Polonia Catholica”? Czyżby i oni mieli jakiś problem z  Katolicyzmem Rzymskim?

Odsłony: 4

O autorze: space