Gowin do Wielowieyskiej: “Ja przyjmuje Pani zaproszenie pod warunkiem, że Pani wcześniej zaprosi red. Sumlińskiego”

Napisała o tym “Telewizja Republika”.

[…] Dyskusja wokół Wojciecha Sumińskiego wybuchła po tym, jak Wielowieyska poprosiła Jarosława Gowina, by przyjął zaproszenie do TOK FM i udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące Trybunału Konstytucyjnego. “Ja przyjmuje Pani zaproszenie pod warunkiem, że Pani wcześniej zaprosi red. Sumlińskiego” – napisał Gowin. “Nie rozumie Pan istoty wolnych mediów. To nie politycy dyktują mediom, kogo zapraszać” – odpowiedziała dziennikarka “GW”.

Na Twitterze skomentowała to Kataryna:

@DWielowieyska @Jaroslaw_Gowin sądząc z Pani reakcji na propozycję @Jaroslaw_Gowin to nie on się boi pytań o TK ale Pani rozmowy z Sumliński

@katarynaaa @Jaroslaw_Gowin Ile osób w tym kraju wie kto to jest Sumliński? Z całym szacunkiem, to jakaś dęta i dość nudna sprawa.

 

Wielowieyska stwierdziła, że sprawa Sumlińskiego jest “dęta i nudna”, dodając również, iż niewiele osób w Polsce wie, kim jest uniewinniony w grudniu dziennikarz śledczy. “Czyja to wina? No właśnie” – odpowiada dziennikarce “Wyborczej” blogerka Kataryna. “Nie interesuje Pani prowokacja służb wobec dziennikarza?” – dodaje.

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki (konto do admistracji)