Sitwa urządza nabór!

Kończy się PO...powstaje NowoczesnaPL

Golem jaki był, taki był, ale był sterowny. Po jego utracie oraz po wcześniejszym fiasku utworzenia nowoczesnej lewicy „Europa plus, Polska minus” rozgoryczonemu porażką układowi przyszli z pomocą doświadczeni moderatorzy politycznej sceny. 31 maja wyłoni się niebytu zalążek nowej „Platformy”, lub jak kto woli Antyplatformy (na jedno wychodzi). W szeregach nowej partii będzie można się zbuntować przeciwko systemowi i starej Platformie, lecz przede wszystkim w ramach zgody i bezpieczeństwa kontynuować modernizację.

Nie będziemy przyjmować partyjnych spadów – odgraża się założyciel, nowoczesny Ryszard Petru, któremu przez ostatnie 20 lat żyło się lepiej dzięki kolegom z UW i PO. Co oznaczają te słowa w ustach członka Unii Wolności? Czy są może zawoalowaną zapowiedzią złożenia uroczystej dymisji w obecności resztek z pokolenia lemingów na planowanym zjeździe założycielskim? Podobną niezgodnością z butną deklaracją założycielską wykazują się inni spadkowicze, typowani na mentorów nowej formacji: byli komuniści Balcerowicz i Olechowski, a także wieloletni członek UW i PD – Frasyniuk, wszyscy na razie ukrywani na zapleczu z obawy o mało pozytywne skojarzenia.

Ryszard Petru, którego Polska otrzymała w partyjnym spadku po Unii Wolności, ma za sobą udany i owocny staż w samym centrum światowej awangardy – Banku Światowym. Przedtem pracował w BRE Banku. Pracę w nim zaproponował mu Mariusz Grendowicz, o którym wiemy, że był prezesem czegoś, co minister Sienkiewicz określił mianem: „to ch…, dupa i kamieni kupa”. Chodzi oczywiście o PIR. Obaj panowie pracowali wcześniej w banku BPH. /na podst. Rzeczpospolita, DoRzeczy.pl/

Przy okazji warto wiedzieć, że tzw. PIR, czyli „Polskie Inwestycje Rozwojowe”, jako państwowa spółka zasilana gigantycznymi pieniędzmi miała wspierać polską gospodarkę, stymulując, ale tylko teoretycznie, a w praktyce s y m u l u j ą c rozwój krajowej infrastruktury. Zabawa trwa do chwili obecnej i będzie trwać do końca, a więc do momentu, gdy szulernia na Wiejskiej skończy sezon, a na miejsce zasłużonych reformatorów wejdzie nowa, nie mniej nowoczesna ekipa – po to, aby kontynuować rozwój i nieodzowną w takich wypadkach modernizację. „Potrzeba czegoś takiego, jak odświeżenie modernizacyjne” /Ryszard Petru/.

Widać z tego, że słowo modernizacja jest kluczem i nie da się ukryć, że w momencie jego wypowiadania mamy do czynienia z kimś nowoczesnym.

Nowoczesna-Sitwa-PL?

Lemingu pomóż nam

Żeby coś zmienić, założył pan z kilkoma osobami stowarzyszenie NowoczesnaPL. Czego chcecie?

Rewolucji modernizacyjnej. Konkurencji, wolnego rynku, ale regulowanego, żebyśmy nie dali cwaniakom przejąć tego, co wytworzymy. Przejrzystego prawa sprzyjającego przedsiębiorczości i likwidacji przywilejów, ale tylko do przodu. /newsweek.pl/

Prawda, jakie to ładne? Po prostu żyć nie umierać.

Moim zdaniem inicjatywa ma wymienić kilka zużytych wizerunkowo twarzy oraz przedłużyć kredyt społecznej akceptacji dla kontynuacji okrągłostołowego projektu (III RP), którego kołem zamachowym są przynoszące zyski lodziarnie pracujące dla resortu, współpracowników, najemników i obcych inwestorów.

Lemingu, pomóż nam złupić Polskę do końca, w bardziej nowoczesny sposób

Mam nadzieję, że tym razem Polacy będą mądrzejsi przed szkodą i nie dadzą się nabrać na nowy spektakl w teatrzyku dla inteligentnych inaczej. Internet bywa bezlitosny. Ostatnio do sieci wyciekło przemówienie inauguracyjne, na razie w wersji roboczej – w formie swojego oryginalnego pierwowzoru sprzed lat, z roku 2001.

________________________________________________

Grafika: Fot. PAP/Leszek Szymański, Memy: NowoczesnaPL,

________________________________________________

Uaktualnienie. Rozpoczęło się pompowanie na dużą skalę. Ostatni “sondaż” 10% /Fakty TVN/.

Pompowanie sitwy

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne