Wojciech Wencel o Grzegorzu Braunie: „Świetny dokumentalista, szczery patriota”

Braun - Transformacja

Wojciech Wencel o Grzegorzu Braunie: „Świetny dokumentalista, szczery patriota”

Wojciech Wencel pisze ostatnim numerze wSieci (nr 19, 11-17 maja 2015, s. 99) o debacie kandydatów na prezydenta, m.in. także o Grzegorzu Braunie.

„Jeżeli kogoś z prezydenckich wycieczkowiczów jest mi żal, to wyłącznie Grzegorza Brauna. Świetny dokumentalista, szczery patriota, w XIX w. z pewnością miałby szansę uzyskać spore poparcie.

W dwudziestoleciu międzywojennym raczej uchodziłby już jednak za ultrakonserwatywnego dziwaka.

Niemniej zwrócenie uwagi na problem polskiego orła to rzecz cenna. Musimy kiedyś panie Grzegorzu, wspólnymi siłami oczyścić orła z masońskich gwiazdeczek i przywrócić mu krzyż w koronie.

Tyle, że wcześniej przydałoby się wygrać jakieś wybory.”

Poeta Wojciech Wencel kończy swój felieton pisząc iż:

„O reszcie kandydatów nie wspominam, bo trudno komentować kaprali grzmiących, że ‘dowódca nie może być pierdołą’, albo ludzi z twarzy podobnych zupełnie do nikogo.

A tych, których opisałem, proszę o nieobrażanie się. Jako poeta chciałem po prostu wejść w wasze życie i poznać wasze troski, żeby zapobiec jakimś, powiedzmy, kataklizmom. Czy nawet moralnemu upadkowi.”

* * * * *

Także uważam Grzegorza Brauna za wybitnego reżysera filmów dokumentalnych. Jednak za znacznie gorszego polityka.

Dlatego trudno mi się nie dziwić temu, że dla z góry przegranej próby kandydowania na prezydenta ten znakomity reżyser zrezygnował z realizacji kolejnej części w świetnym cyklu filmów zatytułowanych „Transformacja – od Lenina do Putina” cz. IV – która miała być realizowana przez wytwórnię filmów dokumentalnych Film Open Group, z którą G. Braun od wielu lat współpracuje…

 

Transformacja część 1

Odsłony: 1

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...