Czy ZNÓW idziemy na wojnę? – pyta Grzegorz Braun

W Kalendarium portalu Blogpress.pl przeczytałam informację:

“24 września (środa) – Grzegorz BRAUN: Czy ZNÓW idziemy na wojnę?” (Warszawa)Kalendarium, pon., 15/09/2014 – 16:3424 września, w godzinach 18:00 – 21:00
Cafe Niespodzianka, Warszawa, Poland

Nie będziemy umierać za Donieck i Ługańsk – czy też zostaniemy przez wrogów Polski pchnięci do konfrontacji z Moskwą – jaka jest Polska racja stanu w aktualnej sytuacji?

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19.00 poprzedzi projekcja filmu Grzegorza Brauna pt: “Defilada zwycięzców” o godz. 18.00.

Co zrobić aby na polskiej ziemi nie defilowały już NIGDY zwycięskie armie naszych nieprzyjaciół???

Organizatorzy: Centrum Edukacyjne Powiśle.”.

Gdy przed 18:00 pojawiłam się w Niespodziance /ul. Marszałkowska 7/ sala była pełna.   Było ponad 100 osób.  Wkrótce przyszedł Grzegorz Braun i zapowiedział film wymieniając całą współpracująca przy nim ekipę.  “Defilada zwycięzców” nakręcona została w 2007 roku, wiec występuje w niej śp. prof Paweł Wieczorkiewicz.  Głównym narratorem jest Wiktor Suworow, a film opowiada o napaści Sowietów na Polskę we wrześniu 1939.  Warto go obejrzeć  /TUTAJ/.

Po filmie, kilka minut po 19:00 rozpoczęło sie spotkanie z Braunem.  Zaczął on od przypomnienia sceny z “Pana Tadeusza”, w której Tadeusz podchodzi do zegara, pociąga za sznurek i słucha Mazurka Dabrowskiego  /TUTAJ/.  Podobnie zachowują się Polacy – wystarczy pociagnąć za sznurek.  Grzegorz Braun stwierdził, że w istocie było czterech zaborców, tym czwartym była Wielka Brytania, która popierała Prusy.  Polacy nie zdawali sobie sprawy z gry ówczesnych mocarstw, a polskie powstania były prowokowane przez agenturę.

Przeszedł potem do dnia dzisiejszego i objaśnial, na czym, jego zdaniem, polega obecna gra mocarstw.   Otóż uważa on za nieuchronną wojnę USA z Chinami .  Mówił przy tym, że Chiny mają czas, a Stanom się spieszy, gdyz ich system finansowy się sypie, a zadłużenie jest ogromne.  Dlatego tez USA nie dąży do zniszczenia Rosji, lecz jydynie do wymiany Putina na kogoś innego, bardziej uległego.  Braun też nie pragnie totalnej klęski Rosji, ale jej nawrócenia w myśl przepowiedni fatimskiej.

Braun uważa, że strategia Putina jest w gruncie rzeczy defensywna.  Polska natomiast może być jedynie kartą w grze mocarstw uzywana do podbijania stawki.  Dlatego też nie powinniśmy angażować się w żadne konflikty, a jesli juz, to jako ostatni.  Według Brauna plan mocarstw dla POlski przewiduje utworzenie w Polsce kondominium rosyjsko-niemieckiego pod zarzadem żydowskim i zamysł ten wchodzi już w ostatnią fazę realizacji.

Podkreślał on też rolę Izraela, nazywając siebie “judeorealistą”.   Sądzi, że państwo to wyczerpało już swe rezerwy i opracowuje “plan B” – stworzenia przyczółka w Europie.  Zdaniem Brauna taki przyczółek mógłby obejmowac centrum dowodzenia w Sudetach, miejsce kultu – Auschwitz oraz n.p. grób jakiegoś cadyka w Polsce.

Zachęcał do pracy organicznej, budowy polskiej własności oraz reklamował swój projekt “Kościół, Szkoła , Strzelnica”.   Po nieco ponad godzinie zaczęły się głosy z sali.  Najwieksze wzburzenie sali wywołał głos nauczyciela historll, który stwierdził, ze wojna jest nieuchronna i on chetnie widziałby brygadę pancerną z Żagania gdzieś pod Żytomierzem.  Reakcja na ten pomysł była wręcz histeryczna i przypomniała mi odpowiedź pani premier Kopacz na pytanie o ewentualne dostawy broni dla Ukrainy.

Ja przypomniałam, że w 1993, 21 lat temu wojska rosyjskie wciaz byly w Polsce, natomiast teraz walcza one nad Donem, 1000 kilometrów na Wschód, wiec może aktualna sytuacja nie jest aż tak zła.  Braun odrzekł na to, ze on wcale nie jest pewien, czy w Warszawie nie ma gdzieś zakonspirowanego oddziału Specnazu.  Tak – “zielone ludziki” wszystkim przemówiły do wyobraźni.

Spotkanie zakończyło się o 21:30. Transmitowało je Niepoprawneradio.pl i filmowały trzy kamery: portalu Blogpress.pl, blogera Raven59 oraz jeszcze jedna, nie wiem czyja.

O autorze: elig