Zamiast modlitwy parowej – wir modlitewny.

Mam propozycję, abyśmy przywrócili zwyczaj cotygodniowego modlenia się za siebie wzajem.
Chciałbym jednak zaproponować pewne modyfikacje:

1. Zamiast modlić się w parach, będziemy modlić się w schemacie okrężnym – A za B, B za C itd. aż do Z za A.

2. Aby nie było to koło zamknięte, poza losowaniem kolejności, będziemy losować, kto na dany tydzień da intencję “zewnętrzną” czyli za sprawę znajdującą się poza Legionem z przyległościami.

Lista kółkowiczów jest tutaj – proszę o dopisanie Legionowego pseudonimu, jeśli ktoś jest chętny do przystąpienia do tego nomen omen kółka modlitewnego. Na razie wpisałem na zachętę DelfInna ;-)

 

Szczęść Boże

 

Odsłony: 4

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”