Oświadczenie OSPN w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

za:    http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=723

 

W nadchodzących wyborach Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej popiera partię Prawo i Sprawiedliwość.

Obliguje nas do tego nasze patriotyczne i niepodległościowe oblicze ideowe. Na PiS stawiamy, bo w jego programie najwięcej jest bliskich nam celów i zadań. Mamy jednak świadomość, że nie wszystkie one będą mogły być w pełni zrealizowane i nie zawsze tak, jak tego oczekujemy, ponieważ w polityce wszystko się stale zmienia.

Niepokoi nas szczupłość i słabość elit politycznych. Nie obrażamy się jednak na rzeczywistość. Nie wszystko jest rozpoznane i najpewniej jest lepiej, niźli się obawiamy.

Patrioci muszą rządzić, aby Polskę uratować. Z usunięciem obecnego rządu dłużej już zwlekać nie można, bo nam Platforma Obywatelska do końca państwo zdemontuje. Zawładnęła mediami i przekonuje wszystkich oraz tak wychowuje dzieci i młodzież, że najważniejsze, to ciepła woda w kranie i wszelkie uciechy. Dlatego trudno dotrzeć do społeczeństwa z poważnym programem. Podstawowe dzisiaj cele, to obalenie obecnego układu, upodmiotowienie naszego państwa i skierowanie go na drogę rozwoju. Destrukcja państwa osiągnęła już takie stadium, że ratunek niektórzy widzą jedynie w rozwiązaniach rewolucyjnych, jak na kijowskim Majdanie. Jednak my nie utraciliśmy jeszcze nadziei na objęcie rządów w drodze demokratycznych wyborów. W nadchodzącym głosowaniu trzeba się policzyć, sprawdzić siły, metody walki, skuteczność. Następnie należy metody walki wyborczej doskonalić i z determinacją walczyć o głos każdego obywatela w wyborach o władzę w kraju.

Do obalenie Platformy Obywatelskiej potrzebne jest zachowanie jedności patriotów pod wspólnym przywództwem i wspólnym sztandarem. Ręce opadają, gdy się słyszy, a mówią tak niekiedy także po naszej stronie że nie ma na kogo głosować. Tak, jakby istniała jakakolwiek inna, poza Prawem i Sprawiedliwością partia, zdolna do obalenia obecnego układu. Niektórzy ulegają świadomie bądź bezwiednie podszeptom wrogów i głoszą, że nie można PiS-owi wybaczyć podpisania Traktatu Lizbońskiego, nietrafnego obsadzania stanowisk różnymi agentami i karierowiczami, bądź rozpadu koalicji i przedwczesnych przegranych wyborów. Tak, jakby to Jarosław Kaczyński odpowiadał za całą nędzę rodzimych elit, których liczni przedstawiciele przedkładają własne ambicje nad rację stanu i nie potrafią zadbać o polski interes we wspólnej Europie.

Ożywia nas przekonanie, że każdego dnia Polak narodowi musi służyć, ciągle na nowo podnosić się z upadków i uparcie walczyć o Polskę. I z tym przekonaniem Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej stawia na wybór Jarosława Kaczyńskiego i jego ludzi pod sztandarem Prawa i Sprawiedliwości.

 

   Zarząd OSPN

za:    http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=723

Tagi: , ,

O autorze: Jacek