Nowy silnik blogowy

zrzut2Witam!

Chciałbym się przypomnieć ze swoim nowym projektem, który można podglądać na www.noweblogi.pl

Jak na razie jest to wielki plac budowy, nie mniej jednak zaczyna to nabierać jakiś kolorów i pomału zaczyna działać :)

http://www.noweblogi.pl/

 

Tak właśnie zgadałem się z kolegą Asadowem, że będziemy dyskutować i ew. podejmować próbę przeniesienia silnika wordpressa na ten, który stworzyłem. Oczywiście jeszcze do wdrożenia wszystkich podstawowych zaplanowanych mechanizmów zostało trochę czasu, nie mniej jednak myślę, że jest jakaś szansa, aby w 2 tyg się z tym zmieścić. Może wymienię pewne elementy, które już posiada to oprogramowanie, oraz jakie jeszcze zamierzam wdrożyć:

1. Możliwość zakładania własnego bloga z własną poddomeną (podobnie było na NE), podłączenie własnych statystyk
2. Prywatne wiadomości (bardzo ładnie działają, są z powiadomieniem na maila, są wyróżnione w postaci czerwonego napisu na górze itp.)
3. Rozbudowany system komentarzy, a w nim:
– Możliwość dodania do obserwowanych
– Możliwość powiadomienia na maila, jeśli ktoś odpowie konkretnie na mój komentarz
– możliwość zarządzania, a w tym:

– możliwość ich całkowitego wyłączenia
– moderowania w każdym przypadku
– moderowania tylko wobec konkretnych wybranych osób
– moderowania wobec wszystkich za wyjątkiem wybranych zaufanych osób

– możliwość oceniania komentarzy
– możliwość ich sortowania względem: najnowsze, najstarsze, najlepiej punktowane.
– możliwość zaznaczenia już w formularzu, czy chcemy dany wątek obserwować
– możliwość szybkiego podglądu komentarza, do którego odnosi się dana odpowiedź (bez porzeby szukania i przewijania w górę, aby zobaczyć, o co chodziło w tamtym komentarzu.
– wyświetlanie listy osób, które biorą udział w danej dyskusji (na górze artykułu jest ikonka z liczbą komentarzy – jak się na nią najedzie, to wyświetli się taka lista)
– możliwość szybkiego przeskoczenia do następnego/poprzedniego komentarza danej osoby.

– możliwość cytowania, pogrubiania, podkreślania i pochylania tekstu
– automatyczne linkowanie, wstawianie filmów z youtube
– łatwość wklejenia cytatu – wystarczy zaznaczyć tekst na stronie i wcisnąć jeden przycisk, który się wówczas ukaże, aby wkleić ten tekst do formularza i oznaczyć jako cytat (bez konieczności wciskania CTRL+C, zjeżdżania do formularza, aktywowania go, CTRL+V i oznaczania jako cytatu)
– możliwość włączenia opcji, aby automatycznie wczytywały się obrazki w komentarzach (domyślnie wyłączone, aby nie zarżnąć transferu urządzeń mobilnych)

4. możliwość zachowania danego artykułu w schowku (żeby potem można było łatwo do niego wrócić). Na tej podstawie będzie potem tworzona lista najwartościowszych artykułów – na podstawie liczby zachowanych w schowku.
5. Możliwość tworzenia swoich własnych podkategorii (np. jak to widać tutaj: http://grzesiekz.noweblogi.pl/ )
6. Po za tym ma to, co podstawowe w tego typu portalach – system tagów, kalendarz, który będzie wyświetlał archiwa, (na razie) prosta wyszukiwarka, ostatnie komentarze, awatary, itp.

—————————–

Co planuję…

– dodanie tego, co podstawowe, a czego jeszcze nie ma – socjalbuttony, statystyki, rss, przycisk wydrukuj, prześlij znajomemu, generuj do pdf
– Rozbudować wyszukiwarkę
– system najlepszych artykułów – pisałem o tym wyżej
– możliwość personalizacji swojego bloga (żeby na stronie głównej w każdej podkategorii można było wstawiać z boku/na górze jakieś filmiki, obrazki, teksty, linki, a w przyszłości sondy i ankiety
– inicjatywy (żeby można było stworzyć coś takiego, dać możliwość zapisania się tam użytkownikom i stworzenia mini listy mailingowej dla danej inicjatywy – np. umawianie się na modlitwę, wspólną imprezę itp) – ale to by było trochę później…
– możliwość importowania treści z innych serwisów blogowych

To tyle od stroby użytkowej. W ciągu następnego tygodnia będę walczył ze sprawami optymalizacyjnymi, aby przygotować się na ew. duże obciążenia.

Pozdrawiam

Grzesiek

O autorze: grzesiekZ