ALARM: Acta” tylnymi drzwiami?

Szanowni Legioniści,

Z góry przepraszam za charakter notki, ale chyba lepiej, jak zrobię cokolwiek-mało, niż jak info zostawię dla siebie i nie zrobię tym samym nic, a całkiem możliwe, że czas nagli.

Rozmawiałem dziś z kolegą informatykiem przy  śniadaniu i pytał mnie, czy wiem, że za tydzień będzie głosowane w Polsce ACTA-bis. Nic mi o tym nie było wiadomo, zresztą nawet nie oglądam telewizji. Spytałem go, o co chodzi, a on na to, że chodzi o ustawę o “mowie nienawiści”, która jest zamaskowaną formą próby ograniczenia wolności słowa w internecie o znacznie większym kalibrze niż ACTA.

Do tego zwrócił uwagę na odgrzanie ostatnio sprawy “związków partnerskich” i wątku “mama Madzi”, które miały rzekomo przykryć dużo ważniejszy temat.

Kolega jest inteligentny i generalnie wie, o co lata, ale sprawa wymaga sprawdzenia. Sęk w tym, że obciążony obowiązkami pracowniczo-rodzinnymi nie mam praktycznie ani chwili na politykę itp. Gdyby któryś z Was, może kilku wybadało temat i sprawdziło, czy kolega się nie pomylił… jeśli to prawda, powinniśmy natychmiast podnieść RABAN i poinformować inne blogowiska, albo przyłączyć się do akcji z tym związanych.

Z góry dziękuję każdemu za poświęcony czas, dajcie proszę znać, jak potwierdzicie informację lub jej zaprzeczycie.

Pozdrawiam w Chrystusie!

Tagi: ,

O autorze: space