Krucjata Różańcowa za Ojczyznę (w Warszawie 10.02 o 16:00 marsz)

Msza i Marsz 10022013

W piątek 8 lutego w Kartuzach w kościele p.w. Św. Kazimierza o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji przebłagalnej za zniewagi symboli religijnych w naszej Ojczyźnie.

Przed Mszą św. o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej polecimy naszą Ojczyznę Bogu i Matce Przenajświętszej, Królowej Polski.

Zapraszają wszystkich Kaszubów i mieszkańców Pomorza uczestnicy Krucjaty Różańcowej z Kartuz.

Warszawa – comiesięczna Msza św. za Ojczyznę w kościele p.w. Matki Bożej Łaskawej o godz. 16.00 w niedzielę 10 lutego, po której jak zawsze Krakowskim Przedmieściem przejdzie Pokutny Marsz Różańcowy pod pomnik Prymasa Tysiąclecia.

Mieszkańców Warszawy i okolic zapraszają uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”