„Polscy strażnicy w Oświęcimiu” tego jeszcze nie było!

safe_imageCABUIQUA
Jadwiga Chmielowska i Piotr Hlebowicz z Solidarności Walczącej stający w obronie Tatarów Krymskich to faszyści i niewdzięcznicy którzy powinni Stalinowi buty całować wg autora tekstu. O “polskich obozach koncentracyjnych” to sporo razy było, ale tu nawet strażnicy byli polscy.
Szanowny Pan
Radosław Sikorski
… Minister Spraw Zagranicznych

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – Kłamstwo Oświęcimskie.

Szanowny Panie Ministrze,

w ostatnich dniach na rosyjskojęzycznych portalach na Ukrainie (przede wszystkim w Autonomicznej Republice Krymu) można zauważyć antypolskie artykuły i wpisy, których ilość nasiliła się po naszym oświadczeniu, w którym potępiliśmy organizację wystawy poświęconej 133 rocznicy urodzin Stalina, oraz akcje rosyjskich ekstremistów przeciwko Krymskim Tatarom.
Jesteśmy przyzwyczajeni do chamskich ataków personalnych, które co jakiś czas można zauważyć na rosyjskojęzycznych stronach internetowych. Jednakże to, co przeczytaliśmy na portalu zatytułowanym „Krymskije viedomosti. Novosti Kryma i Sevastopolja. Vsje o pravah chelovieka v Ukrainie”, przekroczyło wszelkie granice przyzwoitości, jak i naruszyło dobre imię Polski i Polaków poprzez historyczne kłamstwa i obelgi. Po raz kolejny okazuje się, iż Oświęcim był polskim obozem śmierci, a ochrona i służby pomocnicze w obozie zagłady składały się z samych Polaków (podkreśla się, iż Niemców tam w ogóle nie było!).
Właścicielem portalu, jak i autorem tych oszczerczych słów jest niejaki Mark Ben – Naim, mieniący się obrońcą praw człowieka.
Mamy nadzieję, iż Pański resort wyciągnie stosowne konsekwencje wobec obywatela Ukrainy, Marka Ben – Naima. Naszym zdaniem, sprawa ta nadaje się do prokuratury, a portal, który zajmuje się kłamliwym przedstawianiem oczywistych faktów historycznych – nie powinien istnieć w cyberprzestrzeni.
W załączeniu przedstawiamy dowód w sprawie – oryginał (w języku rosyjskim) oraz polskie tłumaczenie.
Z poważaniem –

Janina Jadwiga Chmielowska Piotr Hlebowicz

O wystawie pisałem tu:
http://gazetaobywatelska.info/blog/showEntry/282

O autorze: R.Zaleski

Członek Konfederacji Blogerów