O Portalu Legionu Św. Ekspedyta – często zadawane pytania (FAQ)

Nowoprzybyli mogą szukać swoich znajomych tutaj:

http://www.ekspedyt.org/asadow/2013/01/29/191_no-i-lezy-nowy-ekran.html

Regulamin:

http://www.ekspedyt.org/asadow/2013/01/30/495_regulamin-serwisu-blogowego-legionu-sw-ekspedyta.html

Wnioski dotyczące różnych usprawnień:

  http://www.ekspedyt.org/asadow/2013/01/29/212_lista-zyczen-i-zazalen-technicznych-estetycznych-i-nie-wiem-jakich-jeszcze-specjalnie-dla-circ.html

Różne sprawy administracyjne i redakcyjne:

http://www.ekspedyt.org/category/adm

 

Czemu tak wolno?

Firma hostingowa Active24 ma rozwiązać problem na dniach. Mamy na tym samym serwerze bardzo aktywnego sąsiada (zżera 90% zasobów systemu).
Albo przeniosą tego aligatora, albo nas na inną maszynę.

Kto tu rządzi :) ?

Właścicielem forum jestem ja – Asadow.  Serwer ten ufundowałem dla Legionu, dlatego nie na mocy prawa cywilnego, ale mojego słowa – należy on do Legionu Św. Ekspedyta.

Administratorem i redaktorem – chwilowo też jestem tylko ja. Na pewno podzielę się z kimś tymi zadaniami. Prawdopodobnie powołamy fundację lub stowarzyszenie aby móc współfinansować ten serwis.

Uwaga, poprawka (space/kontra): w tej chwili prawa administracyjne ma również – space/kontra.

W ramach legionu naszą Liderką jest Circ. Lider Legionu (w założeniu – dziesiątki, setki itd.) to nie funkcja z nadania, ale z oddolnego wyboru podyktowanego autorytetem.

Jak sobie zrobić avatar ?

Od Leopardy:

AWATAR przy nicku (czytałam o nim dyskusję)

Mój awatar nie przyszedł ze mną z blogu w WordPress, bo go tam nie mam. Natomiast kiedyś go założyłam na stronie gravatar.com z awatarami. Taki sam mam przy nicku. To było dawno temu, tam bylo coś napisane, że on za mną wszędzie pójdzie. Może stąd jest.

Od Asadowa:

Jak już ustawisz sobie awatara na gravatar.com, to w następnym kroku zostaniesz zapytana/y, gdzie chcesz go używać.Zaznacz “akismet… cośtam”. To właśnie nasz “Legion”. Akismet to dodatek do WordPressa blokujący spam. Okazuje się, że zajmuje się on także wiazaniem gravatarów z kontami na naszym blogowisku:

 

 

Jak przypisywać notki do kategorii?

W prawym dolnym rogu edytora notek mamy kwadraciki (checkbox), gdzie możemy wybrać sobie kategorie (wiele naraz).

Nie wszystkie kategorie są dostępne dla autorów, cześć mogą nadawać jedynie osoby z uprawnieniami redaktora.

Jeśli zapomnisz zaznaczyć kategorie przy tworzeniu notki, możesz to zrobić w każdej chwili przez Kokpit -> Wpisy -> wszystkie wpisy /  trzeba najechać na tytłu notki i wybrać z wyskakującego menu “Szybka edycja”.

Prośby o dodanie kategorii proszę dopisywać tutaj:

  http://www.ekspedyt.org/asadow/2013/01/29/212_lista-zyczen-i-zazalen-technicznych-estetycznych-i-nie-wiem-jakich-jeszcze-specjalnie-dla-circ.html

 

Dodaj nowy wpis ‹ Legion — WordPress - Mozilla Firefox IBM Edition_2013-02-02_19-06-09

 

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”