Globalny podatek od wody czyli wnioski z Letniego Davos

Światowe Forum Ekonomiczne właśnie zakończyło swoją imprezę pn. „Letnie Davos” w Dalian w Chinach, gdzie rozmawiano o wprowadzeniu 100% globalnego podatku od emisji dwutlenku węgla, a następnie globalnego podatku od wody.

−∗−

Oprac. AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

Letnie Davos – wnioski

 

Światowe Forum Ekonomiczne właśnie zakończyło swoją imprezę pn. „Letnie Davos” w Dalian w Chinach, gdzie rozmawiano o wprowadzeniu 100% globalnego podatku od emisji dwutlenku węgla, a następnie globalnego podatku od wody.

To podatek WEF nakładany na cały świat. To część ich modelu biznesowego, aby wszystko było droższe, tak abyśmy „niczego nie posiadali” i „zjadali robaki”.

Na zdjęciu widać anonimową chińską przedstawicielkę elit, która promuje rozszerzenie podatków od emisji dwutlenku węgla i włączenie nowych podatków za wodę do obecnych mechanizmów ustalania cen emisji dwutlenku węgla:

„Dziś ceny emisji dwutlenku węgla, ETS, podatki od emisji dwutlenku węgla obejmują już około 25% globalnej emisji, prawda? Powinniśmy faktycznie rozważyć przeskalowanie tego tak, aby pokryć całe 100% emisji dwutlenku węgla.”

„A poza dwutlenkiem węgla pomyślmy o innych aspektach natury, które są łatwiejsze do oszacowania ilościowego. Prawdopodobnie nie będziemy w stanie oszacować ilościowo wszystkiego pierwszego dnia, ale co z wodą, prawda? To również jest dla nas jak najbardziej możliwe, aby zacząć systematycznie integrować mechanizmy ustalania cen emisji dwutlenku węgla z obecnym [systemem] handlu”.

Nie jestem pewna, czy ta kobieta jest jedną z „Global Shapers” Światowego Forum Ekonomicznego, czyli sieci młodych ludzi poniżej 30 roku życia, którzy angażują się lokalnie, ale mają globalny wpływ, czy też należy do grona Młodych Globalnych Liderów, z których wyłoniły się takie odrażające kreatury jak Justin Trudeau, Emmanuel Macron i Jacinda Ardern, którzy wszyscy otrzymali globalistyczne namaszczenie od Światowego Forum Ekonomicznego, zanim dopuścili się ludobójstwa i załamania gospodarczego wśród swoich obywateli, przez co stali się powszechnie znienawidzeni.

Jacinda nie mogła tego znieść i odeszła w 2023 roku. Macron nie mógł tego znieść, więc w zeszłym miesiącu ogłosił przedterminowe wybory – które właśnie przegrał w zeszły weekend, a Trudeau, jak donoszą, albo ustąpi, albo będzie zmuszony to zrobić lada dzień.

_______________

Summer Davos Concludes, Alexandra Bruce, July 1, 2024

−∗−

Warto porównać:

WEF „Summer Davos” w Chinach
Przemawiając na inauguracyjnej sesji plenarnej wraz z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, premierem Wietnamu Phamem Minh Chinhem i premierem Chińskiej Republiki Ludowej Li Qiangiem, Schwab powtórzył fragmenty swojego przemówienia z zeszłorocznego […]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!