Matteo Salvini: „Nie wyślemy ani jednego włoskiego żołnierza do walki”

„Wygląda na to, że niektórym ludziom będzie się podobać, jeśli wojna będzie trwać. Włochy nie są z nikim w stanie wojny. Nie wyślemy ani jednego żołnierza z Kampanii, aby walczył i ginął na Ukrainie” – zapewnił Salvini.

−∗−

Oprac. AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

„Nie wyślemy ani jednego włoskiego żołnierza do walki”: Matteo Salvini ostro krytykuje program wojenny NATO (wideo)

Podczas niedawnego wydarzenia w Neapolu wicepremier Włoch Matteo Salvini odniósł się do rosnącego wśród europejskich przywódców zapału do eskalacji zaangażowania wojskowego na Ukrainie. Podczas prezentacji swojej książki Salvini poczynił dosadne uwagi na temat stanowiska NATO i nacisków na wysłanie żołnierzy na konflikt.

Wygląda na to, że niektórym ludziom będzie się podobać, jeśli wojna będzie trwać. Włochy nie są z nikim w stanie wojny. Nie wyślemy ani jednego żołnierza z Kampanii, aby walczył i ginął na Ukrainie” – zapewnił Salvini.

Salvini skrytykował Sekretarza Generalnego NATO Jensa Stoltenberga, mówiąc: „Mr. Stoltenberg powinien albo to cofnąć, przeprosić, albo podać się do dymisji. Więcej broni, więcej rakiet, więcej bomb. Włochy nie są z nikim w stanie wojny. Niech Stoltenberg i Macron [Emmanual] pójdą na wojnę! Niech producenci bomb pójdą na wojnę!”

Wypowiedzi Salviniego odzwierciedlają jego zdecydowany sprzeciw wobec udziału Włoch w konflikcie. Podkreśla wagę interesów narodowych i pokoju ponad eskalację militarną.

_______________

‘We Will Not Send One Italian Soldier to Fight’: Matteo Salvini Slams NATO’s War Agenda (Video), Vlad Tepes, June 3, 2024

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!