Tracimy tę Polskę i nie robimy nic – dr Lucyna Kulińska

«Te osiem lat ostatnich nas uśpiło. Bo myśmy byli pewni, że rząd, który deklaruje się jako rząd narodowy, polski, dbający o to wszystko, że on będzie w tym konsekwentny. Niestety, była to często tylko atrapa. Proszę zobaczyć jakie antypolskie filmy powstawały w tym czasie, na które jeszcze prowadzano młodzież, które Polskę szkalowały, przedstawiały w jak najgorszym świetle.»

(…)

«Dostawaliśmy ogromną porcję demoralizacji ze strony takiej najbardziej dla mnie bolesnej, ze strony Kościoła, który zaczął się w sposób postępujący psuć i równocześnie nie walczyć o wartości. Dwa filary równocześnie się obsunęły: i kultura i wiara.»

(…)

«Zakładam, że Polacy tak siedzą, siedzą cicho ze spuszczoną głową, ale jeżeli i ich dotknie ten kryzys – uświadomią sobie, że przecież są jacyś winni za ten stan rzeczy – no, i wówczas może ruszą te… pupy z tych foteli i zarządzają rozliczenia.»

(…)

«Wszystko przed nami. My jeszcze nie wiemy ilu tych Polaków w Polsce jest. Ilu tych ludzi, którzy byliby chętni o Polskę zawalczyć. Ale pewne sygnały są…»

−∗−

Polacy siedzą ze spuszczoną głową

Rozmawiają: Edyta Paradowska, dr Lucyna Kulińska

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!