Niejednoznaczna ocena nowego prezydenta Argentyny

“Patrzę jakiego wyznania jest JavierMilei? Stawiałem na zielonoświątkowca jak Bolsonaro, bo dla katolika libertarianizm jest nie do przyjęcia. Nie, hiszpańska wikipedia podaje noahizm – to taka religia, stworzona z pomieszania judaizmu i różnych wyznań, często uznawana za religię globalistyczną. KlausSchwab jest często podejrzewany, że jest jej wyznawcą, acz nie ma na to dowodów. Cechą charakterystyczną noahizmu jest radykalny kosmopolityzm. Pasuje do libertarianina bez ojczyzny, bo każdy libertarianin nie ma i nie może mieć ojczyzny, skoro nie uznaje niczego poza jednostką. Boże, miej w opiece Argentynę!” /Adam Wielomski/TT/X

Nadzieja rozbłysła w Ameryce Południowej?

‘Bolsonaro skomentował, że oto „nadzieja ponownie rozbłysła w Ameryce Południowej”.  Wychwalał, jak to określił, zwycięstwo „uczciwości, postępu i wolności”.

Były prezydent USA Donald Trump napisał: „Cały świat patrzył! Jestem z Ciebie bardzo dumny. Odmienisz swój kraj i naprawdę sprawisz, że Argentyna znów będzie wielka”.

Właściciel platformy X, Elon Musk napisał: „Argentynę czeka dobrobyt” ‘. /PCh24.pl/

“Sprzeciwia się aborcji, w tym także, gdy dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu, jak i eutanazji. Zapowiedział, że zorganizuje referendum w sprawie wprowadzonych przez rząd w regulacji proaborcyjnych z 2020 roku.

Krytykuje agendę klimatyczną i kompleksową edukację seksualną w szkołach jako formę „prania mózgów”. Sprzeciwia się marksizmowi kulturowemu, wyrażał sceptycyzm wobec szczepionek na Covid-19. Chce ograniczyć imigrację przestępców.

Głównymi sojusznikami Argentyny za jego prezydentury miałyby być Stany Zjednoczone i Izrael. Zapowiedział nawet przeniesienie ambasady swego państwa z Tel Awiwu do Jerozolimy.

W wojnie Rosji z Ukrainą Milei wspiera Kijów. Z uznaniem wypowiada się o byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher, która jego zdaniem była jednym z „największych przywódców w historii ludzkości” ze względu na sprzeciw wobec komunizmu i rolę, jaką odegrała doprowadzając do upadku muru berlińskiego”.

Agnieszka Stelmach /Javier Milei pokonał lewicową konkurencję. Kim jest nowy prezydent Argentyny?/cały artykuł pod podanym linkiem/

 

O autorze: Redakcja