Brak potrzeby treści czyli Polska może przestać istnieć – Leszek Żebrowski [aktualizacja cz. 1 i 2]

Dokąd zmierza Polska?

Zawsze dokądś zmierza. Być może do swojego końca. Bo to nie jest powiedziane, że musimy być zawsze, wiecznie i jesteśmy niezniszczalni. To tylko od nas zależy. A ponieważ my się o to nie staramy, to być może taki koniec, nawet w ciągu jednego pokolenia, może nas spotkać, że Polska przestanie istnieć jako państwo, jako kraj, który ma taką tradycję, bo to wszystko będzie odrzucone. To jest coś nieprawdopodobnego, co w ostatnich latach, nie w całym trzydziestoleciu czy czterdziestoleciu, ale w tych ostatnich dziesięciu (przynajmniej) latach zrobiono z młodzieżą, z kolejnymi rocznikami, które wchodzą w dorosłe życie. Młodzieżą szkolną i młodzieżą tzw. akademicką. Jest tak niski poziom nauczania i tak niski poziom odbiorcy, że im wystarcza byle co.

(…)

W Polsce nie ma czegoś takiego jak naród polski. To się bardzo dawno [temu] skończyło.

−∗−

W ciągu jednego pokolenia Polska może przestać istnieć – część 1

Rozmawiają: Edyta Paradowska i Leszek Żebrowski

 

 

♦ ♦ ♦

Może się obudzimy, właśnie dlatego, że będzie to tak gwałtownie postępować?

Żeby się budzić, to muszą być co ‘budziciele’. Muszą być wzory osobowe. Muszą być osoby, które prowadzą innych naprzód, którym się wierzy, którym się ufa, którzy mają coś do powiedzenia. Mamy takie osoby? Jeśli tak, to gdzie one są i dlaczego są nieczynne? Dlaczego nie jesteśmy w stanie się temu przeciwstawić?
Zaraz będzie Marsz Niepodległości. Też będzie jakieś kryterium prawdy, bo to prawdopodobnie ostatni tego typu marsz. Z jednej strony będzie tam chciała wejść władza w to, bo przedtem to było politycznie niepoprawne, inicjatywa oddolna, szczególnie że to jeszcze oblicze ‘narodowe’, więc dla partii obecnie rządzącej była płachta na byka. Jak to tak ‘narodowy’? Socjalizm musi być! Pierwszego Maja to jest coś lepszego niż Marsz Niepodległości! A teraz się przytulą. Teraz będą chodzić. A w następnym roku, jeśli ta koalicja rzeczywiście dojdzie do władzy? To co będzie? Wiemy co będzie… Było strzelanie gumowymi kulami? Gaz pieprzowy? Bicie, kopanie ludzi na ulicy? To było normą! Atakowanie, zatrzymywanie autokarów, wyciąganie ludzi za włosy z autokarów, rzucanie ich w błoto na ziemię, łamanie polskich flag? To wszystko było! I ci, którzy to robili, teraz tego nie robią, bo nie mają takiego rozkazu. Ale znowu to będą robić, tylko wtedy już ludzie nie będą przyjeżdżać, bo się będą bali…

To gdzie my jesteśmy? Może na taki los zasługujemy?

−∗−

Szatański plan wdeptania całej katolickiej Polski w ziemię – część 2

Druga część rozmowy Edyty Paradowskiej i Leszkiem Żebrowskim

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!