„Komisja Europejska” manipuluje na temat rzekomej walki z dezinformacją

screenshot TVN24

 

„Komisja Europejska” przedstawiła raport. Miał on dotyczyć „walki z dezinformacją w Internecie”. Jak można było się spodziewać stał się jaskrawym przykładem dezinformacji. Nie zawierał nic, co można byłoby uznać za walkę z najgorszymi przejawami dezinformacji, którymi były i wciąż pozostają: propaganda pandemiczna, klimatyczna oraz propaganda ideologii neomarksistowskiej. Wymienione rodzaje propagandy są aktualnie ściśle powiązane z ideologią “zrównoważonego rozwoju” będącej narzędziem “Wielkiego Resetu”.

Sam tytuł, który został użyty w polskojęzycznych mediach:

“Komisja Europejska przedstawiła raport na temat walki z dezinformacją w internecie”

Jest dezinformacją.

Z polskiej perspektywy jest dokładnie odwrotnie niż ogłosiła urzędniczka unijna, Viera Jourova. Od wielu lat, a szczególnie od momentu ogłoszenia fałszywej pandemii działalność cenzorska gigantów internetowych wymienionych przez Jourową skupia się na:

  • demonetyzowaniu /pozbawianiu wpływów z reklam/,
  • ograniczaniu zasięgów,
  • kasowaniu filmów, postów
  • likwidacji kont,

a dotyczy to przede wszystkim tych podmiotów, które podają informacje prawdziwe w kontekście wydarzeń historycznych, politycznych oraz z innych dziedzin, w tym dotyczących działalności globalistycznych agend i groźnych dla zdrowia afer farmaceutycznej mafii

Prawda nazywana jest: dezinformacją, fake newsem, antysemityzmem, teorią spiskową, rosyjską propagandą, rasizmem, transfobią, homofobią, faszyzmem, mową nienawiści.

Raport Komisji skupia się na tym, jak z rzekomą dezinformacją walczą giganci technologiczni – Google, Microsoft, Meta czy TikTok.

Nie wiadomo czy raport wymienia i opisuje szczegółowo poszczególne przypadki dlatego nie można wykluczyć, że wśród ocenzurowanych informacji mogły się znaleźć fake newsy lub informacje nieścisłe. Unijna urzędniczka mówiła tylko o “dezinformacji rosyjskiej” nic nie wspominając o ukraińskiej propagandzie. Od wielu lat najwięcej dezinformacji pojawia się w oficjalnych komunikatach mainstreamu.

Ostatnia edycja 28.09.23.

 

 

O autorze: Redakcja