‘Zaufaj tam, gdzie jesteś’ – ks. Piotr Glas, wywiad [AKTUALIZACJA 12.09]

Zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego wywiadu z cyklu rozmów PROROCTWO 2 – iskra nadziei, z księdzem Piotrem Glasem. W tej rozmowie, usłyszycie głos doświadczonego duchownego, który rzuci nowe światło na współczesne wyzwania, przed jakimi stoi Kościół. Co będzie z Kościołem w przyszłości? Czy Kościół zawiódł?Jak radzi sobie w obliczu trudności i skandali? Czy istnieje iskra nadziei, która może ożywić naszą wiarę?

Bądźcie świadkami tej niezwykłej rozmowy, bo to my wierni musimy odzyskać wiarę i miłość w Chrystusie, która może nas naprawdę zjednoczyć.

Zachęcamy Was do zapoznania się z tym poruszającym wywiadem i podzielenia się Waszymi refleksjami na ten temat. Niech te słowa kluczowe: “co będzie z Kościołem, iskra nadziei, Kościół zawiódł, miłość w Chrystusie” stają się tłem do fascynującej podróży przez współczesne oblicze Kościoła.

−∗−

Proroctwo, Iskra Nadziei (1/4) Czy będziemy gotowi wybrać Chrystusa? Ks. P. Glas | Co z kościołem?

 

−−−−−−−−−−−−− ∗ −−−−−−−−−−−−−

 

Kolejna część rozmowy. Ksiądz Piotr Glas opowie na temat wyzwań i przyszłości Kościoła.

Ta rozmowa to głębokie spojrzenie w wewnętrzne rozważania ks. Piotra dotyczące aktualnych problemów i kierunków, jakie przyjmuje Kościół. Kapłan dzieli się swoimi przemyśleniami na temat znaczenia modlitwy, miłości w Kościele oraz nadziei w obliczu nowych wyzwań.

Poprzez szczerą analizę, film ukazuje, jak działanie modlitwy może stanowić iskrę nadziei w trudnych chwilach. Widzimy, że pomimo różnorodnych problemów, w Kościele wciąż istnieje wewnętrzna siła napędzająca poszukiwanie nowych dróg i rozwiązań.

W filmie zadawane są pytania o to, jakie wyzwania stoją przed Kościołem i jak znaleźć nowe sposoby reagowania na zmieniający się świat. Miłość w Kościele staje się centralnym tematem, a kapłan analizuje, jak można ją praktycznie urzeczywistnić w obliczu nowych wymagań.

Rozważania kapłana na temat wyzwań i przyszłości Kościoła to spokojna refleksja nad tym, co można zrobić, aby Kościół pozostał wierny tradycji i bliski ludziom w posłuszeństwie Bogu, przy zachowaniu swoich wartości i tradycji.

−∗−

Proroctwo, Iskra Nadziei (2/4) Czy będziemy gotowi wybrać Chrystusa? Ks. P. Glas | Znaczenie modlitwy

 

−−−−−−−−−−−−− ∗ −−−−−−−−−−−−−

 

Walka o rodzinę oraz sakrament małżeństwa jest najbardziej widocznym znakiem obecnych czasów.

W wywiadzie z cyklu “Proroctwo Iskra Nadziei”, Ksiądz Piotr Glas konfrontuje krytyczne spojrzenie na błędy kościoła z otwartym podejściem do wiary. Rozmowa prowadzona przez nas, wiernych świeckich, pozwala na wydobycie istotnych pytań dotyczących współczesnej kondycji Kościoła i roli, jaką pełni w życiu rodzinnym. Przykład egzorcyzmu opisany przez księdza Piotra Glasa ukazuje drastyczny atak szatana na rodzinę i małżeństwo. Historia ta obnaża, jak złe siły mogą użyć kłamstwa w spowiedzi jako furtki zła.

Jednak z tego trudnego wydarzenia wyłania się nadzieja. Miłość i wiara w Boga tworzą obronę przed tym mrocznym wpływem. Wzajemna miłość małżonków, oparta na Bożym miłosierdziu, pozwala przetrwać trudności i wzmacnia więzi a Miłosierdzie Boga jest kluczem do nawrócenia i odbudowy.

W wywiadzie, ksiądz Piotr Glas porusza również temat ślepego posłuszeństwa, który głęboko porusza współczesną dyskusje teologów. Może ono prowadzić do ukrywania błędów, nawet gdy są one oczywiste. Ksiądz podkreśla, że warto zachować zdolność do myślenia i oceniania, by uniknąć wyzysku czy manipulacji.

Przesłanie wywiadu można podsumować jako wezwanie do zgłębiania tajemnicy miłości, budowania otwartego Kościoła oraz umacniania relacji rodzinnych poprzez wartości sakramentu małżeństwa i miłosierdzia, których moc przewyższa wszelkie trudności i przeciwności. Zachęcamy do obejrzenia tego wyjątkowego wywiadu i samodzielnej refleksji nad zawartymi w nim treściami.

−∗−

Proroctwo, Iskra Nadziei (3/4) Czy będziemy gotowi wybrać Chrystusa? Ks. P. Glas | Walka o rodzinę

 

−−−−−−−−−−−−− ∗ −−−−−−−−−−−−−

 

W tym fascynującym wywiadzie z ks. Piotrem Glasem zgłębiamy temat Boga w życiu codziennym oraz wyzwania duchowe, z jakimi mierzy się współczesny człowiek. Jak odnaleźć czystość duchową w erze internetu? Jakie uzdrowienie duchowe przynosi wiara? Ks. Glas otwarcie mówi o krytyce społecznej skierowanej w stronę Kościoła i podaje klucze do odnalezienia “iskry nadziei” w trudnych czasach. Dla wielu ta iskra nadziei pochodzi właśnie z Polski. Omawiając temat miłości w Chrystusie, Ksiądz podkreśla znaczenie oddania życia na służbę innym i Bogu. Wreszcie, zastanawiamy się wspólnie: co będzie z Kościołem w przyszłości? Dołącz do nas w tej inspirującej rozmowie.

−∗−

Proroctwo, Iskra Nadziei (4/4) Czy będziemy gotowi wybrać Chrystusa? Ks. P. Glas | Duchowość w codzienności

 

−−−−−−−−−−−−− ∗ −−−−−−−−−−−−−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!