Pozaziemskie koincydencje czyli UFO na służbie

Te historie o wyścigu w militaryzacji kosmosu nie przyciągają uwagi tak, jak o wiele bardziej zabawne historie o UFO, ale wydaje się prawdopodobne, że ci, którzy są odpowiedzialni za rozmieszczanie machiny wojennej, poświęcają dużo więcej uwagi temu pierwszemu niż drugiemu. Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych poczyniły pierwsze kroki w kierunku urzeczywistnienia swoich działań w 2017 roku, w tym samym roku, w którym w głównym nurcie zaczęły pojawiać się te historie o UFO, z wyraźnym celem przeciwdziałania Rosji i Chinom.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

Photo: źródło

 

Zabawne, jak narracja o UFO zbiega się z wyścigiem o zmilitaryzowanie kosmosu

Gdyby środowe przesłuchanie w sprawie UFO przed parlamentarną podkomisją ds nadzoru [House Oversight subcommittee] odbyło się dziesięć lat temu, a nie dzisiaj, wstrząsnęłoby światem. Wyobraź sobie kogoś w 2013r., kto słucha zeznań z Kongresu o „rutynowych” spotkaniach pilotów wojskowych z gigantycznymi latającymi tic-takami, pływającymi kulami, 300-metrowymi czerwonymi kwadratami i sześcianami w przezroczystych kulach, śmigającymi dookoła w sposób, który skokowo przewyższa wszelkie znane ziemskie technologie, lub o posiadaniu przez tajny rząd pojazdów latających z innych światów, które próbują poddać odwróconej inżynierii, oraz o martwych ciałach ich pilotów innych niż ludzie, lub o możliwości, że te stworzenia są nie tylko pozaziemskie, ale także pozawymiarowe. Ich szczęki uderzyłyby o podłogę.

A teraz w 2023r. mija sześć lat jak otrzymujemy z narastającą częstotliwością fragmenty tych historii, więc środowe widowisko na Kapitolu nie miało takiego oddźwięku, jaki miałoby w 2013 roku. Trafia to na pierwsze strony gazet i przyciąga uwagę, ale nie tak bardzo, jak śmierć Sinead O’Connor czy opinie ludzi na temat Barbie i Oppenheimera. Reakcję ogółu społeczeństwa można opisać jako zbiorowy nerwowy śmiech i wzruszenie ramion.

Ludzie przewijają materiał z przesłuchania w mediach społecznościowych, myśląc „O! To dziwne” i żyją dalej. Informacje wchodzą, ale gdzieś na peryferie głównego nurtu świadomości. Może w przyszłym roku pokażą nam coś, co będzie jeszcze bardziej szokujące dla kogoś w 2013 roku niż środowe przesłuchanie, i spotka się z tym samym nerwowym śmiechem i wzruszeniem ramion u ludzi w 2024 roku.

 

Oczywiście w kręgach, z którymi mam kontakt, reakcja jest nieco inna. Ludzie, którzy są bardzo sceptyczni wobec amerykańskiej machiny wojennej, są również bardzo sceptyczni wobec tej narracji o UFO, którą obserwujemy od 2017 roku.

„Rozproszenie” [uwagi] to słowo, które często słyszysz. „To tylko odwrócenie uwagi od ______”, gdzie „______” to jakakolwiek gorąca historia, która ich osobiście fascynuje w danej chwili. Sama nie kupuję tego wyjaśnienia. Nowa narracja o UFO nie została wymyślona w ostatniej chwili, aby odwrócić uwagę od aktualnych nagłówków w mediach. Rozwija się od sześciu lat, a ludzie nawet nie zwracają na nią zbytniej uwagi. Imperium i tak nie ma tendencji do organizowania spektakularnych wydarzeń dla „odwrócenia uwagi”. Dostosowywanie uwagi opinii publicznej ma tendencję do przybierania znacznie bardziej przyziemnej formy ustalania porządku agendy medialnej, gdzie niektóre historie przyciągają więcej uwagi niż inne w oparciu o to, co jest wygodne dla oligarchów, którzy są właścicielami prasy.

Widzę też ludzi, którzy teoretyzują, że to wszystko jest sztuczką mającą na celu zwiększenie budżetu wojskowego USA. Coś w tym może być, ale znów, ta narracja rozwija się od sześciu lat i jak dotąd budżet wojskowy po prostu rósł w zwykłych rocznych przyrostach, jak zawsze.

Nie zrozumcie mnie jednak źle — jestem tak samo sceptycznie nastawiona do tej sprawy jak każdy. Po pierwsze, początki narracji o UFO w głównym nurcie, która rozpoczęła się w 2017r., były przesiąknięte rozległymi przeinaczeniami, nieuczciwością oraz dziennikarskimi nadużyciami i były kontynuowane przez podejrzanych agentów wywiadu, takich jak Lue Elizondo. David Grusch, który wygłosił zdecydowanie najbardziej sensacyjne twierdzenia podczas środowego przesłuchania w Kongresie, swoimi opowieściami o martwych kosmitach i UFO poddanych inżynierii odwróconej, sam jest członkiem amerykańskiego kartelu wywiadowczego.

Ale dla mnie to, co naprawdę śmierdzi z tym całym UFO, to wyczucie czasu. Znajdujemy się we wczesnej fazie nowej zimnej wojny, która obejmuje wyścig o militaryzację kosmosu, i słuchamy zeznań w Kongresie o tajemniczych pojazdach stanowiących zagrożenie dla amerykańskiej przestrzeni powietrznej, które mają zdolność bardzo szybkiego poruszania się w górę i w dół między ziemią a kosmosem. To śmierdzi na odległość.

W sensie, czy to naprawdę brzmi jak zbieg okoliczności, że widzimy wszystkie te wiadomości o UFO i kosmitach w tym samym czasie, gdy widzimy wiadomości o wyścigu między USA, Chinami i Rosją o militarną dominację w kosmosie? Artykuł o polityce zagranicznej z zeszłego roku zawiera nagłówek „Chiny i Rosja doganiają USA pod względem zdolności kosmicznych, ostrzega Pentagon” z podtytułem „Militaryzacja kosmosu nabiera tempa”. Ostrzeżenia te powtarzają się w artykułach w Defense One i Time. Artykuł na stronie internetowej Organizacji Narodów Zjednoczonych z zeszłego roku nosi tytuł ‘„Nie osiągnęliśmy jeszcze punktu krytycznego”, stwierdził Komitet ds. Rozbrojenia, zważywszy szanse, przestrzeń kosmiczna może stać się następnym polem bitwy’. Raport z 2021r. z finansowanego przez machinę wojenną Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych zatytułowany „Obrona przed czarną magią w kosmosie: ochrona systemów kosmicznych przed bronią kosmiczną” ostrzega o pilnej potrzebie zbudowania większej ilości broni kosmicznej, aby przeciwdziałać wrogom USA. Artykuł w Global Times z zeszłego roku nosi tytuł „Chińscy eksperci wzywają do zaprzestania zbrojeń kosmicznych w związku z rozmieszczaniem komercyjnego potencjału kosmicznego na Ukrainie”.

Te historie o wyścigu w militaryzacji kosmosu nie przyciągają uwagi tak, jak o wiele bardziej zabawne historie o UFO, ale wydaje się prawdopodobne, że ci, którzy są odpowiedzialni za rozmieszczanie machiny wojennej, poświęcają dużo więcej uwagi temu pierwszemu niż drugiemu. Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych poczyniły pierwsze kroki w kierunku urzeczywistnienia swoich działań w 2017 roku, w tym samym roku, w którym w głównym nurcie zaczęły pojawiać się te historie o UFO, z wyraźnym celem przeciwdziałania Rosji i Chinom.

I wydaje mi się to bardzo podejrzane, jak powoli wkraczamy w tę narrację o UFO (lub narrację o UAP dla tych, którzy stosują się do obecnego żargonu) akurat w dobie szalonego pośpiechu, by wynieść broń w kosmos. Właściwie to nie mogę sobie przypomnieć żadnego innego momentu w historii, kiedy czas pojawienia się czegoś takiego wyglądałby bardziej podejrzanie.

Tak więc dla mnie najbardziej niepokojącymi częściami przesłuchania w sprawie UFO były te, które mogły zakończyć się ułatwieniami dla programu militaryzacji kosmosu, na przykład gdy zjawisko to zostało sformułowane jako zagrożenie „bezpieczeństwa narodowego” lub gdy wspomniano, że mogą one bardzo szybko przemieszczać się z ziemi do przestrzeni kosmicznej.

Zapytany przez kongresmana Glenna Grothmana „czy uważa pan, że UAP stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego?”, były dowódca Marynarki Wojennej David Fravor odpowiedział jednoznacznie „tak”. Kilka minut później Fravor opisał te pojazdy jako zdolne by „przybyć z kosmosu, pokręcić się tu i tam przez trzy godziny i powrócić”.

Zapytany przez kongresmana Andy’ego Oglesa, czy UFO może „zbierać informacje rozpoznawcze” na temat armii amerykańskiej, wszyscy trzej świadkowie – Grusch, Fravor i były pilot Marynarki Wojennej Ryan Graves – odpowiedzieli twierdząco. Zapytany przez Oglesa, czy UFO może „badać nasze możliwości”, wszyscy trzej ponownie powiedzieli „tak”. Zapytani, czy UFO może „testować słabe punkty” w potencjale wojskowym USA, wszyscy trzej ponownie powiedzieli „tak”. Zapytani, czy UFO stanowi egzystencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych, wszyscy trzej powiedzieli, że potencjalnie tak. Zapytani, czy istnieją jakiekolwiek przesłanki wskazujące na to, że UFO są zainteresowane amerykańską technologią nuklearną, wszyscy trzej powiedzieli „tak”.

Ogles zakończył przesłuchanie, mówiąc: „Wyraźnie istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jako członkowie Kongresu mamy obowiązek sprawowania nadzoru i bycia świadomymi tych działań, abyśmy w razie potrzeby podjęli działania”.

Zapytany przez kongresmana Erica Burlisona, czy „wystąpiła aktywność technologii obcych lub pozaziemskich i/lub takich istot, która wyrządziła krzywdę ludziom”, Grusch powiedział, że nie może wchodzić w szczegóły w miejscu publicznym (częsty motyw w całym przesłuchaniu), ale powiedział, że „to, czego osobiście byłem świadkiem, ja i moja żona, było bardzo niepokojące”.

Kilka minut później Grusch skomplikował to tajemnicze stwierdzenie, mówiąc, że nigdy nie widział UFO. Nie wyjaśniono, w jaki sposób to stwierdzenie nie zaprzecza jego wcześniejszemu twierdzeniu o byciu świadkiem szkodliwego zachowania ze strony technologii i/lub istot innych niż ludzie.

Tak więc decydenci amerykańscy są informowani, że istnieją pojazdy korzystające z technologii nie z tego świata, rutynowo naruszające przestrzeń powietrzną USA i stwarzające egzystencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA, i że te statki mogą latać z Ziemi w kosmos i z powrotem, kiedy tylko chcą, i że [decydenci] muszą pomóc upewnić się, że ich kraj poradzi sobie z tym zagrożeniem.

Do jakich wniosków dochodzisz po zapoznaniu się z tego typu informacjami? Jeśli jesteś prawodawcą odpowiedzialnym za ułatwienie działania wysoce militarystycznego imperium, prawdopodobnie nie dojdziesz do wniosku, że nadszedł czas, aby trzymać się za ręce i śpiewać Kumbaya. Prawdopodobnie w końcu zaczniesz myśleć w kategoriach technologii wojskowej.

Jedno z najważniejszych pytań bez odpowiedzi w całym tym zamieszaniu związanym z UFO brzmi: dlaczego teraz? Dlaczego widzimy cały ten ruch „ujawnienia” po dekadach zerowego ruchu? Jeśli te rzeczy są w rzeczywistości prawdziwe, a rząd faktycznie trzymał je w tajemnicy, dlaczego nieugięta polityka zwolnień [dismissal] i zamykania drzwi miałaby zostać nagle zarzucona, pozwalając „sygnalistom” wystąpić i złożyć zeznania przed Kongresem? Jeśli mieli powód, by przez cały czas utrzymywać to w sekrecie, dlaczego ten motyw miałby już nie istnieć?

 

Jeśli zapytasz internetową społeczność UFO, wielu zasadniczo przypisuje sobie zasługi za całą sprawę, mówiąc, że najpotężniejsza machina wojenna, jaką kiedykolwiek zbudowano, odwróciła swoją politykę całkowitej nieprzejrzystości z powodu „presji” wywieranej przez aktywistów ruchu ujawnienia. To się kupy nie trzyma. Najpotężniejsze imperium w historii nie odwraca się od wieloletniej polityki powszechnej tajemnicy z powodu forów internetowych i próśb w ramach FOIA.

Więc dlaczego teraz? Dlaczego drastyczne i nagłe przejście od UFO i kosmitów będących śmiesznymi bzdurami foliarzy do tematu dla poważnych dochodzeń Kongresu i mediów głównego nurtu o szerokim zasięgu?

Cóż, czas wyścigu o militaryzację kosmosu może dostarczyć odpowiedzi na pytanie „dlaczego teraz?”. Czy to przypadek, że ta nowa narracja o UFO rozpoczęła się w 2017 roku, mniej więcej w tym samym czasie, co wprowadzenie Sił Kosmicznych? Czy jesteśmy manipulowani na masową skalę w sprawie kosmitów i UFO, aby pomóc nasmarować koła dla machiny wojennej ruszającej w kosmos? Jakie jest prawdopodobieństwo, że przez czysty przypadek ta pozaplanetarna narracja skończyła się tak, jak się skończyła, w momencie gdy imperium Stanów Zjednoczonych podejmuje ostatnią próbę zdobycia jednobiegunowej dominacji planetarnej?

Nie wiem. Wiem, że jeśli przypisuję stopnie prawdopodobieństwa, „Istoty pozaziemskie lub pozawymiarowe są tutaj i szczególnie się nami interesują i czasami rozbijają swoje pojazdy, a nasz rząd je odzyskuje, ale utrzymuje to w tajemnicy, ale nagle postanowił nie być już dłużej tak tajemniczy na ich temat” plasuje się znacznie niżej niż „Nasi władcy kłamią i manipulują, by znów realizować własne interesy”.

Jestem w 100 procentach otwarta na możliwość istnienia istot pozaziemskich i nieziemskich pojazdów poruszających się w naszej atmosferze. To, na co nie jestem otwarta, to twierdzenie, że najbardziej zdeprawowane instytucje na ziemi nagle otworzyły swoje umysły, by powiedzieć nam prawdę o tych rzeczach, albo z dobroci serca, albo dlatego, że były „naciskane” przez działaczy z ruchu ujawnienia UFO.

Nie wiem, co do diaska dzieje się z tym UFO, ale wiem, że szefowie imperium Stanów Zjednoczonych mają bogatą historię manipulowania i oszukiwania na masową skalę w celu realizacji imperialnych planów. I wiem, że w tym kluczowym momencie historii, kiedy imperium trzyma się planetarnej dominacji czubkami paznokci, istnieje wiele imperialnych planów.

_______________

Funny How The UFO Narrative Coincides With The Race To Weaponize Space, Caitlin Johnstone, 27 July 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Wakacje czyli o UFO na poważnie
Przygotowują społeczeństwo do zaakceptowania fałszywego przybycia kosmitów. Zamiast widzieć prawdziwych ET przybywających w prawdziwych statkach kosmicznych, zobaczymy genetycznie zmodyfikowanych ludzi przybywających w czarno-budżetowych statkach kosmicznych. Wakacyjne tłumaczenie archiwalnego materiału o […]

_______________

Zasiewanie narracji czyli Oni wkrótce przylecą
Na początku tego miesiąca SETI zorganizowało ćwiczenia, w których naśladowali obcą transmisję z Marsa na Ziemię. Szczególnie godne uwagi, zważywszy historyczną moc ćwiczeń do przewidywania przyszłości. Największa ironia w tym […]

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!