Bankowe plajty czyli lockdowny, bankructwa i wysychający ocean

Wszyscy wiedzą jak to się skończy. Jasna, lśniąca nowa waluta rządowa. Cyfrowa. Każdy dolar możliwy do namierzenia. Każdego wydającego i pożyczkobiorcę można śledzić. Zachowuj się, wykonuj polecenia, trzymaj buzię na kłódkę i patrz przed siebie, a twoje pieniądze będą bezpieczne.

−∗−

Tłumaczenie tekstu Jona Rappoporta na temat ostatnich bankructw na rynku bankowym. Przez pryzmat tzw. pandemii covid i lockdownów. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

____________***____________

 

Czy bankructwa banków są powiązane z covidowymi lockdownami i TĄ gigantyczną destrukcją gospodarczą stworzoną w ciągu ostatnich trzech lat?

Główne media celowo prawie w ogóle nie zwracały uwagi na ogrom zniszczeń gospodarczych spowodowanych przez lockdowny.

Zamykanie firm, bankructwa, życie milionów ludzi wywrócone do góry nogami i zniszczone, opustoszałe miasta…

Ale oczywiście, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kiedy tylko lockdowny się skończyły, wszystko wróciło do normy. Pewnie, że tak. Gospodarka nabrała tempa. Ludzie bez pieniędzy i bez perspektyw wracali do zdrowia jak gumowate postacie z kreskówek odbijające się od skał po upadku z wysokiego urwiska. „Teraz już wszystko jest w porządku!”

Poniżej parę rzeczy, które naprawdę się wydarzyły. WIELE firm, które upadły w wyniku lockdownów, miało niespłacone pożyczki w bankach. Przestali spłacać te pożyczki. Co więcej, wielu nagle zubożałych biznesmenów zaciągnęło rządowe pożyczki covidowe, a teraz nie mogą ich spłacić.

W przypadku banków powoduje to coś, co ekonomiści nazywają kryzysem płynności. Banki pożyczają pieniądze. To ich główna działalność. Opierają się na pieniądzach przychodzących, gdy pożyczkobiorcy spłacają te pożyczki. Kiedy strumień napływających pieniędzy wysycha, banki muszą ograniczyć udzielanie tak wielu kredytów.

Swobodny ruch pieniądza do i z [banku], oparty na pożyczkach, w gospodarce opartej na kredytach… ten swobodny przepływ zwalnia coraz bardziej.

Pierwsze banki, które upadają, to te, które udzielały najbardziej szalonych pożyczek na największe sumy pieniędzy. Ale problem na tym się nie kończy.

Bank SVB, który właśnie upadł, niewątpliwie ma powiązania z innymi bankami. Można powiedzieć, że większe banki wspierają mniejsze. Powoduje to zwykle efekt domina.

Więc TAK, te okrutne lockdowny covidowe odgrywają znaczącą rolę w tym, co dzieje się z bankami w tej chwili.

Jak pisałem przez ostatnie trzy lata, lockdowny były strategią opracowaną celowo, aby storpedować gospodarki. Tym właśnie BYŁ COVID.

Ale oczywiście jest tego więcej. Na przykład Fed podnoszący stopy procentowe. Na najbardziej podstawowym poziomie te posunięcia zniechęcają pożyczkobiorców do zaciągania pożyczek, ponieważ ich spłata będzie wyższa. Można sobie wyobrazić wpływ na firmy budowlane. I firmy sprzedające samochody. Ponadto kupujący nie zaciągają pożyczek, aby zapłacić za samochody. Tak samo jest z kupującymi domy. Oni też się wycofują.

„Muszę spłacać WIĘCEJ pożyczki, którą chcę wziąć na ten samochód i ten dom? Muszę spłacić WIĘCEJ, dużo więcej pożyczki, którą chcę wziąć na mój projekt budowy miasta z ośrodkiem narciarskim, hotelami, kasynami i mieszkaniami w Montanie? Hmm. A zaraz. Co to jest? Nie chcesz mnie zakwalifikować? NIE CHCESZ pożyczyć mi pieniędzy? Ja POTRZEBUJĘ pożyczki. Muszę DOSTAĆ pożyczkę…”

Więcej torped.

Można sobie również wyobrazić efekt u wszystkich, którzy kupują produkty za pomocą kart kredytowych. Jak dotąd oprocentowanie tych kart wzrosło tylko o bardzo niewielką kwotę. Zobaczymy, czy to się zmieni.

Wyobraź sobie gigantyczny ocean zabawnych szalonych pieniędzy. Każdy może coś dostać. Na kredyt. Ludzie myślą, że to jakaś impreza.

Póki ocean nie zacznie wysychać.

 

Rządy i banki współpracowały ramię w ramię, aby stworzyć ten ocean. Banki są menedżerami oceanów. Pożyczają ocean i biorą ocean (spłata pożyczek).

Ale główni, GŁÓWNI gracze w tym schemacie zawsze rozszerzają i kurczą ten ocean. Nazywa się to piłą łańcuchową. Albo wzlotem i upadkiem [boom and bust]. Albo pompuj i pozbądź się [pump and dump]. Lockdowny związane z covidem wywołały ogromny regres koniunktury.

Zarządzający oceanami (bankierzy) wciąż to odczuwają. Ich widok, gdy tak udają ofiary jest groteskowy. Byli partnerami w wywoływaniu tego regresu.

Oprócz czynników ekonomicznych, o których wspomniałem do tej pory, muszę zwrócić uwagę na możliwość bezpośrednich operacji wykupywania banków, takich jak Signature. Innymi słowy, NATYCHMIASTOWY kryzys płynności banku jest spotęgowany lub wywołany przez wymyśloną panikę bankową [bank run].

Bank nie ma wystarczających środków, aby poradzić sobie z dużymi deponentami, którzy nagle pojawiają się z wyciągniętymi rękami, żądając pieniędzy. Bank apeluje o $$ do potencjalnych wierzycieli, oferując rozsądne zabezpieczenie, ale w jakiś tajemniczy sposób ci wierzyciele odmawiają spotkania. I BUM, kurtyna opada. To koniec banku.

Rząd federalny wkracza i przenosi wszystkich deponentów i ich pieniądze do większego banku lub do nowego banku wymyślonego przez rząd.

Pożądany efekt zostaje osiągnięty: społeczeństwo uważa, że rząd musi wkroczyć i „zapewnić odpowiednią bankowość”.

Wszyscy wiedzą jak to się skończy. Jasna, lśniąca nowa waluta rządowa. Cyfrowa. Każdy dolar możliwy do namierzenia. Każdego wydającego i pożyczkobiorcę można śledzić. Zachowuj się, wykonuj polecenia, trzymaj buzię na kłódkę i patrz przed siebie, a twoje pieniądze będą bezpieczne. Zbocz z kursu, a wylądujesz na plaży otoczony przez ratowników. Pozostanie ci wpatrywać się w ocean i tęsknić za kilkoma wiadrami wody, których nie dostaniesz.

 

Nie wiem, czy nadszedł już czas na tę nagłą wielką zmianę, ale wiem, że stan wyjątkowy mógłby zostać ogłoszony przez jakieś BUM, a rząd federalny mógłby zażądać „tymczasowej” kontroli nad bankami, aby „zaradzić i rozwiązać kryzys”.

Wprowadzili stan wyjątkowy, kiedy zaordynowali lockdowny covidowe. Pamiętacie?

A fałszywa historia, którą wtedy rozpowszechniali, dotyczyła ochrony ZDROWIA ludzi. Narracja ta zrobiła bardzo duże wrażenie. Ale teraz wezmą na celownik gigantyczną kwestię.

PIENIĄDZE ludzi.

Czy sądzisz, że potrafią sprawić, że ludzie będą salutować, skakać, robić salta, stawać na rękach, czołgać się, śpiewać, gwizdać, błagać, modlić się, żeby dostać trochę PIENIĘDZY?

________________

Are Bank Failures tied to COVID Lockdowns and THAT Giant Economic Destruction created over the past three years?, Jon Rappoport, Mar 14, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

CBDC i upadek Silicon Valley Bank czyli zbliża się finansowe zniewolenie
W miarę jak system finansowy zdobywa coraz większą kontrolę i staje się bardziej inwazyjny, przypomina to trochę tworzenie wokół nas zagrody. A CBDC (Cyfrowe Waluty Banku Centralnego) i paszporty szczepień […]

________________

CBDC czyli ostateczna kontrola nad stadem
Jeśli CBDC ostatecznie stanie się nowym systemem monetarnym, jego podstawowe cechy sprawią, że światowe rządy nie będą już potrzebować czegoś takiego jak globalny kryzys zdrowotny, aby drukować pieniądze lub zamykać […]

________________

Bankowy klimat czyli koniec wolnego rynku w stylu ESG
ESG działa jak koń trojański dla dalszej centralizacji amerykańskiego systemu finansowego. Finanse ESG, spopularyzowane przez hiperpolityczne giganty zarządzania aktywami, takie jak BlackRock i Vanguard, działają, aby uniemożliwić osobom z zewnątrz […]

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!