‘Szóste masowe wymieranie’ czyli zawiedzione przewidywania mizantropa

Nic z tego nigdy się nie dzieje, ale to nie powstrzymuje ludzi takich jak Ehrlich przed ciągłym rozsiewaniem retoryki zagłady, aby rozwinąć narrację, że poziom życia musi zostać drastycznie obniżony w imię ratowania planety.

__________***__________

 

Zdyskredytowany autor „Bomby populacyjnej” przewiduje w programie ’60 minut’ „Koniec cywilizacji, do której jesteśmy przyzwyczajeni”

Poprzednie prognozy były śmiesznie błędne.

Autor Paul Ehrlich, którego książka „Bomba populacyjna” z 1968 roku przewidywała katastrofy środowiskowe, które nigdy się nie wydarzyły, pojawił się w programie ’60 minut’, aby ostrzec przed „końcem cywilizacji, do której jesteśmy przyzwyczajeni”.

Rozmowa Ehrlicha z prezenterem CBS Scottem Pelleyem koncentrowała się wokół narracji, że przyrost ludzkiej populacji będzie zbyt duży, aby Ziemia mogła to utrzymać, pomimo faktu, że [wzrost] ma osiągnąć szczyt na poziomie 9 miliardów ludzi, zanim gwałtownie spadnie.

Zdaniem Ehrlicha „zbyt wielu ludzi, zbyt duża konsumpcja i mania wzrostu” zabijają planetę i niszczą dziką przyrodę.

„Ludzkość nie jest zrównoważona [sustainable]. Aby utrzymać nasz styl życia (zasadniczo mój i twój) na całej planecie, potrzeba jeszcze pięciu ziem. Nie wiadomo, skąd mają pochodzić” – stwierdził.

Paul Ehrlich: „Następne kilka dekad będzie końcem cywilizacji, do której jesteśmy przyzwyczajeni”.

@ScottPelley z CBS: „Pięć masowych wymierań w starożytności było spowodowanych klęskami żywiołowymi… ludzkość może być zmuszona do przetrwania szóstego masowego wymierania w świecie, który sama stworzyła”. pic.twitter.com/Vf7DNPLGai

— Tom Elliott (@tomselliott) 2 stycznia 2023r

Pomimo zarzutów o alarmizm, autor wyzywająco zapewniał: „Byłem zaniepokojony. Nadal jestem zaniepokojony. Wszyscy moi koledzy są zaniepokojeni” (jak widać nieświadomi, że definicja paniki [alarmism] polega na rażącym wyolbrzymianiu czegoś, co nie jest prawdą).

„Wiem, że nie ma woli politycznej, aby zrobić którąkolwiek z rzeczy, którymi się zajmuję, i właśnie dlatego ja i zdecydowana większość moich kolegów jesteśmy na straconej pozycji, a następne kilka dekad będzie końcem cywilizacji, do której jesteśmy przyzwyczajeni” – stwierdził absurdalnie Ehrlich.

„Pięć masowych wymierań w starożytności było spowodowanych klęskami żywiołowymi — wulkanami i asteroidą. Dzisiaj, jeśli nauka ma rację, ludzkość być może będzie musiała przetrwać szóste masowe wymieranie w świecie, który sama stworzyła” – dodał.

Autor z dziedziny ekologii, Michael Shellenberger, odpowiedział na ten fragment, dokumentując, w jaki sposób twierdzenia Ehrlicha były „totalnie i całkowicie fałszywe” oraz oskarżając CBS o forsowanie „apokaliptycznej pseudonauki”.

Elon Musk, który ostrzegał przed niebezpieczeństwem spadku liczby ludności, zgodził się, tweetując: „Absolutnie”.

Absolutnie

— Elon Musk (@elonmusk) 2 stycznia 2023r

Ehrlich jest nadal traktowany jako wiarygodny głos przez tradycyjne media, mimo że jego wcześniejsze przewidywania okazały się całkowicie śmieszne.

W swojej książce The Population Bomb z 1968r. Ehrlich zabawnie stwierdził, że „setki milionów ludzi umrze z głodu” do lat 80. z powodu przeludnienia.

To się nigdy nie wydarzyło.

Podobnie w 2004r. „eksperci” ds. zmian klimatu twierdzili, że do 2020r. „główne europejskie miasta zostaną zatopione przez podnoszące się wody mórz, podczas gdy Wielka Brytania pogrąży się w klimacie «syberyjskim» do 2020r.”.

To się nigdy nie wydarzyło.

W 2013 roku Al Gore twierdził, że do 2013 roku w Arktyce lata będą „bez lodu”.

[Pomyłka w tekście: nie w 2013, a w 2008. Poza tym prawdopodobnie to twierdzenie jest mu mylnie przypisywane. Więcej na ten temat tutaj. -tłum.]

To się nigdy nie wydarzyło, w rzeczywistości pomiary wykonane w ramach unijnego programu obserwacji Ziemi w zeszłym roku wykazały, że lód w morzu arktycznym był zaledwie o 3 procent poniżej średniej z 30 lat.

Nic z tego nigdy się nie dzieje, ale to nie powstrzymuje ludzi takich jak Ehrlich przed ciągłym rozsiewaniem retoryki zagłady, aby rozwinąć narrację, że poziom życia musi zostać drastycznie obniżony w imię ratowania planety.

Powinni byli już dawno temu zostać zdyskredytowani jako szaleńcy, ale media głównego nurtu wciąż traktują ich tak, jakby jeszcze posiadali jakąś wiarygodność, chociaż bezdyskusyjnie ją utracili.

[Cała audycja]

Earth currently experiencing a sixth mass extinction, according to scientists | 60 Minutes

 

______________

Discredited ‘Population Bomb’ Author Predicts “End of Civilization We’re Used To” on 60 Minutes, Paul Joseph Watson, 3 January, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Populacja zrównoważona czyli jak usunąć ‘nadmiar’
Przy wszystkich zasobach i doświadczeniu jakich posiadanie ci ludzie deklarują, nie są w stanie znaleźć innego rozwiązania problemu „zmian klimatycznych” niż depopulacja. To uświadamia, że ​​wcale nie chcą szukać rozwiązań […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!