‘Nie tak szybko Elon’ czyli europejskie ostrzeżenia

Unijny akt o usługach cyfrowych [DSA] daje rządom uprawnienia do egzekwowania przepisów regulujących sposób, w jaki firmy technologiczne moderują treści, oraz do decydowania, kiedy muszą nielegalne treści usuwać.

−∗−

Tłumaczenie felietonu z serwisu Zero Hedge na temat ostrzeżeń pod adresem nowego właściciela Twittera ze strony urzędników UE. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

_____________***_____________

 

Nie tak szybko Elon: Europa ostrzega Muska, że ​​musi zatrudnić setki moderatorów, aby ograniczyć wolność słowa

Podczas gdy Musk co tydzień zwalnia setki, jeśli nie tysiące pracowników, wczesnym piątkiem Europa dostarczyła najbogatszemu człowiekowi świata nieoczekiwaną wiadomość: według Thierry’ego Bretona komisarza ds rynku wewnętrznego, Musk będzie musiał zwiększyć liczbę moderatorów w Europie, kontynencie, który już dawno temu wyrzekł się wolności słowa.

«Jest w trakcie redukcji pewnej liczby moderatorów, ale będzie musiał zwiększyć ich liczbę w Europie» – powiedział Breton w wywiadzie dla Franceinfo, jak donosi Bloomberg.”

Breton dodał, że Musk „będzie musiał otworzyć swoje algorytmy. Będziemy mieć kontrolę, będziemy mieć dostęp, ludzie nie będą już mogli mówić bzdur”.

Przez „bzdury” miał na myśli wszystko, z czym nie zgadzają się niewybieralni europejscy technokraci, co w dzisiejszych czasach oznacza rzeczy niepopierane przez Światowe Forum Ekonomiczne.

Breton wcześniej ostrzegał, że Twitter będzie musiał „latać na naszych zasadach”, wkrótce po tym, jak Musk zakończył proces przejęcia za 44 miliardy dolarów w zeszłym miesiącu.

Unijny akt o usługach cyfrowych [DSA] daje rządom uprawnienia do egzekwowania przepisów regulujących sposób, w jaki firmy technologiczne moderują treści, oraz do decydowania, kiedy muszą nielegalne treści usuwać. Według Bloomberga DSA zmusi firmy do moderowania treści w szczególności w językach, w których działają.

Jeśli Musk się nie zastosuje, Twitter zostanie ukarany grzywną w wysokości nawet 6% rocznej sprzedaży, a może nawet zostać zakazany [banned].

Breton powiedział, że zaproponował nawiązanie „stosunków roboczych” z Muskiem w celu omówienia oczekiwań Europy wobec platformy mediów społecznościowych.

„Doskonale wie, jakie są warunki dalszego działania Twittera w Europie” – powiedział Breton i ma rację: Europa to tak zwana „demokracja”, w której nikt nawet nie udaje, że istnieje wolność słowa, nawet jeśli uderza ona w autorytaryzm w miejscach takich jak Chiny czy Rosja. I niestety jest to zapowiedź tego, co nadchodzi do USA.

_____________

Not So Fast Elon: Europe Warns Musk He Must Hire Hundreds Of Moderators To Limit Free Speech, Tyler Durden, Nov 19, 2022

[Po upływie miesiąca artykuł na stronie źródłowej wchodzi do płatnego archiwum]

Alternatywnie:

Not So Fast Elon: Europe Warns Musk He Must Hire Hundreds Of Moderators To Limit Free Speech, November 20, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

Elon już się zgadza czyli czemu służą spotkania
Thierry Breton, unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego, zagroził w zeszłym miesiącu Elonowi Muskowi, że jeśli zezwoli na wolność słowa w Internecie i nie będzie przestrzegał nowej unijnej Ustawy o Usługach […]

_____________

List otwarty do EM (PanData.org)
Drogi Elonie, Gratulujemy zakupu Twittera. Mamy nadzieję, że pomoże to skierować świat w lepsze miejsce. Powiedziałeś, że „Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!