‘Musimy kontrolować człowieka’ czyli ‘TECH’ spotkanie z Janem Białkiem

Współczesna ekspansja technik doprowadziła do wytworzenia nowego technologicznego środowiska, które jest coraz bardziej dynamiczne, ekspansywne i staje się w coraz większym stopniu realnym środowiskiem i kontekstem życia człowieka. Środowisko to wchłania przestrzeń środowiska naturalnego, by na przestrzeni kolejnych dwóch dekad poprzez techniki informatyczne, robotykę i biotechnologię wytworzyć własne, syntetyczne formy życia, zagrażające ludzkiej cywilizacji.

−∗−

Spotkanie autorskie z Janem Białkiem, autorem książki „TECH. Krytyka Środowiska Technologicznego”. Mnóstwo informacji o sztucznej inteligencji, robotyce, cyklach Kondratiewa, standaryzacji człowieka, mechanice cywilizacji i wiele, wiele innych. /AlterCabrio/

_____________***_____________

Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego – Jan Białek

Tematem książki „TECH. Krytyka Środowiska Technologicznego.” jest problematyka wdrażania do 2040 roku nowych technologii i powstającego w związku z tym ewolucyjnego środowiska technologicznego oraz problematyka mechanizacji człowieka i środowiska naturalnego. Współczesna ekspansja technik doprowadziła do wytworzenia nowego technologicznego środowiska, które jest coraz bardziej dynamiczne, ekspansywne i staje się w coraz większym stopniu realnym środowiskiem i kontekstem życia człowieka. Środowisko to wchłania przestrzeń środowiska naturalnego, by na przestrzeni kolejnych dwóch dekad poprzez techniki informatyczne, robotykę i biotechnologię wytworzyć własne, syntetyczne formy życia, zagrażające ludzkiej cywilizacji. Zrozumienie tej problematyki jest niezwykle istotne, ponieważ najbliższe dekady ekspansji środowiska technicznego wytworzą kontekst życia na Ziemi, który bezpowrotnie zmieni człowieka i całe środowisko naturalne. Środowisko techniczne przejmie przestrzeń środowiska naturalnego i żyjącego w nim człowieka prowadząc do dramatycznych zmian racjonalizacji, standaryzacji i następnie mechanizacji całego świata.

 

_______________

Bezpośredni odnośnik do filmu LINK.

−∗−

Aktualizacja z 20.03.2023r.

Spotkanie z Janem Białkiem w księgarni “Sursum Corda” w Poznaniu, 18-03-2023

 

−∗−

Do posłuchania.

Jan Białek TECH – fragmenty

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!