Przedsmak nowych limitów czyli pilnuj śladu węglowego

Jako przedsmak potencjalnych przyszłych limitów „uprawnień do emisji dwutlenku węgla”, duży bank w Australii wprowadził nową funkcję, która łączy zakupy ze śladem węglowym klientów i ostrzega ich, gdy przekroczą średnią.

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu Summit News dotyczącego inicjatywy jednego z australijskich banków, który zaoferował funkcję monitoringu tzw. śladu węglowego w powiązaniu z płatnościami klientów. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

____________***____________

PETER PARKS via Getty Images

 

Australijski bank zaczyna łączyć transakcje klientów ze śladem węglowym

Program ekologicznego systemu kredytu społecznego przyspiesza.

Jako przedsmak potencjalnych przyszłych limitów „uprawnień do emisji dwutlenku węgla”, duży bank w Australii wprowadził nową funkcję, która łączy zakupy ze śladem węglowym klientów i ostrzega ich, gdy przekroczą średnią.

Australijski Commonwealth Bank (CBA) nawiązał współpracę z Cogo, firmą zajmującą się „rozwiązaniami w zakresie zarządzania emisjami”, w celu uruchomienia nowej funkcji, która jest częścią platformy bankowości internetowej CBA.

Bank daje klientowi możliwość „uiszczenia opłaty” w celu zrównoważenia swojego śladu węglowego, przy średniej podanej na poziomie 1280 kilogramów, daleko od „zrównoważonej” liczby 200 kilogramów.

Obliczany jest ślad węglowy danej osoby, a następnie pokazywany jest „równoważny” wskaźnik, aby klient poczuł się winny, na przykład „wycięcie 8 drzew”.

„Łącząc nasze bogate dane o klientach i wiodące w branży możliwości CoGo w zakresie pomiaru emisji dwutlenku węgla, będziemy w stanie zapewnić klientom większą przejrzystość, aby mogli podejmować praktyczne kroki w celu zmniejszenia swojego śladu środowiskowego” – stwierdził w oświadczeniu Angus Sullivan, dyrektor wykonawczy CommBank Group.

Bank obiecał doprecyzować kalkulację i pokazać, za jaką ilość CO2 odpowiadają indywidualne zakupy.

Chociaż początkowo przedstawiano je jako wygodny sposób śledzenia swoich nawyków konsumpcyjnych i przypuszczalnego wpływu, jaki wywierają na środowisko, niektórzy obawiają się, że takie systemy mogą pewnego dnia stać się obowiązkowe i nakładać limity na zakupy klientów, którzy przekraczają swoje „uprawnienia do emisji dwutlenku węgla”.

Jak już wcześniej podkreślaliśmy, technokraci w sojuszu z lockdownami klimatycznymi chcą wykorzystać histerię związaną ze zmianami klimatu, aby zwiększyć kontrolę finansową nad jednostkami.

Taka propozycja została przedstawiona w czasopiśmie naukowym Nature przez czterech „ekspertów” zajmujących się ochroną środowiska jako sposobem na ograniczenie globalnej emisji dwutlenku węgla.

Każdy otrzymałby „kartę uprawnień do emisji dwutlenku węgla” [carbon allowance card], „co oznaczałoby, że wszyscy dorośli otrzymaliby równe zbywalne uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, które z czasem byłyby zmniejszane zgodnie z krajowymi celami [węglowymi]”.

Autorzy wyjaśniają, że program byłby „narodową polityką obowiązkową”.

Jednostki węglowe byłyby „odejmowane z osobistego budżetu przy każdej płatności za paliwo do transportu, paliwa do ogrzewania domu i rachunki za energię elektryczną”, a każdy, kto przekroczyłby limit, byłby zmuszony do zakupu dodatkowych jednostek na osobistym rynku emisji dwutlenku węgla od osób posiadających nadwyżkę do sprzedaży”.

Oczywiście bogaci z łatwością mogliby sobie pozwolić na kompensowanie [offsets], a wielu z nich jest bezpośrednio powiązanych z mechanizmami handlowymi, na których opierałby się system.

Propozycja stanowi jasno, że ​​środki pomiaru pochłaniania jednostek węgla przez osobę w podróży będą funkcjonować „na podstawie śledzenia historii przemieszczania się użytkownika”.

Autorzy zauważają, że masowe podporządkowanie się przepisom dotyczącym lockdownów covidowych popchnęło sprawy do przodu w kierunku dalszej natarczywej tyranii i że w rezultacie „ludzie mogą być bardziej przygotowani do zaakceptowania śledzenia i ograniczeń związanych z PCA [personal carbon allowances], aby osiągnąć bezpieczniejszy klimat”.

______________

Australian Bank Begins Linking Customer Transactions to Carbon Footprint, Paul Joseph Watson, 21 October, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

„…i nikt nie będzie mógł kupić ni sprzedać” czyli gdzie są obszary testowe
Innymi słowy, normalni ludzie mają zostać eksterminowani w ramach „nowej normalności”, która nie toleruje braku podporządkowania się. Nigdy nie chodziło o chorobę, a jedynie o zainstalowanie globalnego faszyzmu medycznego, aby […]

______________

Lockdowny? To jeszcze nie koniec…
Wygląda na to, że w zamian zostaną przemianowane na „lockdowny klimatyczne” i albo wymuszane, albo po prostu groźnie trzymane nad głową społeczeństwa. − ♦ − W ramach „lockdownu klimatycznego” rządy […]

______________

“Ludzie zdają się być ślepi na to, co nadchodzi”
Nikt nie chce płacić wyższych podatków, aby ci, którzy nie chcą pracować, mogli marnować zasiłki socjalne. Ale odruchowe reakcje, które wspierają takie programy, ostatecznie doprowadzą do systemu kredytu społecznego, UBI […]

______________

Wirus i klimat czyli wspólnota kryzysu
Choć niektórym może się to wydawać końcem tak zwanego kryzysu, jest to dopiero początek piekła na ziemi. Kolejne kilka miesięcy pokaże, jak będą próbowali wprowadzać każdy możliwy przejaw tyranii. A […]

______________

Wycieczka do Australii czyli raport z kolonii karnej
Prawo do podróżowania, prawo do protestu, prawo do prywatności, prawo do rzetelnego procesu sądowego, prawo do opuszczenia domu i zarabiania na życie – to podstawowe prawa człowieka, których w Australii […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!