Czy mamy jeszcze prawo być ludźmi – ks. prof. Tadeusz Guz

‘A wiecie państwo dlaczego nam się zakazuje wydobywania węgla? Dlatego, że paru paniom i paru panom w Unii Europejskiej, i poza nią w szczególności, nie podoba się prawda o tym, że każdy z nas jest człowiekiem.’

_____________***_____________

 

Władza doprowadza nas do skrajnego zniewolenia! – ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz

 

 

‘I jeżeli badamy strukturę mediów, to proszę zobaczyć, dam jeden przykład z ostatnich dni. Zwróciliście państwo, zapewne mający każdy z was więcej kontaktów z mediami niż ja. Bo moje kontakty z mediami, to są prawie że wyzerowane. I to nie dlatego, żebym świata medialnego nie cenił, tylko dlatego, że jeżeli chcę zachować umysł w jako takiej formie, czyli w tym, żeby poznawał prawdę na co dzień, to nie mogę sobie pozwolić na taką gigantyczną, przekraczającą nawet moje możliwości osobiste, falę deprawacji mojego umysłu. I dam państwu jeden przykład z ostatnich dni.
Prześcigali się dziennikarze polscy, z lewej i prawej sceny dziennikarskiej, w przekazywaniu wiadomości, ile to rząd Polski będzie dofinansowywał kwestie opału czy energii na zimę polską.
Proszę mi wierzyć. Co mnie w tym, ale to straszliwie, dogłębnie przeraziło. Żadna dziennikarka, żaden dziennikarz, czy z lewa czy z prawa, nie zapytał, nie dotknął przy tym głównej przyczyny tego stanu rzeczy.
A jaka jest główna przyczyna tego stanu rzeczy? Zakaz wydobywania węgla.’
________

‘A wiecie państwo dlaczego nam się zakazuje wydobywania węgla? Dlatego, że paru paniom i paru panom w Unii Europejskiej, i poza nią w szczególności, nie podoba się prawda o tym, że każdy z nas jest człowiekiem. Czy wiecie państwo dlaczego jest zakaz wydobywania węgla, czy gazu, czy ropy, czy innych rzeczy, czy dóbr naturalnych? Bo ci państwo, a to jest zaledwie parę rodzin na świecie, uznali [że] my nie jesteśmy ludźmi.’
________

‘My nie mamy prawa być ludźmi.’

 

________ ♦ ________

Fragment wykładu ks. prof. Tadeusza Guza – Ideologie, które doprowadziły do Auschwitz. Wykład wygłoszony, podczas Marszu Życia i Wolności Polaków i Polonii 2022r.

Całość wykładu: Ideologie, które doprowadziły do Auschwitz – Marsz Życia i Wolności 2022

Prezentowany fragment za Wolność TV.

Odsłony: 22

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!