Rząd nic nie zrobi z inflacją? Nie została wymyślona receptura – mówi Semeniuk

Inflacja, poprzez sytuacje za nasza wschodnią granicą, może osiągać różne parametry. Jak zostanie wymyślona receptura, aby w inny sposób, niż podnoszenie stóp procentowych, opanowywać inflację, to wtedy będziemy o tym rozmawiać.

– odpowiedziała na pytanie o inflację wiceminister Rozwoju, Olga Semeniuk

Wydaje się, że sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii mija się z prawdą, a powodem inflacji w Polsce jest nieustanny dodruk pustego pieniądza na utrzymanie przesiedleńców z Ukrainy oraz różne tarcze antyinflacyjne. W wywiadzie, który przeprowadziła Beata Lubecka pojawiło się kilka wątków, w tym wątek o powołaniu nowej synekury z pensją 30 tys. zł. dla Dyrektora, który będzie zajmować się “rozwojem języka polskiego”.

Tarcza antyinflacyjna już działa w kancelarii Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda w tym roku na nagrody dla pracowników kancelarii może wydać 1,4 mln zł. To aż o 860 tys. zł więcej niż przeznaczył na to rok wcześniej – przekazuje „Super Express” i przypomina słynne słowa Dudy o konieczności zaciskania zębów w czasie drożyzn. /legaartis.pl/

Wracając do rozmowy z panią Semeniuk, cytujemy wątek inflacyjny:

Olga Semeniuk: Jeżeli nie działania osłonowe dla kredytobiorców, czy pakiet energochłonny dla przedsiębiorców, to jakie działania? BL: To może ograniczyć transfery? OS: Wszyscy mają złote środki, ale to Zjednoczona Prawica dba o najsłabszych.

BL: Dosypujecie pieniędzy i tak nakręcacie inflację.

O.S: To mówią eksperci nieprzychylni Prawicy. Są różne opinie teoretyczne, a my robimy to, co jest dzisiaj jedynym instrumentem, aby ochładzać i zwalczać procesy inflacyjne. (…) Inflacja, poprzez sytuacje za nasza wschodnią granicą, może osiągać różne parametry. Jak zostanie wymyślona receptura, aby w inny sposób, niż podnoszenie stóp procentowych, opanowywać inflację, to wtedy będziemy o tym rozmawiać.
_________________________________________________________________________________________________

 

 

 

O autorze: Redakcja