Programowanie predykcyjne czyli jak zmiękczyć odbiór

Programowanie predykcyjne to subtelna forma psychologicznego uwarunkowania zapewniana przez media w celu zapoznania opinii publicznej z planowanymi zmianami społecznymi, które mają zostać wdrożone przez naszych przywódców. Jeśli i kiedy te zmiany zostaną wprowadzone, opinia publiczna będzie już z nimi zaznajomiona i zaakceptuje je jako naturalny łańcuch zdarzeń, zmniejszając w ten sposób możliwy opór i zamieszanie społeczne.

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu The Last American Vagabond na temat tzw. programowania predykcyjnego. Miałoby ono służyć osłabieniu reakcji społecznych na wprowadzane przez rządzących zmiany. //AlterCabrio

_______________***_______________

 

Programowanie predykcyjne, Objawienie Metody i COVID-23

Kiedy ważne wydarzenia dotkną miliony, a nawet miliardy ludzi, nieuchronnie pojawi się wiele opinii wyjaśniających kryzys. Od wyjaśnień politycznych po świadectwa religijne, myśliciele ze wszystkich środowisk starają się zanalizować te wydarzenia, które zmieniają życie mas.

Jeśli chodzi o to, co nazywam „społecznością badaczy spiskowych”, jedną z teorii często proponowaną jako wyjaśnienie chaosu naszego świata jest programowanie predykcyjne. Szukając konkretnych definicji tej teorii, można znaleźć uwłaczające analizy, prawdziwych wyznawców i tych ciekawskich.

Według badacza z Ohio University:

„Programowanie predykcyjne to teoria, według której rząd lub inne osoby na wyższym szczeblu wykorzystują fikcyjne filmy lub książki jako narzędzie masowej kontroli umysłu, aby społeczeństwo bardziej akceptowało planowane przyszłe wydarzenia. Zostało to opisane przez badacza Alana Watta, który tak definiuje to zjawisko «Programowanie predykcyjne to subtelna forma psychologicznego uwarunkowania zapewniana przez media w celu zapoznania opinii publicznej z planowanymi zmianami społecznymi, które mają zostać wdrożone przez naszych przywódców. Jeśli i kiedy te zmiany zostaną wprowadzone, opinia publiczna będzie już z nimi zaznajomiona i zaakceptuje je jako naturalny łańcuch zdarzeń, zmniejszając w ten sposób możliwy opór i zamieszanie społeczne»”.

Zasadniczo chodzi o to, aby operacje prowadzone przez ukrytą elitę były z wyprzedzeniem pokazywane opinii publicznej za pośrednictwem popularnych mediów, takich jak książki i filmy. Te wskazówki i odniesienia mają na celu „zmiękczenie” opinii publicznej wobec prezentowanych idei. Wprowadzając koncepcje, które wydają się nieprawdopodobne, a następnie stale je przypominając, z czasem zdają się one być bardziej prawdopodobne lub przynajmniej akceptowalne.

Uważa się, że „programowanie predykcyjne” w mediach może przemawiać do podświadomości w sposób, który powoduje, że społeczeństwo biernie akceptuje wydarzenia, które rozwijają się w prawdziwym życiu, zamiast stawiać opór lub sprzeciw.

Pisarz z Ohio University stwierdza: „Odkryłem, że większość ludzi wierzy, że rząd stwarza problem, więc populacja będzie szukać rozwiązania w rządzie. Jednak ponieważ rząd zaplanował kryzys, rząd zaproponuje rozwiązanie, które zostało zaplanowane na długo przed wystąpieniem kryzysu”. To, co opisują, jest często znane jako „problem-reakcja-rozwiązanie”.

Program telewizyjny The Simpsons jest często źródłem takich predykcyjnych twierdzeń programowych. Różne odcinki pokazują Donalda Trumpa kandydującego na prezydenta i odniesienia do 11 września 2001 roku. Na przykład odcinek The Simpsons z 1997 zatytułowany „Miasto Nowy Jork kontra Homer Simpson” przedstawia rodzinę Simpsonów odwiedzającą Manhattan, gdzie World Trade Center ma duży wpływ na fabułę. W jednej z często reklamowanych scen Lisa trzyma broszurę z ceną biletu autobusowego za 9 dolarów z World Trade Center pokazanym w tle. Razem 9 dolarów i bliźniacze wieże tworzą 9/11, co jest odniesieniem do ataków z 11 września.

W 2010 roku Bill Oakley, ówczesny producent wykonawczy serialu, powiedział The New York Observer: „9 dolarów zostało wybrane jako komicznie tania taryfa. I przyznam, że jest to niesamowite, biorąc pod uwagę, że to jedyny odcinek serialu, który składał się w całości z żartów o World Trade Center”.

Inny przykład tego rzekomego programowania predykcyjnego pochodzi z pilotażowego odcinka „The Lone Gunmen”, krótkiego spinoffu [wersja telewizyjna, np. filmu -tłum.] popularnego „The X-Files”. Pilot do The Lone Gunmen – który został wyemitowany sześć miesięcy przed atakami z 11 września – zawiera spisek, w którym porwany samolot jest wycelowany w World Trade Center. Atak terrorystyczny zostaje w końcu zażegnany, a wieże nie zostają trafione.

Oto próbka dialogu z jednej ze scen odcinka pilotażowego The Lone Gunmen:

„Twierdzisz, że nasz rząd planuje popełnić akt terrorystyczny przeciwko krajowym liniom lotniczym –”

„Proszę bardzo, jak zwykle oskarżasz cały rząd. Frakcja, mała frakcja. “

 

„Co na tym mogą zyskać?”

„Zimna wojna się skończyła, John, ale bez wyraźnego wroga, przeciwko któremu można by gromadzić zapasy, rynek broni jest słaby. Ale posadź w pełni załadowany 727 na środku Nowego Jorku, a znajdziesz tuzin kiepskich dyktatorów na całym świecie, którzy od razu zaczną wrzeszczeć, że to oni są odpowiedzialni i błagać o sprytne zbombardowanie.

 

Bezkrytyczną odpowiedzią na twierdzenia o programowaniu predykcyjnym jest odrzucenie ich jako działanie paranoiczne, noszenie aluminiowej czapki, „teorie spiskowe”. W celu wyjaśnienia programowania predykcyjnego zaproponowano wiele koncepcji.

Niektórzy badacze odrzucają te twierdzenia jako zwykłe zbiegi okoliczności. Simpsonowie są na antenie od ponad 30 lat, a niektóre z tysięcy odcinków z pewnością, jak twierdzą, w pewnym momencie będą odzwierciedlać rzeczywistość. Inni mówią, że istnieją upiorne przykłady sztuki „przewidującej” rzeczywistość, ale wierzą, że teoretycy cierpią na pareidolię, zjawisko widzenia wzorów w przypadkowych bodźcach. Ci, którzy szukają wzorców, z tego właśnie powodu częściej je zobaczą, a także z powodu efektu potwierdzenia.

Objawienie metody

Inną teorią proponowaną przez zwolenników programowania predykcyjnego jest idea, że ​​te tak zwane elity muszą pokazywać społeczeństwu swoje plany z tego czy innego powodu. Teoria ta stała się znana jako „Objawienie metody” [Revelation of the Method]. Pierwszą osobą, która, jak się wydaje, spopularyzowała użycie tego terminu, był badacz James Shelby Downard.

Przyczyna do infamii Downarda pojawiła się w wyniku napisania przez niego kontrowersyjnego eseju King-Kill 33, w którym oskarża on sieć masonów o udział w zabójstwie prezydenta Johna F. Kennedy’ego. W kolejnych pracach Downard dalej badał swoje idee dotyczące objawienia metody. W Sorcery, Sex, Assassination, and the Science of Symbolism pisze: „czyny dotyczące zabójstwa tkwią w zawieszeniu i zostaną ujawnione w przyszłości w tak zwanym «Objawieniu metody»”.

I kontynuuje, „ta metoda i proces masońskich machinacji znajduje podsumowanie w regule «ujawniać wszystko, co jest ukryte»” [Making Manifest of All That is Hidden].

Michael A. Hoffman II był uczniem i przyjacielem Downarda i kontynuował pisanie o tej koncepcji. Pisząc w książce Apocalypse Culture, Hoffman mówi: „Dochodzimy do obecnego stanu rzeczy w «Must Be» [musi się stać], termin alchemiczny, który pan Downard tłumaczy jako «Objawienie metody». Nawiązuje to do procesu, w którym mordercze czyny i jeżące włosy na głowie spiski obejmujące wojny, rewolucje, dekapitacje i wszelkiego rodzaju horrory są najpierw zakopywane pod płaszczem tajemnicy i uciszane palcem Harpokratesa, a następnie, gdy w końcu zostaną zrealizowane i zabezpieczone, powoli ujawniane niczego niepodejrzewającej ludności, która w zamrożonej apatii przygląda się odsłanianiu ukrytej historii”.

W wywiadzie dla programu radiowego Guns and Butter, Hoffman stwierdził:

„Objawienie metody faktycznie pochodzi od mojego mentora, Jamesa Shelby’ego Downarda. Poznałem go w Sankt Petersburgu na Florydzie w połowie lat 70, był bardzo niezwykłym człowiekiem. Kroczył na krawędzi między geniuszem a ekscentrycznością, ale miał umysł, którym był w stanie zobaczyć i wykryć wzorce. A miał także zmysł historyka w zakresie badań, które przeprowadził, i to on skierował mnie na tę ścieżkę Objawienia Metody. Nazwał to także «Musi się stać» [“Must Be”] lub «Ujawnianiem wszystkiego, co ukryte»” [“The Making Manifest of All that is Hidden”].

Niektórzy badacze tak zwanego „Objawienia Metody” również uważają, że istnieje duchowy lub religijny element tej praktyki. Wierzą, że dzieląc się wskazówkami lub informując o swoich planach, elity w jakiś sposób uwalniają się od złego postępowania w oczach swojego Stwórcy.

COVID-19

I tak zatoczyliśmy koło i dotarliśmy do COVID-19 i koncepcji o programowaniu predykcyjnym w różnych mediach, które zapowiadały twierdzenia o ogólnoświatowej pandemii i późniejszych autorytarnych środkach.

Na przykład powieść z 1981 roku „The Eyes of Darkness” Deana Koontza mówi o śmiertelnym wirusie używanym jako broń biologiczna o nazwie Wuhan-400. Jest też film ‘Contagion’ [Zaraza] z 2011 roku, opowiadający o śmiertelnej pandemii z udziałem wirusa pochodzącego od nietoperza i o dystansie społecznym.

W wywiadzie dla The Washington Post scenarzysta Scott Z. Burns powiedział: „To smutne i frustrujące… Jest dla mnie również surrealistyczne, że ludzie z całego świata piszą do mnie, pytając, skąd wiedziałem, że będzie to dotyczyć nietoperza albo skąd znałem termin «dystans społeczny». Nie miałem kryształowej kuli — miałem dostęp do ogromnej wiedzy. Tak więc, jeśli ludzie uznają, że film jest dokładny, powinno to dać im zaufanie do ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego, którzy teraz próbują nas poprowadzić”.

Być może najbardziej uderzającym przykładem potencjalnego programowania predykcyjnego lub, jeśli wolisz, zbiegiem okoliczności, jest film Songbird [polski tytuł ‘Songbird. Rozdzieleni’ -tłum.]. Opis filmu w IMDB stwierdza:

„W 2024 pandemia pustoszy świat i jego miasta. Skoncentrowany na garstce ludzi, którzy pokonują przeszkody, które obecnie gnębią społeczeństwo: choroby, stan wojenny, kwarantanna i strażnicy”.

Opis w Wikipedii dalej przedstawia podobieństwa do tego, co miało się wydarzyć w 2020 i 2021 roku:

„Do 2024r. koronawirus COVID-19 został zmutowany do COVID-23, a świat jest w czwartym roku kwarantanny. W Stanach Zjednoczonych rząd został przekształcony w faszystowskie państwo policyjne, a ludzie muszą sprawdzać temperaturę na swoich telefonach komórkowych, podczas gdy osoby zarażone COVID-23 są zabierane ze swoich domów wbrew ich woli i siłą umieszczani w obozach kwarantanny znanych również jako «Strefy Q» lub obozy koncentracyjne, w których niektórzy walczą z brutalnymi ograniczeniami. W tych obozach zarażonych pozostawia się by umarli lub przymusowo leczy“.

Chociaż to dość dziwne, że film ukazał się w 2020 roku „zainspirowany” wydarzeniem COVID-19, jeszcze bardziej osłabiająca jest świadomość, że film zawierał sceny z „paszportami odporności” przy użyciu telefonów komórkowych, przymusową kwarantanną i lockdownem dla ogromnej większości populacji, a nawet czarnym rynkiem paszportów cyfrowych.

Czas kręcenia filmu jest również nieco trudny do zrozumienia, biorąc pod uwagę fakt, że większość świata doświadczała lockdownu. Twórcy filmu twierdzą, że swój pierwszy telefon w sprawie projektu mieli 14 marca 2020r., mniej więcej w czasie, gdy świat dowiedział się o sytuacji związanej z COVID-19. Twierdzą, że do czerwca główni aktorzy, tacy jak Demi Moore, zostali obsadzeni w swoich rolach, a produkcja rozpoczęła się w Los Angeles 8 lipca 2020r.

Do 3 sierpnia 2020r. zdjęcia do filmu zostały zakończone, co czyni go pierwszym filmem, który został nakręcony w Los Angeles w czasie lockdownu. Podczas gdy społeczeństwo zostało zmuszone do pozostania w zamknięciu i pracy w domu, hollywoodzcy aktorzy i 40-osobowa ekipa mogli kontynuować pracę nad swoim filmem. Film ostatecznie miał swoją premierę 11 grudnia 2020 roku i otrzymał bardzo słabe recenzje.

Jeśli w ‘Songbird. Rozdzieleni’ jest jakieś programowanie predykcyjne, może to odnosić się do wydarzeń, które dopiero nadejdą. Na przykład to, że film rozgrywa się w 2024 roku, a na planecie szaleje wirus znany jako COVID-23.

Co to oznacza dla naszej przyszłości? Czy powinniśmy żyć w strachu przed tym, co może nadejść?

W filmowej wersji wydarzeń sprawy nie kończą się dobrze. Podczas gdy zakochanej młodej parze udaje się zdobyć czarnorynkowe paszporty i uciec w bardziej wolne miejsce, reszta rodziny i przyjaciele pozostają więźniami swoich rządów. Reszta osób pokazanych w filmie nadal żyje w bio-faszystowskim koszmarze tyranii.

Niezależnie od tego, czy programowanie predykcyjne jest prawdziwe, czy po prostu jest to kwestia zbiegu okoliczności i efektu potwierdzenia, nie powinniśmy pozwolić sobie na życie w strachu. Powinniśmy jednak zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby te światy fantasy nie stały się naszą rzeczywistością.

_________________

Predictive Programming, Revelation of the Method & COVID-23, Derrick Broze, July 23, 2022

−∗−

Powiązane tematycznie:

Względność wszystkiego czyli jak zacząć formowanie mas
Desmet zidentyfikował psychozę formacji mas jako metodę narzucenia totalitaryzmu wolnemu społeczeństwu poprzez wykorzystanie samotności lub braku więzi lub poczucia sensu u dużych grup ludzi, w celu przekonania ich do działania […]

_________________

Podstawiona rzeczywistość czyli rozrywanie umysłów na strzępy
Aby zagwarantować sobie kontrolę, musisz sprawić, by ludzie widzieli rzeczy, których nie ma, sprawić, by ludzie żyli w rzeczywistości, którą budujesz wokół nich, i zmuszać ich do przestrzegania arbitralnych, wzajemnie […]

_________________

A w mediach bez zmian…
Szokujące wypowiedzi sygnalistów [whistleblowers], ujawnione materiały wideo i tajne nagrania ukazują przestępstwa popełniane przez media. Project Veritas, Charlie Chester z CNN, Udo Ulfkotte, Julian Assange z WikiLeaks i nie tylko… […]

_________________

Głupi i Dumni – recenzja nieprzeczytanej książki
W tym cudownym czasie niewiele osób odważyło się sugerować, że wszystkie te nowe, zaawansowane technologicznie udogodnienia i ciągłe folgowanie sobie zepsują milenialsów. Przeciwnie, wielu ludzi naprawdę wierzyło, że będą najbardziej […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!