Rada Języka Obraźliwego uznała słowo “Biały” za rasistowskie

Stało się to w momencie, gdy bliźniacza instytucja nazywająca się Radą Języka Polskiego uznała słowo „Murzyn” za obraźliwe. W uzasadnieniu czytamy:

Słowo “Murzyn” jest obraźliwe, nie używajmy go publicznie. Słowo to jest archaiczne i budzi negatywne konotacje.

Jak tłumaczy ciemnemu ludowi stacja Polsat akcję rozpoczęli mieszkający w Polsce obcokrajowcy pod hasztagiem  “Nie nazywaj mnie Murzynem”.

Tymczasem Rada Języka Obraźliwego twierdzi coś innego, prowadząc inną narrację niż marksiści.

Nie nazywaj mnie Białym!

W ramach retorsji słowno-ulicznej środowiska ludzi Białych domagają się wstrzemięźliwości w stosunku do swojego koloru skóry i zapowiadają protesty uliczne pod hasłem: “Nie nazywaj mnie białym”. Komentatorzy zwracają uwagę, że Rada Języka Polskiego może co najwyżej określić pisownię słowa Murzyn oraz jego wymowę – Murzyn lub Muurzyn. Natomiast skojarzenia są prywatną sprawą i nie powinny być poddawane ocenie przez kogokolwiek.

Polska nazwa Murzyn wywodzi się z łacińskiego Maurus oznaczającego mieszkańca północnej Afryki, a więc osobę mającą ciemną karnację.

W ramach kompromisu Rada Języka Obraźliwego rekomenduje także, aby od czasu do czasu nazywać Murzynów „czarnymi przestępcami”. W ten sposób eksperci nawiązują do hasła bojówki komunistycznej Black Lives Matter, która ostatnio wykrzykuje na pochodach w USA:

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

"Tylko prawda jest ciekawa". Blog osobisty. Moje prywatne opinie na temat polityki nie mają charakteru "prawd objawionych".