Czy Putin wygrywa?

Dzisiaj [19.06.2022]w portalu Businnessinsider.com.pl {TUTAJ(link is external)} ukazał się artykuł “Putin w tej chwili wygrywa wojnę z Ukrainą. Nie tylko na polu bitwy”. Jego główne tezy to:

“– Putin w tej chwili wygrywa – powiedział Edward Luttwak, strateg wojskowy, który doradza rządom na całym świecie
Rząd USA ocenia, że prawdopodobnie przerodzi się to w wojnę na wyniszczenie
Giełdy spadły, stopy procentowe poszły w górę, inflacja gwałtownie wzrosła, a ceny benzyny są niebotyczne.
Putin odniósł szereg zwycięstw poza polem bitwy. Najbardziej oczywistym z nich jest zniszczenie gospodarki jego globalnych wrogów.”.

Edward Luttwak twierdzi, że:

” Putin w tej chwili wygrywa – powiedział Edward Luttwak, strateg wojskowy, który doradza rządom na całym świecie. – Udaje mu się to po zwolnieniu wielu generałów i awansowaniu zdolniejszych pułkowników, a także poprzez bycie znacznie mniej ambitnym i zrezygnowanie z Kijowa i Charkowa czy Odessy. Tym sposobem Rosja jest w stanie dokonywać powolnych postępów w sposób stalingradzki, czyli poprzez masowe bombardowanie budynków – dodał.”.

Co więcej, w powyższym tekście czytamy:

“Putin odniósł szereg zwycięstw poza polem bitwy. Najbardziej oczywistym z nich jest zniszczenie gospodarki jego wrogów na całym świecie. Giełdy spadły, stopy procentowe poszły w górę, inflacja gwałtownie wzrosła, a ceny benzyny są niebotyczne. Naturalnie także inne czynniki przyczyniły się do załamania zachodniej gospodarki, jednak to decyzja Putina o wysłaniu swoich wojsk za granicę, a następnie gwałtowny wzrost cen ropy, były tym, co dobiło gospodarkę po pandemii. Sam Biden był bliski przyznania się do tego, gdy próbował określić wzrost cen gazu w USA jako “podwyżkę cen Putina”.

To biadolenie na temat sytuacji Ukrainy nasiliło się po wystąpieniu Kissingera w Davos {TUTAJ(link is external)}. Namawiał on Ukrainę do rezygnacji z części terytorium. Dzienniki “New York Times” oraz “Washington Post” prowadzą od kilku tygodni histeryczną kampanię straszącą klęską głodu na świecie z powodu wstrzymania dostaw żywności z Ukrainy [te dostawy to tylko 9% całości]. To zaczyna wyglądać na zorganizowaną akcję żydowskiej finansjery dążącej do jak najszybszego zmuszenia Ukrainy do ustępstw i zakończenia konfliktu jej kosztem. Nie tylko rosyjscy oligarchowie tracą majątki wskutek wojny Rosji z Ukrainą.

Jak na razie władze Ukrainy nie poddają się żadnym naciskom. Twardo bronią swojego. Na froncie sytuacja jest wciąż niejasna. Rosjanie czynią bardzo powolne postępy w rejonie Doniecka, ale Ukraińcy nacierają w okolicach Charkowa i Chersonia. Nie sposób przewidzieć, jaki będzie ostateczny bilans tych starć.

Odsłony: 24

O autorze: elig