Pandemia 2. Małpia ospa wchodzi na wyższy poziom

„Skala tej epidemii stanowi realne ryzyko; im dłużej wirus krąży, tym bardziej rozszerzy swój zasięg i tym silniejszy będzie przyczółek choroby w krajach nieendemicznych. Rządy, partnerzy w dziedzinie zdrowia i społeczeństwa obywatelskie muszą działać w trybie pilnym i wspólnie kontrolować tę epidemię”

−∗−

W menu na dziś danie nomenklaturowe. A konkretnie o planach Światowej Organizacji Zdrowia dotyczących zmiany nazwy choroby do dziś zwanej małpią ospą. Jakie powody przyświecają takim decyzjom i czy aby na pewno sprawa nie ma ‘drugiego dna’? O tym w poniższym materiale.

Zapraszam do lektury.

______________***______________

 

WHO zmienia nazwę „małpiej ospy”… czy naprawdę z powodu rasizmu?

Wczoraj dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), ogłosił, że WHO oficjalnie zmienia nazwę wirusa małpiej ospy.

Ta decyzja została rzekomo podjęta z powodu „stygmatyzacji” i „dyskryminacji” obecnej „niedokładnej” nazwy.

Nie jestem pewien, w jaki sposób „wirus małpiej ospy” może być niedokładną nazwą wirusa rzekomo znalezionego u małp, który rzekomo powoduje ospę, ale jest to twierdzenie „ekspertów”, którzy wezwali do „pilnej zmiany nazwy” w tym raporcie z zeszłego tygodnia.

„W kontekście obecnej globalnej epidemii ciągłe odwoływanie się do tego wirusa i jego afrykańskie nazewnictwo jest nie tylko niedokładne, ale także dyskryminujące i stygmatyzujące”

Oczywiście problemem, jak zawsze w przypadku wiadomości głównego nurtu, są ich własne, wzajemnie sprzeczne historie/programy.

Ponieważ, zgodnie z oficjalną narracją, wirus pochodzi z Afryki, gdzie występuje endemicznie w niektórych krajach Afryki Zachodniej.

Zmiana nazwy wirusa tego nie zmieni lub nie sprawi, że ludzie zapomną, że tak mówili, prawda?

Więc po co to robić?

Cóż, wraz z kolejnym podobieństwem do Covida, pozwala im to złożyć rasistowską fabułę w większą narrację. W przypadku Covida na początku wywołali podejrzenia, że ​​Chiny i Chińczycy są „źródłem” nieistniejącego problemu. A następnie potępili te podejrzenia jako rasistowskie.

Tutaj szerzą strach związany z Afryką, a potem twierdzą, że strach jest rasistowski.

To kolejny świetny sposób by dzielić ludzi i rozpraszać ich uwagę.

Oprócz tego sama irracjonalność wydaje się służyć pewnemu celowi.

W przypadku Covida ostrzegano nas, że „super-rozprzestrzeniające imprezy” są niezwykle niebezpieczne… ale protesty Black Lives Matter były wyjątkiem, ponieważ „rasizm jest gorszą pandemią niż Covid”.

W przypadku małpiej ospy, pomimo narracji głoszącej, że rozprzestrzenia się ona wśród „mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami”, każda decyzja o odwołaniu wydarzeń związanych z paradą równości lub zamykaniu znanych miejsc schadzek [Gay Cruising Spots] jest najwyraźniej „homofobiczna”.

Więc może jest to po prostu element bycia irracjonalnym dla samej irracjonalności. Wprowadzanie ludzi w zakłopotanie do tego stopnia, że ​​nie wiedzą, co powiedzieć.

Jest też inna potencjalna odpowiedź, szczerze pragmatyczna odpowiedź, związana z innymi wiadomościami o małpiej ospie, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku dni.

14 czerwca ogłoszono, że WHO spotyka się w przyszłym tygodniu, aby rozważyć, czy małpią ospę należy uznać za stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym (PHEIC).

W Stanach Zjednoczonych CDC opublikowało zaktualizowane wytyczne oraz definicje przypadków dotyczące objawów małpiej ospy, których celem jest „zachęcanie do rozszerzenia podejrzeń o małpią ospę”.

Dziś Bloomberg doniósł, że Stany Zjednoczone „nie wyciągnęły lekcji z Covida”, a „testowanie wąskich gardeł” może oznaczać przeoczenie przypadków małpiej ospy.

A wczoraj Hans Kluge, regionalny dyrektor WHO na Europę, wydał oświadczenie, w którym nazwał małpią ospę „chorobą zaniedbaną”, a następnie dodał:

„Skala tej epidemii stanowi realne ryzyko; im dłużej wirus krąży, tym bardziej rozszerzy swój zasięg i tym silniejszy będzie przyczółek choroby w krajach nieendemicznych. Rządy, partnerzy w dziedzinie zdrowia i społeczeństwa obywatelskie muszą działać w trybie pilnym i wspólnie kontrolować tę epidemię”

 

I wiecie, co sobie myślę?

Myślę, że prawdziwym problemem jest to, że chcą przenieść narrację o małpiej ospie na wyższy poziom, ale obciąża ich głupia nazwa, która nigdy nikogo nie przestraszy.

Dlatego to zmieniają… chcą, żeby ludzie się bali, a „małpia ospa” po prostu nie jest przerażająca.

_____________

The WHO is changing the name “monkeypox”…is it really because of racism?, Kit Knightly, Jun 16, 2022

 

Jako adekwatny dodatek:

(c) Barbara Piela, źródło

 

Uzupełnienia:

‘Tak jak Covid’ czyli rozrywka z powtórki?
Widzieliśmy narrację wzmocnioną przez plotki, że jest to broń biologiczna. Oskarżenia te szły z obu stron, przy czym zachodnia prasa twierdziła, małpia ospa jest rosyjską bronią biologiczną, a chińskie plotki […]

_____________

Pandemia 2 czyli małpia ospa wchodzi do gry
Mimo że „przypadków” jest zaledwie kilkadziesiąt, Światowa Organizacja Zdrowia już zwołała nadzwyczajne spotkanie, co jest rzeczą dziwną, gdyż ich coroczne zgromadzenie zaczyna się dosłownie jutro. Ale myślę, że kiedy wprowadzasz […]

_____________

Dzwonek alarmowy czyli o czym kogut nie zapieje
Jest to długoterminowy spisek mający na celu oszukanie opinii publicznej, aby uwierzyła i spodziewała się, że przyszła pandemia o epokowych rozmiarach jest nieuchronna. Sam pomysł, że „naturalne” pandemie są nieuniknione, […]

_____________

Dr Malone: musimy się ich pozbyć
Musimy pociągnąć do osobistej odpowiedzialności wszystkich polityków, agencje zdrowia i korporacje za ich zbrodnie przeciwko ludzkości, zaszczepianie siłą naszych obywateli, atakowanie naszych dzieci, niszczenie małych przedsiębiorstw i załamywanie się gospodarki. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!