Czy prezydent Biden namówi PiS do wysłania wojsk na Ukrainę?

USA nie wyśle wojsk, ale nie wyklucza, że inny kraj NATO może to zrobić, powiedziała ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield.

Wojna na Ukrainie jest wojną typu proxy, którą Amerykanie i globaliści toczą na innym, zastępczym terytorium za pomocą innych, zastępczych “zasobów ludzkich”. Z tego punktu widzenia będzie trwała tak długo jak długo będzie osłabiać Rosję oraz będzie umożliwiać prowadzenie operacji depopulacji Ukrainy i depopulacji Polski. Od strony Rosji jest również próbą odzyskania wpływów, zniszczenia aktualnego państwa ukraińskiego i wypracowania odpowiedniej pozycji negocjacyjnej podczas “nowej Jałty”.

Czy PiS wyśle polskie wojska w misji pokojowej ONZ?

W rozmowie z  Jake’em Tapperem w programie CNN „State of the Union” ambasador Linda Thomas-Greenfield odniosła się do propozycji Jarosława Kaczyńskiego w kwestii powołania misji ONZ na Ukrainie. Będąc niedawno w Kijowie prezes PiS wysuwając propozycję powołania misji powiedział m.in. “Nie będzie to misja bezbronna… która będzie osłonięta przez odpowiednie siły, siły zbrojne

Fragment wywiadu z Ambasador ONZ Lindą Thomas-Greenfield

PYTANIE: Tak więc prezydent Biden jedzie na nadzwyczajny szczyt NATO w czwartek. Polska zapowiada, że ​​zamierza formalnie złożyć do NATO wniosek o misję pokojową NATO na Ukrainie. Jak to może wyglądać? Czy USA poparłyby wysłanie sił pokojowych NATO na Ukrainę?

AMBASADOR THOMAS-GREENFIELD: Wiesz, Jake, prezydent bardzo jasno powiedział, że nie będziemy umieszczać amerykańskich żołnierzy na ziemi na Ukrainie. Nie chcemy eskalować tego do wojny ze Stanami Zjednoczonymi (…)

PYTANIE: Zakładam, że sprzeciw prezydenta Bidena wobec wysłania wojsk amerykańskich na Ukrainę obejmowałby wysłanie wojsk NATO, misji pokojowej NATO, nawet gdyby tak nie było – nawet jeśli w tej misji na Ukrainę nie było żadnych członków służby amerykańskiej?

AMBASADOR THOMAS-GREENFIELD: Znowu nie mogę przewidzieć, jakie decyzje zostaną podjęte na tej konferencji NATO i jak NATO zareaguje na polską propozycję. Mogę powiedzieć, że wojska amerykańskie nie będą w tej chwili na ziemi na Ukrainie. Prezydent jasno to określił, a inne kraje NATO mogą zdecydować, że chcą rozmieścić wojska na terytorium Ukrainy. To będzie decyzja, którą muszą podjąć. /Całość wywiadu/

Informację z uwypuklonym wątkiem wysłania wojsk innych państw na Ukrainę podały dalej ukraińskie media.

________________________________________________________________________________

Z ostatniej chwili

“Amerykanie własnych wojsk nie wyślą. – Prezydent bardzo jasno zapowiedział, że nie wyślemy amerykańskich żołnierzy, by walczyć z rosyjskimi żołnierzami, i że to nie jest w naszym interesie. Ale będziemy nadal omawiać szereg pomysłów, w tym ten – powiedziała rzeczniczka Białego Domu, Jen Psaki, w odpowiedzi na pytanie o zgłoszony przez Polskę pomysł wysłania pokojowej misji do Ukrainy”

“Wcześniej też polską propozycję misji pokojowej odrzuciło NATO. Sekretarz generalny Jens Stoltenberg co prawda zapewnił, że państwa sojusznicze są gotowe udzielić wszelkiego niezbędnego wsparcia Ukrainie, lecz stwierdził także, że sojusznicy są także zgodni co do tego, iż NATO nie powinno przemieszczać swoich sił ani na lądowe terytorium Ukrainy, ani w jej przestrzeń powietrzną”.

“Mimo tych oficjalnych stanowisk polskie władze nie tracą nadziei na utworzenie misji pokojowej w Ukrainie”. /link/

O autorze: Redakcja