Znany piłkarz ma biegunkę. Zakażenie wykazał szybki test

Wschodząca gwiazda, jeden z najlepszych strzelców Ligi Mistrzów ma bezobjawową biegunkę. Zakażenie znaną bakterią, mogącą wywołać biegunkę u piłkarza, wykazał szybki test. Zawodnik nie wystąpi w najbliższym meczu. Zostanie też poddany dalszym badaniom.

Szybki test wykazał, że jeden z najlepszych strzelców, grający na pozycji napastnika jest zakażony bakterią mogącą pobudzić perystaltykę. Zawodnik został odizolowany od reszty zespołu i czeka go przymusowa kwarantanna. Piłkarz nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze. Teraz czekają go dalsze testy, które mogą dokładniej określić, czy biegunka już minęła czy dopiero nadejdzie.

Kierownictwo klubu nie podjęło jeszcze decyzji czy odwołać najbliższy trening zespołu oraz zaplanowany towarzyski sparing. Ewentualne spotkanie musiałoby się odbyć przy wprowadzonych obostrzeniach – zamkniętych toaletach na całym obiekcie sportowym. Zespół medyczny wydał komunikat w którym zawiadamia, że za zaistniałą sytuację jest odpowiedzialny nowy wariant. Ta informacja nastraja pozytywnie ponieważ nowa mutacja tej bakterii rzadko wywołuje biegunkę u osób zarażonych.

Od przyszłego sezonu Ministerstwa Sportu i Zdrowia mają zamiar wprowadzić nowy rodzaj testowania polegający na skanowaniu obszaru potencjalnie zarażonego przez drony. Pozwoli to wyeliminować zagrożenie na wczesnym etapie poprzez automatyczne włączanie obostrzeń na terenie większych obszarów urbanistycznych.

O autorze: Redakcja