Amantadyna skutecznie leczy wszystkie mutacje koronawirusa

Amantadyna skutecznie leczy wszystkie mutacje koronawirusa

Dr Włodzimierz Bodnar

Jak widać film został skasowany przez cenzorów z YT. W zamian wklejamy inny wywiad:

O Amantadynie

Dr n. med. Marek Derkacz,

Amantadyna pomoże w leczeniu COVID-19?

/link do artykułu/

“Profesor Rejdak wraz z profesorem Pawłem Griebem z Polskiej Akademii Nauk, jako pierwsi na świecie opisali możliwe ochronne działania amantadyny w infekcji COVID-19 u pacjentów z chorobami neurologicznymi. Ich doniesienia niedawno potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge, którzy również na poważnie zainteresowali się tematem amantadyny w terapii COVID-19.

Niebawem wśród kolejnych publikacji na temat amantadyny ukaże się artykuł naukowców z Uniwersytetu w Kopenhadze pt.:

„Amantadin has potential for the treatment of COVID-19 because it targets known and novel ion channels encoded by SARS-CoV-2.”,

co w dosłownym tłumaczeniu brzmi:

„Amantadyna ma potencjał w leczeniu COVID-19, ponieważ działa na znane i nowe kanały jonowe kodowane przez SARS-CoV-2.”

Kilka innych obiecujących prac na temat potencjalnej skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19 czeka już na publikację lub znajduje się u recenzentów.

Co ciekawe, autorzy tych publikacji nie mają związków i nie są finansowani przez firmy farmaceutyczne produkujące ten tani i szeroko dostępny lek. Amantadyna jest powszechnie stosowana między innymi przez chorych na Parkinsona, a więc głównie przez osoby starsze”.

(…)

W artykule, który niebawem zostanie opublikowany, autorzy z Uniwersytetu w Kopenhadze przedstawiają amantadynę, jako: „nowy, tani, łatwo dostępny i skuteczny sposób leczenia COVID-19…”, wynikający ze zdolności leku do hamującego wpływu na białko E płaszcza wirusa, odpowiedzialne m.in. za formowanie wirionów.

Amantadyna wydaje się również działać na określane, jako „Orf10” kanały jonowe zidentyfikowane niedawno w genomie wirusa. Orf10 w rzeczywistości jest peptydem składającym się z 38 aminokwasów, którego gen znajduje się na końcu 3’ genomu SARS CoV2.

Warto dodać, że w jednym z niepełnych badań genomu przeprowadzonym w Indiach (badanie dotyczyło 339 sekwencji) zaobserwowano, że, gdy w pozostałej części genomu SARS CoV-2 występowały liczne mutacje, to peptyd Orf10 nie zawierał żadnej, a białko E tylko jedną mutację.

W związku z powyższym badacze słusznie zasugerowali, że białka te mogą być potencjalnymi celami kontrolowania pandemii COVID-19.

Zaś jak wynika z pracy, która niebawem powinna zostać opublikowana, to właśnie amantadyna jest lekiem, który działa między innymi na peptyd Orf10 oraz białko E koronawirusa.

 /link/

 

 

 

O autorze: Redakcja