W drodze do rzeźni czyli co czytać

Utrzymuj ich w ciągłym stanie niepewności. Świadomy umysł reaguje na to „przechodząc do trybu offline”, gdy szuka właściwej odpowiedzi na coś, na co nie ma precedensu. Wtedy manipulatorowi znacznie łatwiej jest uzyskać dostęp do nieświadomego umysłu i zmienić systemy przekonań.

W menu na dziś danie… do czytania. Krótkie omówienie książki autorstwa Roberta Cialdini ‘Influence, The Psychology of Persuasion’. Jednak nie jest to recenzja po latach, ale przypomnienie tej pozycji w dzisiejszym kontekście. Czy trafne? Samemu możemy ocenić.

Zapraszam do lektury.

____________________________***____________________________

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak stado owiec jest kierowane do ich „rzeźni”?

Manipulacja umysłem jest dobrze zbadaną nauką, stosowaną już od wieków, ale dziś staje się jeszcze bardziej wyrafinowana. Na przykład wiele przejmujących twierdzeń, w tym Josepha Goebbelsa, hitlerowskiego ministra propagandy (1933–1945):

„Jeśli powtarzasz kłamstwo wystarczająco często, staje się ono prawdą” lub

„Jeśli sprawisz, że ludzie uwierzą w zagrożenie ze strony wroga, wykonają twoje rozkazy” –

i

„dziel ich i polaryzuj, niszcz ich solidarność, a podążą za twoim przywództwem”.

Dziś staliśmy się bardziej wyrafinowani. Chociaż strach jest nadal główną bronią – wyobraź sobie niewidzialnego wroga, którego wszyscy się boją – mamy śledzące cyfrowe media, algorytmy i roboty, które koncentrują się na twoim myśleniu, sposobie reagowania i radzenia sobie z mediami społecznościowymi lub witrynami, które odwiedzasz oraz gdzie i co kupujesz.

To tylko wzmianka o kilku punktach informacyjnych. Obecnie istnieje średnio około 200 takich danych, które są przetwarzane elektronicznie, aby wpłynąć na twoją opinię i skłonić cię do uwierzenia w najbardziej rażące kłamstwa.

Możliwe, że rozpoznasz co robi z tobą ‘covidowy’ kryzys i w jakim stadium manipulacji jesteśmy – ale jak blisko rzeźni?

Siedem poniższych etapów stanowi syntezę książki „Wpływ, psychologia perswazji” Roberta Cialdiniego:

„Wpływ”, klasyczna książka o perswazji, wyjaśnia psychologiczne powody dlaczego ludzie mówią „tak” – i jak zastosować to rozumienie. Dr Robert Cialdini jest wybitnym ekspertem w szybko rozwijającej się dziedzinie wpływu i perswazji. Jego trzydzieści pięć lat rygorystycznych badań opartych na dowodach oraz trzyletni program badań nad tym, co skłania ludzi do zmiany zachowania, zaowocowało powstaniem tej wysoko cenionej książki. Znajdziesz w niej sześć uniwersalnych zasad, dowiesz się, jak ich używać, aby stać się wykwalifikowaną osobą wpływu – i jak bronić siebie przed nimi. Idealna dla ludzi z różnych środowisk. Zasady „Wpływu” poprowadzą Cię w kierunku głębokiej zmiany osobistej i będą siłą napędową twojego sukcesu.”

Hipnoterapeuci od lat wskazują na krzykliwą hipnozę i techniki programowania neurolingwistycznego (NLP) stosowane przez rząd i kontrolowane przez państwo media. NLP to podejście psychologiczne, które obejmuje analizę strategii używanych przez osoby odnoszące sukces i stosowanie ich do osiągnięcia osobistego celu. Łączy myśli, język i wzorce zachowań zdobyte dzięki doświadczeniu, z określonymi wynikami.

Posłuchajcie tego:

Frakcjonowanie:

Sprawiasz, że robią coś nie raz, ale ciągle, za każdym razem zwiększając poziom intensywności. Zwykle robisz to 3 razy. (Przy pierwszym lockdownie powiedziałem – uważaj, będzie drugi i trzeci). Zwiększa to podporządkowanie się – znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zmusisz ich do zrobienia, tego co zamierzasz.

Zestaw „Tak”:

Niech powiedzą „Tak” z początku na coś małego (zaledwie dwa tygodnie na „spłaszczenie krzywej”), a następnie stopniowo zwiększaj (miesiące lockdownu, odwołane Świąt Bożego Narodzenia, społeczne / ekonomiczne wymuszanie szczepień). W ten sposób są bardziej skłonni do zgadzania się. (Nie byłoby zamieszek, gdyby powiedzieli w marcu, że lockdowny będą trwać do Bożego Narodzenia).

Dezorientacja:

Utrzymuj ich w ciągłym stanie niepewności. Świadomy umysł reaguje na to „przechodząc do trybu offline”, gdy szuka właściwej odpowiedzi na coś, na co nie ma precedensu. Wtedy manipulatorowi znacznie łatwiej jest uzyskać dostęp do nieświadomego umysłu i zmienić systemy przekonań. Na przykład zasady lockdownu zmieniają się praktycznie z dnia na dzień. Żyjemy w świecie, w którym nigdy wcześniej nie żyliśmy, wszyscy się potykają, nie mając pojęcia, jak się zachować. Nie mamy już energii, by walczyć z naszymi ciemiężcami.

Powtarzanie:

Powtarzaj w kółko te same informacje (samemu sprawdź w dowolnej gazecie / wiadomościach telewizyjnych, aby to potwierdzić!)

Iluzja wyboru

Spraw, by uwierzyli, że mają kontrolę, dając im dwie możliwości, które prowadzą do tego samego wyniku. Na przykład: „Chcesz Pfizer czy Oxford?” lub „Możesz wybrać, czy chcesz być dobry, czy zły. Zły = więcej lockdownu. Dobry = większy lockdown.”

„Dowód społeczny”

„Spójrz, wszystkie te wielkie gwiazdy to wspierają!”

“Niedostatek”

„Będziesz musiał poczekać na swoją kolej na szczepionkę… może nam się kończyć”

I o wiele więcej… Wszystkie klasyczne techniki kontroli psychologicznej. Gdy to zobaczysz, już nie da się tego ‘od-zobaczyć’.

***

Zajrzyj do książki ‘Influence, The Psychology of Persuasion’ Roberta Cialdiniego – wszystkie metody, o których mówi, są codziennie używane w wiadomościach i innych mediach.

***

Jeśli z czasem zdamy sobie sprawę, że to właśnie się z nami dzieje, że właśnie ta zastosowana teoria kryje się za covidem i że używanie covidu do znacznie większej ingerencji w wolności ma dalszy ukryty cel – całkowitą kontrolę nad ludzkością, ludzkimi zachowaniami, pożywieniem i zasobami – nad tym, czy ludzie żyją, czy umierają – i bogactwami świata – wtedy możemy mieć szansę wyrwać się ze stada, które pędzi w przepaść – lub do rzeźni.

Przebudzenie – protestowanie – nieposłuszeństwo – i reintegracja. TERAZ.

Mass Manipulation – How It Works, Peter Koenig, Global Research, February 09, 2021

______________________

 

Odsłony: 3

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!