Hakerzy z Izraela, Polski, Niemiec i USA przeciw antysemityzmowi!

Wydarzeniem pochwaliła się na Twitterze Ambasada Izraela, która była jedną z instytucji, organizujących Hackathon – „maraton projektowania”/ maraton programistów w muzeum Polin/

W trakcie minionego weekendu Ambasada Izraela, Digital University oraz Tikkunology zorganizowały w muzeum Polin pierwszy hackathon, którego celem było zaproponowanie technologicznego narzędzia wspierającego walkę z antysemityzmem.

Z zamieszczonych opisów można wnioskować, że celem będzie m.in. wychwycenie miejsca powstawania „antysemityzmu” oraz użytkownika używającego „mowy nienawiści”, a potem zgłoszenia tego „faktu” do odpowiednich instytucji i organów.

Na liście mentorów jest m.in. popierana przez PiS i Kancelarię Prezydenta Julia Krysztofiak-Szopa, która od 1 września 2016 roku pełni funkcję prezesa Fundacji Startup Poland. Poza nią są jeszcze: Anna Zielińska z Europejskiego Kongresu Żydów (EJC), doradca w sprawie zwalczania antysemityzmu, OBWE / ODIHR, Michał Bilewicz, dotowany przez PiS przewodniczący Centrum Badań nad uprzedzeniami, Igor Widawski, projektant, współpracownik Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz inni.

Inicjatywę wsparli:

  • Muzeum Historii Żydów Polskich Polin,
  • AJC Shapiro Silverberg Central Europe Office,
  • Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki,
  • Ambasada Republiki Federalnej Niemiec,
  • Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie,
  • Microsoft, Netguru, SentiOne, Orange, Samurai Labs, Coca Cola, White Hill, Rechters PR, Ufo Media, Green Lights, Amazon Web Services, IDC Herzliya.

_____________________________________________________________________________________________________________

Źródła informacji i zdjęć:

Twitter, sztucznainteligencja, prezydent.pl

 

 

O autorze: Redakcja