Prawdziwe znaczenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie

Moim zdaniem jest ono inne, niż wszystkim się wydaje. Uważam, że spotkanie to było listkiem figowym mającym osłonić wycofywanie się Stanów Zjednoczonych z Bliskiego Wschodu. Pierwszym balonikiem próbnym, wskazującym na tę tendencję, była zapowiedź Donalda Trumpa ogłaszającego wycofanie się amerykańskich żołnierzy z Syrii. Wczorajsze [14.02.2019] spotkanie prezydentów Rosji, Turcji oraz Iranu w Soczi wskazuje na to, iż sprawa jest poważna. Oni zabrali się już za dzielenie Syrii między sobą {TUTAJ}.

Jeśli chodzi o warszawską imprezę, to uwagę zwraca agresywna retoryka USA oraz Izraela wymierzona w Iran, która jednak robi wrażenie całkowicie gołosłownej. Pence wspomniał tylko o ewentualnym zaostrzeniu sankcji wobec Iranu. Jak się wydaje, pomysł USA polegać miał na utworzeniu sojuszu Izraela i monarchii arabskich znad Zatoki Perskiej mogącego w przyszłości przeciwstawić się Iranowi podczas stopniowego wycofywania się Stanów Zjednoczonych z tego rejonu. Na przeszkodzie stanęła jednak sprawa Palestyńczyków, w której Arabowie nie chcą ustąpić. Dlatego też wyciągnięto plan Jareda Kushnera dotyczący tej kwestii. Nie doszło tu jednak do żadnego porozumienia i sprawę odłożono do po wyborach w Izraelu, czyli po 9 kwietnia 2019. Tak więc cała konferencja spełzła właściwie na niczym. Więcej możemy się dowiedzieć na konferencji bezpieczeństwa w Monachium, która zaczęła się dzisiaj i potrwa do niedzieli. Tam obecne są wszystkie strony bliskowschodniego konfliktu, a w szczególności Rosja oraz Iran.

Teraz o żydowskich atakach na Polskę, które tak nas denerwują. Trzeba przede wszystkim zauważyć, że ewentualne wycofanie się USA autentycznie przeraża Izrael. Stąd wojenna histeria Netanjahu. Moim zdaniem Polska odgrywa tu rolę chłopca do bicia. Żydzi nie maja odwagi atakować Stanów Zjednoczonych, ale mogą wyładowywać swój gniew na Polsce. Robią to chętnie, bo wielu z nich jest nastawiona antypolsko od zawsze. My powinniśmy spokojnie dawać odpór tej propagandzie i pamiętać cały czas, że to Izrael ma “masło na głowie”, a nie my. To on jest wiecznie ostrzeliwany rakietami i dronami.

O autorze: elig