Amerykańska tresura politycznych kundelków w Polsce

W wierszu Zbigniewa Herberta „Powrót prokonsula”, bohater zastanawia się jak wyważyć granicę pomiędzy własną godnością a manifestowaną w gestach uległością. Różnica pomiędzy prokonsulem a polskojęzycznymi politykami jest jednak bardzo duża. Prokonsul nie zaniedbując obowiązków wobec republiki, próbuje zadbać o swoje własne samopoczucie w konfrontacji z dostojnikami dworu. Posłowie stronnictw ruskiego, pruskiego i żydowsko – amerykańskiego łamią po prostu swoje ślubowanie:

Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli (…)

Tresura i dwie pieczenie na jednym ogniu

Tylko bardzo naiwne osoby wierzą w wersję tłumaczącą amerykańskie prowokacje jako niezamierzone wpadki lub pomyłki. To, co powiedziała doświadczona dziennikarka  MSNBC A. Mitchell, w korespondencji z Warszawy, że

Powstanie w getcie warszawskim było walką przeciwko POLSKIEMU i NAZISTOWSKIEMU reżimowi

jest według mnie świadomą prowokacją. Pani Mitchell doskonale powinna wiedzieć jak było w Polsce. Trudno też posądzać jej żydowskiego męża, którym jest Alan Greenspan wieloletni szef FED, że jest aż takim „idiotą”.

Również sekretarz Stanu USA Pompeo, który wyraził pochwałę żydowskiego komunisty Franka Bleichmanna, po wojnie po. kierownika Wydziału Więzień i Obozów kieleckiego WUBP, nie uczynił tego z ignorancji.

Nie zapominajmy, że wszystko to „zadziało się” w kontekście bezczelnego ponaglenia Polski w kwestii żydowskich roszczeń. Gdyby Pompeo czuł się przyjacielem Polski to przede wszystkim w geście solidarności z Polską zbeształ by Niemcy za wykręcanie się od wypłaty Polsce odszkodowania za II wojnę światową. Tymczasem okazało się, że jest wciąż aktualna stara wytyczna Israela Singera ze Światowego Kongresu Żydów brzmiąca:

Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie publicznie atakowana i upokarzana

 

Co na to politycy PiS? Otóż  panowie ze sprytnej podmiany nie dość, że zostali sprowadzeni do roli wioskowego głupka w sprawach Iranu, to jak zwykle zamerdali w zachwycie jęzorkami o kolejnym sukcesie Polski.

W TVP w roli ekspertów pochodzący z „dobrej stalinowskiej rodziny”, były członek partii komunistycznej – Jerzy Targalski i drugi, przedstawiający się czasem jako Polak (!) Jonny Daniels.

Fot. Twitter

Na koniec mocny akcent

“The Jerusalem Post”: Premier Izraela mówił w Warszawie o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust

– zatytułowało swój artykuł dorzeczy.pl

Izraelskie media donoszą o słowach, jakie miał wypowiedzieć Benjamin Netanjahu podczas swojej wizyty w Polsce. Jak informuje “The Jerusalem Post”, w rozmowie z dziennikarzami premier Izraela zaznaczył, że naród polski współpracował z nazistowskim reżimem w procederze zabijania Żydów w ramach Holokaustu.

Link

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne