Bronią mikrofalową w obywateli?

.

.

Ten wpis ma charakter informacyjny. Posłuży do dalszego, szerszego opracowania, ewentualnego komentarza do notki na temat technologii 5G, który to komentarz obiecałam. Temat tego wpisu pozwoliłam sobie przyjąć za tytułem filmu (wiadomości – sprzed kilki lat), który zamieściłam poniżej.

Gdyby też ktoś zarzucił mi straszenie, co miało miejsce w komentarzach pod notką o technologii 5G, to pozwolę sobie nadmienić, że celem moim jest przypomnienie i przyjęcie do Naszej świadomości  istnienie nowych rodzajów broni (powstanie i rozwój coraz to nowych SYSTEMÓW), które człowiek skonstruował przeciw człowiekowi,  i że istnieje takie prawdopodobieństwo, że My też możemy zostać poddani jej działaniu.

Gdyby ktoś zarzucił mi straszenie, to już – uprzedzając – odpowiadam: to tak, jakby sugerowano mi, że mam nie mówić o potępieniu wiecznym, o ISTNIENIU PIEKŁA, o tym, że PIEKŁO NIE JEST PUSTE, i że mam przed nim nie OSTRZEGAĆ.

(Porównanie wzięło się stąd, że człowiek przeciw człowiekowi zgotował piekło na ziemi).

Pozwalając sobie na odrobinę sarkazmu powiem: nie straszę tym wpisem, traktuje on głównie o broni, o której sami Państwo przeczytacie, że skonstruowano ją w tym celu, żeby „ludzi odstraszać”.

Poza tym – co wydaje się ważne – mamy już w Polsce US Army, która  broni POLSKIEJ RACJI STANU… i  występuje takie prawdopodobieństwo, jest taka możliwość, że w tej obronie wykorzysta wszystkie posiadane rodzaje broni.

Ci wszyscy, którzy u władzy w Polsce… z polskimi nazwiskami, taką świadomość zapewne też  posiadają…

Zainteresowanych tematem… serdecznie zapraszam.

Bronią mikrofalową w obywateli? (non lethal weapons)

Opublikowany 4 maj 2013

_______

USA od 2001 roku testują broń mikrofalową. Broń, nazywana “Active Denial System”, (ADS) służyć ma do rozpędzania zamieszek. Jej działanie polega na nagrzewaniu skóry i tym samym powodowaniu bólu. Nowa wersja ADS ma być instalowana na śmigłowcach.

Pojawiły się obawy, że ADS może spowodować poważne obrażenia – na przykład utratę wzroku. W roku 2007 jeden z ochotników, na których testowano broń, trafił do szpitala z poważnymi poparzeniami.

Taką informację, zapisaną 2009-07-27, czytamy na stronie => LINK.

_______

.

(ADS na ciężarówce HEMTT; zdjęcie Paul J. Richards / AFP )

.

Active Denial System ( ADS )

(Tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora):

Active Denial System ( ADS ) jest nieśmiercionośną, skierowaną do energii bronią opracowaną przez wojsko USA, przeznaczoną do odmowy rejonu, ochrony granic i kontroli tłumu. Nieformalnie, broń nazywana jest również promieniem ponieważ działa poprzez ogrzewanie powierzchni celów, takich jak skóra celowanych ludzi. Raytheon wprowadza obecnie na rynek wersję tej technologii o zmniejszonym zasięgu. ADS został rozmieszczony w 2010 roku z armią Stanów Zjednoczonych podczas wojny w Afganistanie , ale został wycofany bez walki. W dniu 20 sierpnia 2010 r . Departament  Szeryfa z Los Angeles ogłosił zamiar zastosowania tej technologii w więzieniach w Ośrodku dla zatrzymań w Stanach Zjednoczonych w Los Angeles , oświadczając, że zamierza użyć go w “ocenie operacyjnej” w sytuacjach, w których może zostać zerwany więzień walki. Od 2014 r. ADS była tylko bronią montowaną na pojeździe, chociaż amerykańscy marines i policja pracowali na przenośnych wersjach. ADS opracowano pod patronatem programu DoD Non-Lethal Weapons z laboratorium badawczym Air Force jako wiodącą agencją. Istnieją doniesienia, że ​​Rosja i Chiny opracowują własne wersje Aktywnego Systemu Odmowy.

[…]

ADS działa poprzez wystrzeliwanie wiązki o dużej mocy fal 95 GHz do celu, co odpowiada długości fali 3,2 mm.  Energia fal milimetrowych ADS działa na podobnej zasadzie co kuchenka mi krofalowa, podbijając cząsteczki wody i tłuszczu w skórze inatychmiast ogrzewa je za pomocą ogrzewania dielektrycznego . Jedną z istotnych różnic jest to, że kuchenka mikrofalowa wykorzystuje znacznie niższą częstotliwość (i dłuższą falę) 2,45 GHz. Krótkie fale milimetrowe używane w ADS penetrują jedynie górne warstwy skóry, przy czym większość energii pochłaniana jest w 0,4 mm ( 1/64 cala), podczas gdy mikrofale przenikają do tkanki ludzkiej około 17 mm (0,67 cala).

Efekt ADS odstraszania ludzi występuje w temperaturze nieco wyższej niż 44 ° C (111 ° F), chociaż oparzenia pierwszego stopnia występują w około 51 ° C (124 ° F), a oparzenia drugiego stopnia występują w około 58 ° C (136 FA). W badaniach pęcherze o rozmiarach grochu zaobserwowano w mniej niż 0,1% ekspozycji ADS, wskazując, że oparzenia powierzchni drugiego stopnia zostały spowodowane przez urządzenie. Wypalenia popromienne są podobne do oparzeń mikrofalowych , ale tylko na powierzchni skóry ze względu na zmniejszoną penetrację krótszych fal milimetrowych. Temperatura powierzchni celu będzie nadal rosnąć tak długo, jak długo wiązka zostanie przyłożona, z szybkością dyktowaną przez materiał celu i odległość od nadajnika, wraz z częstotliwością i poziomem mocy belki ustalonymi przez operatora. Większość badanych osób osiągnęła próg bólu w ciągu 3 sekund i żadna nie mogła wytrzymać dłużej niż 5 sekund.

Rzecznik Laboratorium Badawczego Sił Powietrznych opisał swoje doświadczenie jako przedmiot testu dla systemu:

Przez pierwszą milisekundę czuło się, jakby skóra się ocieplała. Potem zrobiło się cieplej i cieplej i poczułeś, jakby był w ogniu. … Jak tylko będziesz z dala od tej wiązki, twoja skóra wraca do normy i nie ma bólu.

Podobnie jak cała skupiona energia, promień będzie napromieniować całą materię w docelowym obszarze, w tym wszystko poza nią / poza nią, które nie jest ekranowane, bez możliwej dyskryminacji pomiędzy jednostkami, przedmiotami lub materiałami. Każdy, kto nie może opuścić obszaru docelowego (np. Upośledzony fizycznie, niemowlęta, ubezwłasnowolniony, uwięziony itp.) Będzie nadal otrzymywać promieniowanie, dopóki operator nie wyłączy wiązki. Materiały odblaskowe, takie jak aluminiowa folia do gotowania, powinny odzwierciedlać to promieniowanie i mogą być używane do wytwarzania odzieży chroniącej przed tym promieniowaniem.

Po około dziesięciu tysiącach eksponowanych ekspozycji ochotników na wiązki ADS panel doradczy Penn State Human Effects (HEAP) stwierdził, że ADS jest nieśmiercionośną bronią, która ma wysokie prawdopodobieństwo skuteczności przy niskim prawdopodobieństwie kontuzji:

  • brak znaczącego wpływu na osoby noszące szkła kontaktowe lub inne okulary (w tym gogle noktowizyjne )
  • Normalne aplikacje na skórę, takie jak kosmetyki, mają niewielki wpływ na interakcję ADS ze skórą
  • brak różnic związanych z wiekiem w odpowiedzi na ekspozycje ADS
  • brak wpływu na męski układ rozrodczy
  • uszkodzenie dotyczyło występowania pęcherzyków wielkości ziarnka grochu w mniej niż 0,1% ekspozycji (6 z 10 000 ekspozycji).

W kwietniu 2007 roku jeden lotnik w teście ADS został przedawkowany i otrzymał oparzenia drugiego stopnia na obu nogach i był leczony w szpitalu przez dwa dni. W 1999 r. Doszło również do wypadku w laboratorium, który spowodował niewielkie oparzenie drugiego stopnia.

Możliwe skutki długoterminowe

Zbadano wiele możliwych skutków długoterminowych, z których wynika, że ​​nie można spodziewać się długotrwałych skutków na badanym poziomie narażenia. Jednakże nadmierne ekspozycje na operatorów lub cele mogą powodować obrażenia termiczne. Według oficjalnej oceny wojskowej: “W przypadku nadmiernej ekspozycji na gęstość mocy wystarczającą do wywołania urazu termicznego, istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że blizny pochodzące z takich obrażeń mogą później stać się nowotworowe. Właściwe postępowanie z ranami dodatkowo zmniejsza to prawdopodobieństwo, ponieważ a także prawdopodobieństwo przerostowego bliznowacenia lub tworzenia się keloidów “.

  • Rak: Badanie raka myszy przeprowadzono na dwóch poziomach energetycznych i ekspozycjach z nadajnikiem 94 GHz: pojedyncze 10 sekund, ekspozycja 1 W / cm 2 ; i powtarzane 10-sekundowe ekspozycje w okresie 2 tygodni przy 333 mW / cm2. Przy obu poziomach energetycznych nie zaobserwowano wzrostu nowotworów skóry. Nie przeprowadzono badań wyższych poziomów energii ani dłuższych czasów naświetlania w systemach fal milimetrowych.
  • Uszkodzenie rogówki: Testy na oczach naczelnych innych niż ludzie nie wykazały krótkotrwałego lub długotrwałego uszkodzenia, ponieważ odruch migania chroni oko przed uszkodzeniem w ciągu 0,25 sekundy.
  • Wady wrodzone: fale milimetrowe penetrują tylko 0,4 mm ( 1/64 cala) w skórze, co uniemożliwia bezpośrednie uszkodzenie jąder lub jajników.
  • Pęcherze i blizny: pęcherze o rozmiarach grochu wywołane oparzeniami drugiego stopnia wystąpiły w bardzo niewielkiej mniejszości (mniej niż 0,1%) badanych ekspozycji, które mają zdalny potencjał bliznowacenia.

Operatorzy ADS byliby narażeni na więcej niż standardowe maksymalne dopuszczalne limity narażenia (MPE) na energię fal radiowych , a wykorzystanie wojskowe wymaga wyjątku od tych limitów ekspozycji.

[…]

Active Denial System II

W 2011 roku ADS został przeprojektowany, aby był mniejszy, bardziej niezawodny i mógł być używany w ruchu. ADS II jest zaprojektowany do pracy z ruchomymi statkami powietrznymi, a także z poruszającymi się pojazdami naziemnymi. Przeprojektowanie nie rozwiązuje problemów w różnych warunkach środowiskowych.

Dowództwo Operacji Specjalnych Sił Powietrznych eksperymentuje z zamontowaniem ADS z broni palnej Ghostrider AC-130J, aby zaatakować groźne tłumy lub osoby na ziemi. Ma to zapewnić opcji nie-śmiercionośnej, więc załoga ma więcej możliwości zaangażowania. Ze względu na rosnącą liczbę zaangażowań w zaludnionych obszarach, siły powietrzne zamierzają stworzyć system w ciągu 5-10 lat, aby mieć wystarczającą liczbę samolotów z mniej śmiercionośnymi systemami. Samolot najprawdopodobniej użyje wersji ADS II.

[…]

Kontrowersje

Wpływ tej częstotliwości radiowej na ludzi był badany przez wojsko od lat i wiele, ale nie wszystkie badania zostały opublikowane w recenzowanych czasopismach.

Artykuł informacyjny skrytykował czas, jaki poświęca na opracowanie tego systemu, powołując się na potencjał, jakim było uniknięcie ogromnego bólu i cierpienia w niestabilnych regionach na całym świecie.

Chociaż efekty są opisane jako “nieprzyjemne”, urządzenie ma “potencjał śmierci”.

Chociaż twierdzi się, że nie powoduje oparzeń w “zwykłym użyciu“, jest on również opisywany jako podobny do żaru, który jest przyciśnięty do skóry co może powodować poważne oparzenia kilka sekund. Promień może być skupiony w odległości do 700 metrów i mówi się, że przenika przez grube ubrania, ale nie przez ściany. Przy częstotliwości 95 GHz częstotliwość jest znacznie wyższa niż 2,45 GHz w kuchence mikrofalowej. Ta częstotliwość została wybrana, ponieważ penetruje ona mniej niż 1/64 cala (0,4 mm), co – u większości ludzi, z wyjątkiem powiek i niemowląt – pozwala uniknąć drugiej warstwy skóry ( skóry właściwej ), w której znajdują się krytyczne struktury, takie jak: jako zakończenia nerwowe i naczynia krwionośne.

Wczesna metodologia testowania, w której ochotnicy zostali poproszeni o usunięcie szkieł, soczewek kontaktowych i metalowych przedmiotów, które mogłyby spowodować powstawanie gorących punktów, wyraziła obawy, czy urządzenie pozostanie wierne swemu celowi nieśmiercionośnej tymczasowej niezdolności do pracy, jeśli jest używane w terenie gdzie nie zostaną podjęte środki ostrożności. Testy te były jednak wczesne w programie i stanowiły część szczegółowego i metodycznego procesu wykazania bezpieczeństwa i skuteczności technologii, która objęła obecnie ponad 600 ochotników i około 10 200 ekspozycji. Ponieważ na każdym etapie procesu wykazano bezpieczeństwo, ograniczenia zostały usunięte, a teraz, według zwolenników ADS, nie ma żadnych ograniczeń ani środków ostrożności dla ochotników doświadczających tego efektu.  Długotrwała ekspozycja na wiązkę może powodować bardziej poważne uszkodzenia, szczególnie w tkankach wrażliwych, takich jak oczy. Dwie osoby otrzymały oparzenia drugiego stopnia po ekspozycji na urządzenie. (Rzeczywista liczba obrażeń, według Stephanie Miller z AFRL / RDHR, jest w sumie osiem – dwa wcześniej wymienione, i sześć innych, którzy wyleczyli bez interwencji medycznej.) [ Potrzebne źródło]

Ponadto niektórzy twierdzą, że osoby, które mają kolczyki, biżuterię lub tatuaże, mogą doznać poważnego uszkodzenia skóry. Wytatuowani ludzie mogą zachorować z powodu dużej ilości toksycznych substancji uwalnianych z rozgrzanego / roztopionego pigmentu tatuażowego. [ potrzebne źródło ] Testowanie skutków ludzkich na wielkoskalową wersję ADS obejmowało ponad 11 000 ekspozycji na ponad 700 ochotników. Zarówno badania laboratoryjne, jak i pełne wyniki testów wykazały, że istnieje tylko 0,1% szans na obrażenia spowodowane ekspozycją Systemu 1 lub Systemu 2.

Krytycy powołują się na to, że chociaż deklarowane zamierzenie ADS ma być nieśmiercionośnym urządzeniem zaprojektowanym do tymczasowego obezwładniania, modyfikacje lub nieprawidłowe użycie przez operatora może przekształcić ADS w bardziej szkodliwą broń, która mogłaby naruszyć międzynarodowe konwencje dotyczące działań wojennych (chociaż tym razem ADS przeszedł wiele przeglądów zgodności z przepisami i przeglądów prawnych przez AF / JAO, a we wszystkich przypadkach jest zgodny z każdym traktatem i prawem).

Niektórzy koncentrowali się na niższym progu używania, który może spowodować, że osoby używające ich (w szczególności policja cywilna) staną się “szczęśliwe na spustoszenie”, szczególnie w kontaktach z pokojowymi demonstrantami. Inni koncentrowali się na obawach, że broń, której zasada działania polega na zadawaniu bólu (choć “nie-śmiercionośna”) może być przydatna do takich celów jak tortury , ponieważ nie pozostawiają żadnych śladów użycia, ale bez wątpienia są w stanie zadać straszliwy ból powściągliwy temat. Według Wired Magazine, aktywny system odmowy został odrzucony w Iraku ze względu na obawy Pentagonu, że zostanie on uznany za narzędzie tortur.

[…]

Tyle informacji na temat ADS pozwoliłam sobie podać za angielskojęzyczną Wikipedią. Podaję => LINK, pod którym można przeczytać więcej.

Jako ciekawostkę podaję też => LINK do polskojęzycznej Wikipedii, dla porównania zasobu informacji w temacie.

_______

.

(Screenshot z filmu zamontowanego poniżej).

Prezentacja:

Prezentacja z polskimi napisami do obejrzenia pod podlinkowanym,  poniższym tytułem:

Tak działa ADS – eksperymentalna mikrofalowa broń … – TVN24

Pod informacjami zawartymi powyżej w treści wpisu, pozwolę sobie jeszcze zapisać na blogu informację – podaną dla widza TVN24 – pod filmem z prezentacją:


„Tak działa ADS – eksperymentalna mikrofalowa broń nieśmiercionośna

Active Denial System – eksperymentalna mikrofalowa broń nieśmiercionośna stworzona przez Departament Obrony USA to system, mający na duże odległości, wywoływać u człowieka uczucie parzenia i zmusić do wycofania się. Broń nie powoduje ran ani żadnych uszkodzeń ciała. Tak wygląda jej działanie w praktyce.”

_______

Żądni więcej informacji o broni mikrofalowej znajdą je pod kolejnym podlinkowaniem:

=> Broń mikrofalowa – wstęp i jej mobilne systemy lądowe.

_______

.

(Screenshot- film poniżej)

 

U.S. Forces Non-lethal Weapon Systems 2018

Opublikowany 10 kwi 2018

Opis pod filmem:

“Members of the Joint Non-Lethal Weapons Directorate attended DE2DC from March 19 to 22, 2018.

Demonstration videos featuring the Laser-Induced Plasma Effect, Solid-State Active Denial System, and several other projects representing the JNLWD’s Non-Lethal Directed Energy Weapons portfolio.”

(tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora):

Członkowie Wspólnej Dyrekcji ds. Broni Niebezpiecznej uczestniczyli w DE2DC od 19 do 22 marca 2018 r.

Filmy demonstracyjne przedstawiające efekt plazmy wywołanej laserem, Solid-State Active Denial System oraz kilka innych projektów reprezentujących portfel nieulegających na zagrożenie energii skierowanych przez JNLWD .

* * *

UWAGA ! Dla Osób nie znających języka angielskiego. Zaleca się włączenie automatycznego translatora w celu przetłumaczenia treści video. Pomoc => TUTAJ.

_______

Broń mikrofalowa głównym podejrzanym ws. tajemniczej choroby dyplomatów USA

Publikacja: 5 wrz 2018

W 2016 roku dziesiątki pracowników amerykańskiej ambasady na Kubie i w Chinach słyszało głośne dźwięki, od których bolały ich uszy i głowy. Sprawą zajmowali się liczni naukowcy i lekarze, przedstawiono także dziesiątki koncepcji, co mogło być przyczyną tajemniczych dolegliwości. Teraz badacze podejrzewają, że atak mógł być dokonany za pomocą broni mikrofalowej.

Sprawa rozpoczęła się pod koniec 2016 roku. Część personelu amerykańskiej ambasady w Hawanie skarżyła się na silne bóle głowy, mówiła o chwilowych utratach świadomości i zanikach pamięci. Pracownicy twierdzili, że objawy pojawiały się po usłyszeniu dziwnego, głośnego i nieprzyjemnego dźwięku. Podobne objawy pojawiły się u kilku pracowników konsulatu w Guangzhou w Chinach.

Nad zagadką tą głowią się naukowcy z całego świata, jednak jak dotąd bez skutku. Wcześniej podejrzewano, że atak przeprowadzono za pomocą broni sonicznej. Mówiono także o zbiorowej histerii, silnym stresie oraz pomyłce dyplomatów, którzy słysząc świerszcza myśleli że to jakaś forma ataku.

[…]

Całość => https://dzienniknaukowy.pl/czlowiek/bron-mikrofalowa-glownym-podejrzanym-ws-tajemniczej-choroby-dyplomatow-usa

* * *

Publikacja: 11/09/2018: 

Amerykanie ujawnili, że coraz więcej przesłanek wskazuje, że za atakami „dźwiękami”, które spowodowały uszkodzenia mózgu u amerykańskich dyplomatów na Kubie i w Chinach, stoją rosyjskie służby specjalne.

[…]

Całość => https://nczas.com/2018/09/11/to-rosjanie-atakowali-amerykanow-nowa-tajemnicza-bronia-wywiad-namierzyl-sygnaly/

_______

W załączeniu:

Broń hipersoniczna, elektromagnetyczna, geofizyczna, akustyczna. Ekspert o uzbrojeniu rodem z science fiction

_______

.

Dziękuję za poświęcenie uwagi.

intix

.

__________________________________________________________

O autorze: intix

Dzięki Panu Bogu... Polka. Na Ziemi Polskiej urodzona, narodowość polska. Sygnatariusz Aktu Konfederacji Gietrzwałdzkiej. Przeciwniczka fałszywego, ślepego posłuszeństwa i tzw. "świętego spokoju" - w każdej dziedzinie życia. Jednym z moich drogowskazów jest myśl św. Augustyna: "Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu". Któż jak Bóg! https://i.pinimg.com/originals/25/81/e6/2581e6ab451156d7aca4b7199dac5cd1.jpg