Sakiewicz: “Zaproszenie” dla Putina. “Polskie więzienia są wygodniejsze od rosyjskich”

Sakiewicz red

„Zaproszenie” dla Putina. „Polskie więzienia są wygodniejsze od rosyjskich”

Domagamy się czegoś naturalnego. Prawdy – powiedział dzisiaj redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, który przestrzegał: „świat musi się przygotować, żeby nie miał Smoleńska na skalę światową, żebyśmy nie musieli w stu, a w milionach pogrzebów uczestniczyć”.

Dzisiaj przed ambasadą Rosji, w przeddzień 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej, odbyła się demonstracja, której uczestnicy żądali oddania wraku i czarnych skrzynek – kluczowych dowodów w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żądamy zwrotu czarnych skrzynek i wraku – demonstracja przed rosyjską ambasadą. NASZA RELACJA

– Jest z nami dziennikarka rosyjskiej gazety, nie putinowskiej, niezależnej. Powtórzę, bo władze w Rosji rzekomo nie wiedzą, czego się domagamy. Podstawowych dowodów w śledztwie, zwrócenia wraku tupolewa – mówił Tomasz Sakiewcz, który przypomniał, że większość dowodów była w Rosji „oczyszczana”. – Chcemy ujawnić kto wydał takie polecenie. Dlaczego niszczono podstawowe dowody możliwej zbrodni.

– Domagamy się czarnych skrzynek. Oryginałów – podkreślił. – Domagamy się wyjaśnienia, dlaczego znikło nagranie z wieży (…) domagamy się przesłuchania wszystkich świadków, również Władimira Putina, jest bardzo ważnym świadkiem. Nie może być tak, że ktoś będzie wyjęty spod czynności prokuratorskich. Zginął polski prezydent, zginęło dowództwo polskiej armii i musimy wiedzieć, czy Polska została zaatakowana, czy mieliśmy do czynienia z serią tragicznych pomyłek, czy mieliśmy do czynienia z zamachem terrorystycznym i przed kogo zorganizowanym.

– Kto zachowuje się tak, że chowa podstawowe dowody w śledztwie. Tylko zbrodniarz. Człowiek uczciwy nie ma czego ukrywać – mówił redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

– Dzisiaj Rosja stała się jednym z największych zagrożeń dla światowego pokoju. Kiedy mówiliśmy o tym pięć lat temu, to uważano, że nie pozwalamy, aby polskie i rosyjskie społeczeństwo się pojednało. Rosyjskie społeczeństwo jest tak samo ofiarą putinowskiego reżimu, jak wszystkie napadnięte przez tego bandytę kraje – mówił Tomasz Sakiewicz. – To jest zwykły morderca, jak Stalin, Hitler i wielu innych. Dopóki nie będzie traktowany jak bandyta z Korei Północnej, to światowy pokój będzie zagrożony.

– Świat musi się przygotować, żeby nie miał Smoleńska na skalę światową, żebyśmy nie musieli w stu, a w milionach pogrzebów uczestniczyć. To nie przez przypadek dywizje pancerne, NATO-wskie, przemieszczają się w kierunku polskich i litewskich granic. Dlaczego się przemieszczają? Bo wszyscy muszą sobie powiedzieć jasno, światowemu pokojowi grozi wielkie niebezpieczeństwo dlatego, że pozwolono wyrosnąć bandycie. Trzeba to jak najszybciej skończyć.

– Ale zacznijmy od rzeczy, która najbardziej kompromituje cywilizowany świat. Od wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. (…) Lepiej teraz niż nigdy. I to jest jedyne wyjście nie tylko dla honoru, ale i światowego bezpieczeństwa. Wiedzą to Ukraińcy, wiedzą to Gruzini, i coraz bardziej wiedzą to Bałtowie  – przypomniał T. Sakiewicz.

– Prawda jest najlepszym zabezpieczeniem pokoju, wojny wybuchają w kłamstwie, wróg atakuje wtedy kiedy człowiek się nie spodziewa, kiedy mówimy sobie prawdę może zawsze dojść do pokoju – apelował.

– A jeśli ktoś pyta o los Putina, to przypomnę, polskie więzienia są naprawdę lepsze od rosyjskich. Będzie mu tu naprawdę wygodniej niż jak skończy w jednym ze swoich więzień. Zapraszamy – stwierdził Tomasz Sakiewicz.

Cytowane za niezalezna.pl: http://niezalezna.pl/78821-zaproszenie-dla-putina-polskie-wiezienia-sa-wygodniejsze-od-rosyjskich

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...