Grzegorz Braun – tym razem na “Patelni”

Dzisiaj, w sobotę, 12.04., kolejny już pokaz OB-CIACHowego Kina Ulicznego Non-stop. Tym razem wyjątkowo atrakcyjny dokument – długo oczekiwana III część „Transformacji” Grzegorza Brauna pt. „Nomenklatura, dezinformacja i kryzysy kontrolowane”.
Zapraszamy więc na „patelnię” – plac przed stacją Metro-Centrum, od godziny 20.00.
Kolejność filmów odwrotna niż zwykło się przyjmować  [z dwóch powodów:  pierwszy – części I i II zostały już przez nas pokazane w roku ubiegłym, drugi – czasem warto spojrzeć na określone zjawisko z perspektywy minionych lat]:
  1. część III – „NOMENKLATURA, DEZINFORMACJA I KRYZYSY KONTROLOWANE”
  2. część II – „ZMIENNA LINIA PARTII, II WOJNA ŚWIATOWA, RAPORT LOKOMOTYWY”
  3. część I – „NEP, TRUST, GŁUCHONIEMI ŚLEPCY”

 

Grzegorz Braun przyznaje, że zajmuje się dziejami tzw. transformacji  ustrojowej, by lepiej zrozumieć, “kto i jak właściwie urządził mu życie”. Reżyser wyjaśnia, że jego film nie jest próbą encyklopedycznego zebrania pełnej wiedzy o historii XX wieku, ani nawet o samym Związku Sowieckim.  „To jest tylko próba wypatrzenia w tych dziejach pewnych elementów powtarzalnych, pewnych stałych wariantów gry, stałych chwytów, które zostały przećwiczone także i na nas”

Odsłony: 15

O autorze: raven59

„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 . (...) Uwaga: informuję, że poglądy moje, wyrażane przeze mnie na blogu i we wszelkich komentarzach, na temat osób publicznych są moją prywatną opinią na temat osób publicznych i jako takie powinny być traktowane jako dopuszczalna krytyka osób publicznych.