LIKWIDACJA chorego systemu podatkowego

Wiele patologii i absurdów, które nas dziś otacza i dotyka wynika bezpośrednio z chorej konstrukcji samego systemu podatkowego, który opodatkowuje każdą transakcję (zarówno zarabianie jak i wydawanie pieniędzy) – przez co zabrania ludziom pracować, zarabiać, działać, zatrudniać i bogacić się dopóki NAJPIERW nie zapłacą haraczu (podatków, składek ZUS, itp) za to, że w ogóle próbują coś robić.
Skutkiem tak absurdalnego systemu podatkowego jest to, że obciążenia podatkowe dotykaja bardziej biednych niż bogatych – i zabijają przedsiębiorczość oraz krępują całą zdrową gospodarkę.

Podkreślam (po doświadczeniach z pierwszymi komentarzami pod nagraniem) że w tym odcinku mówię o potrzebie LIKWIDACJI obecnego patologicznego systemu podatkowego – wyjaśniam dlaczego jest patologiczny – i na koniec podałem przykłady alternatywnych rozwiązań podatkowych spełniających 2 podane w nagraniu warunki.

To nie są moje pomysły na idealny system podatkowy – tylko przykłady innych rozwiązań podatkowych niż obecny system – z zaproszeniem do otwarcia dyskusji na ten temat.

Podatki muszą być przede wszystkim NSKIE I PROSTE. To podstawa.
I płacić je będą zawsze ludzie – pytanie jest tylko jak je chcemy podzielić między siebie – i jaki system podatkowy będzie najtańszy – bo to pozwoli jeszcze obniżyć podatki.

PS. NIE MA SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU PODATKOWEGO – można tylko mówić o systemie akceptowanym przez społeczeństwo lub nie – i o systemie bardziej lub mniej kosztownym dla nas wszystkich.

I zacząć by należało od uzgodnienia co to znaczy “po równo”
1) Czy po równo to znaczy każdy np. po 100zł
2) Czy po równo to znaczy każdy np. po 10% tego co zarabia

Czyli czy “pogłówny” czy “liniowy” – który z nich uważamy za “równy dla wszystkich”?

 

Zapraszam do oglądania i rozpowszechniania:

 

https://www.youtube.com/watch?v=GWOOh41nNXc

O autorze: Freedom