Związek Radziecki naszym przyjacielem jest ….

10-pl-da6110ddeea19202c589fc77dfa1b2d5

Związek Radziecki, naszym przyjacielem jest …

 

Może zacznijmy od tego, że w Norymberdze sowieccy zbrodniarze oskarżali nazistowskich zbrodniarzy.

Skoro Niemcy żartują, że nazizm nie ma swojej nacji i przekonali do tego, tak z 90%  durnej populacji świata, to Rosjanie też powinni ściągać od prymusa i wszędzie głosić, że sowieci to też taka nacja… no, nie wiadomo skąd.

Aaaale nie, nie ruskie…

 To jest zupełnie inna nacja, oni się nie wstydzą i już… i co im zrobicie?

Właśnie czytam sobie wieczorkiem, co następuje :

Cyt:

Rosyjska Duma przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy wprowadzający kary do 5 lat więzienia za publiczną rehabilitację nazizmu i za rozpowszechnianie kłamstw o działaniach ZSRR w czasie II wojny światowej. Przepisy mogą być zastosowane przeciwko historykom czy opozycji – oceniają eksperci.

Według projektu odpowiedzialnością karną objęte ma być zaprzeczanie faktom ustalonym przez wyrok Trybunału Norymberskiego i “apologia zbrodni” ustalonych przez trybunał. Karane ma być też “rozpowszechnianie z założenia kłamliwych stwierdzeń o działalności ZSRR w czasie II wojny światowej, w połączeniu z oskarżeniem o popełnienie zbrodni ustalonych we wspomnianym wyroku“.

Jeśli te próby rehabilitacji nazizmu będą dokonane przy wykorzystaniu stanowiska służbowego lub mediów, czy też towarzyszyć im będzie sfałszowanie dowodów, możliwe są grzywny do 500 tys. rubli (10,3 tys. euro) lub kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.

– Jest dla nas nadzwyczaj ważne, by z łamów gazet i ust polityków nie rozbrzmiewał podły fałsz, który pozwala na wykorzystywanie przepisywania historii na nowo do własnych nieciekawych celów politycznych. Jak takie plany są budowane, jak realizowane są te zadania – możemy zobaczyć na przykładzie innych państw – mówiła w Dumie współautorka projektu Irina Jarowaja.

Cytowany przez AFP politolog Aleksiej Makarkin ocenił, że projekt “jest skierowany przeciwko liberałom czy demokratom, którzy porównują władze Rosji z reżimem Hitlera”.

Projekt ustawy wniesiono jeszcze w 2009 roku z inicjatywy partii Jedna Rosja. Rząd, którego premierem był wtedy obecny prezydent Władimir Putin, nie poparł wtedy projektu. Uznał, że inicjatywa ta może spowodować niepożądane konsekwencje międzynarodowe

http://swiat.newsweek.pl/rosja-kary-za-znieslawianie-zsrr-newsweek-pl,artykuly,283427,1.html

 

Teraz tak… o co chodzi z tą „publiczną rehabilitacją nazizmu”?

Że niby swastyk chyba nie wolno promować, niby słusznie, nawet jak najbardziej.

Mało tego, w polskiej konstytucji, cyt:

 

W Polsce mamy w ogóle zakaz komunizmu. W Konstytucji znajduje się zapis zakazujący działalności partii i organizacji o charakterze komunistycznym. Ponadto w art. 256 Kodeksu Karnego w 1997 roku została wprowadzona karalność publicznego działania, która propaguje ustrój faszystowski, komunistyczny i nazistowski  – tłumaczył prof. Wiesław Johann.

http://www.radiownet.pl/publikacje/prof-johann-kara-za-noszenie-symboli-komunistycznych

 

Noo… niby podobnie, tak demokratycznie, po chrześcijańsku… tyle, że w ZSRR to panował chyba w czasie II wojny światowej, ustrój komunistyczny i właśnie ruska Duma zamierza go chronić przed wrogami.

 

Dlatego też zawsze twierdziłam, że Rosjanie pochodzą od innej małpy a ich małpa to na pewno nie była naszą babcią, ja się do niej przynajmniej nie przyznaję, co to, to nie :)

 

No nic… czytam dalej. Ta współautorka projektu Irina Jarowaja, twierdzi że z ich prasy musi zniknąć „ podły fałsz”, który budują „inne państwa” i piszą historię od nowa.

No i po co oni tę historię od nowa piszą?

Przecież ona jest doskonale zapisana przez historyków ZSRR.

Mało, że zapisana, ten „podły fałsz” trzeba jak najprędzej usunąć.

Tak twierdzi przynajmniej sekretarz Komunistycznej Partii Rosyjskiej Federacji, Siergiej Obuchow, (tam w końcu komunizm hula, że hej!)

 cyt:

Werdykt jest znany. Katyń był jednym z epizodów, o który oskarżono nazistowskich zbrodniarzy” – powiedział przywódca KPRF, którego wypowiedź przekazało radio Echo Moskwy.

Obuchow podkreślił, że KPRF domaga się wznowienia przez Główną Prokuraturę Wojskową Rosji śledztwa katyńskiego i podjęcia – jak to ujął – normalnych decyzji procesowych.

Sprawa Katynia została poruszona podczas procesu w Norymberdze. W akcie oskarżenia, na wniosek prokuratury ZSRR, widniał zapis o zbrodni katyńskiej jako zbrodni ludobójstwa dokonanej przez faszystów. W wyroku Trybunału kwestia odpowiedzialności za mord na polskich oficerach została pominięta.

http://www.polskatimes.pl/artykul/554999,rosyjscy-komunisci-katyn-to-zbrodnia-wojenna-popelniona-przez-niemcow-ustalila-to-norymberga,id,t.html

 

A co im będą historię od nowa pisać, trzeba podjąć „normalne decyzje procesowe” i tyle !

Nno i na koniec tego niusa, najciekawsze :)

Okazuje się, że był już taki projekt w 2009 roku i wtedy pułkownik Władimir

nie poparł tego wniosku, bo uznał, że to może spowodować „niepożądane konsekwencje międzynarodowe”

A teraz… proszę bardzo, poooszszło już w pierwszym czytaniu.

Teraz, bowiem, pułkownik Władimir, już wie, że skoro zajumał Ukraińcom Krym i nic, to przecież pochwała komunistycznego ZSRR w czasie II wojny światowej i obrona jego dobrego imienia, to w końcu drobiazg.

Żadnych konsekwencji międzynarodowych nie będzie. Najprawdopodobniej cały „wolny świat” nie zauważy „nic niestosownego” w treści tej ustawy…

 

Jakie to szczęście, że naszej kochanej przez niektórych III RP, nigdy nie przyszłoby do głowy bronić dobrego imienia II Rzeczpospolitej, a jeszcze karać za jej opluwanie? a skąd!

U nas jak najbardziej można krytykować, nawet zaleca się zohydzić tamto pokolenie i ich przywódców… Marszałka, Wojnę Obronną 1939r, Powstanie Warszawskie 1944, Rząd na uchodźstwie, armię polską na zachodzie, Żołnierzy Wyklętych …

Można to robić w każdą rocznicę i na co dzień….

O autorze: Patria