Zwycięzca śmierci

Słuchamy z dziećmi przy niedzieli polskich pieśni wielkopostnych które są najpiękniejsze na świecie, jak i polskie kolędy, i kolejny raz trafiłam na to najpiękniejsze w sieci wykonanie pieśni “Zwycięzca Smierci” na pogrzebie Pary Prezydenckiej w Krakowie w Bazylice Mariackiej.

Pamiętam jak dziś, staliśmy wtedy złamani na Błoniach  bo poszła dezinformacja, że Rynek zamknięty i nagle ta pieśń. Zdębiałam- nigdy przedtem Kościół nie jawił mi się tak jak wtedy,  żywy,  obecny, radosny, a naród zwycięski. Ta pieśń jak najbardziej stosowna w tym czasie liturgicznym, pieśń Znak.

Wyobraźcie sobie-wszyscy winowajcy  w ławkach, telewizje światowe, delegacje zagraniczne, część nie przyjechała, obłudny żal, a tu…Polska znów Chrystusem Zmartwychwstałym, Naród Zwycięski, a wróg trwoży się, przestrasza na głos Jonasza.

Spirito tego nie zrozumie, ani Sendecki, bo im w głowie całkiem inne treście, ale światowe służby analizowały wszystko, każde słowo liturgii, jak i światowe elity religijne, które obserwują Polskę, bo pokładają w nas nadzieję.

 

 

O autorze: circ

Iza Rostworowska