wyszperane 18/12/13

 

Moje pozytywne komentarze są w kolorze zielonym.32 lata temu w kopalni „Piast” w Tychach-Bieruniu Nowym miał miejsce najdłuższy podziemny strajk w powojennej historii górnictwa.

Był na miarę naszych największych zrywów narodowych – można śmiało powiedzieć.
Strajk przeciw Jaruzelskiemu i jego wojskowej juncie, która wypowiedziała wojnę narodowi.
http://www.ekspedyt.org/jacek/2013/12/18/21288_bandyci-przebrani-za%E2%80%AFwladze.html
Dobrze, że się o tym pamięta.


Co to oznacza dla Polski?
– Już sama wizja sojuszu nacjonalistów ukraińskich z Niemcami może przerażać. A jest się czego bać, ponieważ to właśnie Niemcy byli i są idolami ukraińskich nacjonalistów. Przedwojenny i wojenny sojusz banderowsko-niemiecki doprowadził setki tysięcy Polaków do zguby. To taka niechciana i ukrywana prawda. Oczywiście Rosja jest niebezpieczna, ale „majdanowi przyjaciele” też okazują się niezbyt zachęcający. Należałoby zachować daleko idącą powściągliwość.
http://www.naszdziennik.pl/mysl/62786,przeciaganie-ukrainy.html#.UrGnu_DyctQ.email
Jest wreszcie jakiś konkretny komentarz dla tego co się dzieje na Ukrainie.

mamy ponad stu generałów, ponad 20 tys. oficerów,  40tys. podoficerów i uwagaaaa …niecałe 30 tys. zawodowych szeregowych.
W 2009 r. zakończył się ostatni pobór do wojska.
Teraz mamy armię zawodową ze stanem osobowym jw.
Można się z tym  nie zgadzać, ale uważam, że dokładnie wtedy rozpoczęło się ujadanie, niszczenie i lekceważenie Polski.
Po co i w jakim celu szanować kraj, który wyprzedał za srebrniki swoją gospodarkę i mając za sąsiadów kraje, które stworzyły najohydniejsze systemy totalitarne, w dodatku wymazały nasz kraj na ponad sto lat… otóż taki kraj się jeszcze rozbroił … sam… jak prawdziwy okaz nieuleczalnego idioty…
[  …  ]
W 2012 r. niemieckie wojsko zatrudniało 183 000 zawodowych żołnierzy i 17 000 ochotników
http://www.ekspedyt.org/patria/2013/12/15/21198_bezbronni-idioci.html
Diagnoza to może być początek leczenia.

Dlaczego podpisał się Pan pod listem krytykującym prokuraturę?
– Jest to absolutnie nowa jakość w sytuacji, w której polska prokuratura wydaje postanowienie, w którym stwierdza, że zwrot „polskie obozy zagłady” nie wskazuje na to, by zakładali je Polacy.
Od wielu lat prowadzone były przez resort kultury czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych i podległe mu placówki dyplomatyczne działania, które miały na celu domaganie się w tej kwestii sprostowań. My ze swojej strony, jako dyrektorzy muzeów, również protestowaliśmy przeciwko tego typu sformułowaniom. Nagle inny organ państwa stwierdza, że działania w tym zakresie były tak naprawdę bezpodstawne.
http://marucha.wordpress.com/2013/12/18/klamstwo-obozowe/
Mimo, że na wysokim stanowisku to jednak uczciwy patriota. No proszę, a mówią …45 ZASAD ZNIEWOLENIA POLSKI – INSTRUKCJE SOWIECKIE
http://niepoprawni.pl/blog/2171/45-zasad-zniewolenia-polski-instrukcje-sowieckie
Coś dla tych, którzy nie wiedzą jak jest. Można się dowiedzieć jak miało być i może wtedy coś się wyjaśni.


Jeśli zgadzasz się z choć jednym z podanych niżej powodów:
1. Polska, w tym nasza Stolica, powinna być wolna od symboli środowisk LGBTQ.
2. Wolałbyś/abyś, aby publiczne pieniądze były wydawane na inne cele: potrzeba pieniędzy na edukację, ochronę zdrowia, profilaktykę i pomoc społeczną, utrzymanie i budowę dróg, renowację zabytków i tysiące innych potrzeb…
3. Uważasz, że “tęcza” zaburza architekturę Placu Zbawiciela…
4. Z jakiegokolwiek innego powodu nie chcesz, aby UM Warszawy wydawał Twoje pieniądze na odnawianie kwiatków “tęczy”…
podpisz petycję skierowaną do Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Do prośby, która jest treścią petycji, możesz dopisać coś od siebie.
http://www.citizengo.org/pl/1612-szkoda-pieniedzy-na-kolejna-tecze
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11297&Itemid=100
http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=11299&Itemid=53
Jest okazja żeby jednak nie siedzieć cicho.

Tego jeszcze nie było: Jarosław Kaczyński, do niedawna lider parlamentarnej opozycji wobec rządu i PO-rządków w III RP, chwalony jest dziś przez swych (do niedawna) największych wrogów. Donald Tusk Kaczyńskiemu dziękuje, Adam Michnik chwali i nazywa „prawdziwym patriotą”.
Czemu prezes PiS zawdzięcza taki nagły przypływ sympatii ze strony swych „politycznych przeciwników”?
Otóż zawdzięcza je swym zaangażowaniem w nową odsłonę tzw. pomarańczowej rewolucji na Ukrainie. Tam – na Ukrainie – Kaczyński wspiera tamtejszych „lemingów” i zaciekłych zwolenników integracji z UE. W tym zadziwiającym widowisku szef największej partii opozycyjnej przemawia jednym głosem i z PO, i z Aleksandrem Kwaśniewskim, i z mainstreamowymi mediami z TVN-em i „Gazetą Wyborczą” na czele.
http://konserwatyzm.pl/artykul/11352/czerwono-czarna-rewolucja-czyli-polityczne-szalenstwo-pis
Wreszcie mamy ogólnonarodową zgodę, a przecież zgoda buduje. Zobaczymy co zbuduje.

Kaczyński zrzuca maskę! Do tej pory WCzc. Jarosław Kaczyński udawał, że w zasadzie to broni suwerenności III RP, a Unii tylko ustępuje, bo „musi”. Jeśli zażądał utworzenie silnej armii europejskiej – to w Davos, gdzie Polacy go nie usłyszeli. Tym razem przyznał się, że jak wszystkie pieski spod Okrągłego Stołu, jest czynnym agentem Unii. Powiedział: „Stanowisko PiS jest tu jednoznaczne. Jesteśmy zdecydowani popierać to wszystko, co prowadzi Ukrainę ku Europie” (czytaj: „do Unii” – bo w Europie to Ukraina leży od zawsze…). Proszę zauważyć, że jeśli Ukraina i Białoruś przystąpiłyby do UE, a ONI przykręciliby nam śrubę – to bylibyśmy całkowicie okrążeni przez kraje Unii! Dla nas ważna jest niepodległa – choćby i wroga Polsce – Ukraina. Bo to daje nam wybór i pole do odrobiny samodzielności w polityce zagranicznej.
[  …  ]
Proszę zrozumieć: jako kraj graniczny UE posiadamy dużo swobody manewru. Przypominam, że nie wykluczam, iż po katastrofalnych rządach tej przekomicznej wersji bolszewików, jaką są federaści, może w Brukseli pojawić się jakaś farsowa wersja Stalina czy Hitlera – i wtedy dobrze będzie być krajem granicznym.
http://nczas.com/publicystyka/kaczynski-jest-czynnym-agentem-unii-jaka-ukraina-oplaca-sie-polsce/
Jak zwykle w trudnych momentach. Nagle wszystko staje się jasne.

Wieczór wspomnień o “Seawolfie” – Tomaszu Mierzwińskim

http://blogpress.pl/node/18170
http://www.ekspedyt.org/elig/2013/12/12/21085_ulotna-slawa-blogera-wieczor-wspomnien-o-seawolfie.html#comment-32372
Pozytywem jest to, że mieliśmy takiego człowieka.

Głos zabrała potem Dorota Kania, która zastanawiała się nad tym, czy należy winić dzieci za grzechy ich rodziców.  Jerzy Targalski stwierdził zdecydowanie, że to pytanie jest źle postawione.  Rzecz w tym bowiem, że mamy w Polsce sitwę złożoną z komunistów i ich potomków opanowującą liczne obszary życia społecznego, bezbłędnie rozpoznającą swoich i tępiącą lub spychającą na margines pozostałych.
Po 1989 środowisko to stara się domknąć system, tak by nikt spoza niego nie mógł zyskać popularności.  Służy temu m.in. pop-kultura i system promocji „celebrytów”.  Zdaniem Doroty Kani o skuteczności takich działań świadczy to, że IPN powstał w Polsce dopiero w 11 lat po 1989 roku, a dopiero w 2006 Janusz Kurtyka odtajnił większość jego zasobów.
http://www.ekspedyt.org/elig/2013/12/18/21278_moje-wrazenia-z-promocji-resortowych-dzieci-w-hybrydach.html
Diagnoza może być początkiem leczenia. Może będzie.Odejście  jachtu z plaży -manewr nietypowy
http://www.youtube.com/watch?v=ehafNSZM-84
Zobaczcie jak się wychodzi z sytuacji beznadziejnych.Libido Dominandi – Sex jako narzędzie kontroli społeczeństwa – Dr Michael Jones, Prof. Ryszard Legutko – dyskusja
http://www.youtube.com/watch?v=33-E1uaBZWw
http://www.frequency.com/video/libido-dominandi-dr-michael-jones-prof/137736468/-/5-23521
http://www.ekspedyt.org/jwieczorek/2013/12/17/21263_seks-jako-narzedzie-spolecznej-kontroli.html
Homoterroryści jeszcze nie wszystko opanowali skoro możliwe są takie spotkania. Nie wiemy jak długo jeszcze.

„Podczas gdy inne kontynenty z powodzeniem zmniejszają obszary ubóstwa, rośnie ono w Europie (…) W ubóstwo popadło wielu członków klasy średniej i trzeba będzie wielu lat, by odzyskać minimalny poziom dobrobytu (…)
Miliony Europejczyków żyją w poczuciu braku bezpieczeństwa, w niepewności, co przyniesie im przyszłość. Jest to jeden z najgorszych stanów psychologicznych dla istoty ludzkiej. Widzimy, jak wśród wielu Europejczyków rośnie cicha rozpacz, przynosząc rezultaty w postaci depresji, rezygnacji i utraty nadziei” – czytamy w raporcie.
http://www.nacjonalista.pl/2013/12/17/niewygodna-prawda-europejska-nedza/
A więc jeżeli, kiedyś tam, będzie bunt przeciwko eurokołchozowi to na skalę europejską.


Fatalna polityka rządu Tuska w zakresie bezpieczeństwa energetycznego kraju jest równoznaczna z coraz większym ryzykiem wystąpienia tzw. blackoutów, czyli rozległych deficytów mocy w sieci przesyłowej skutkujących brakiem prądu. Konsekwencje wystąpienia takich deficytów są uciążliwe nie tylko dla gospodarstw domowych, ale przede wszystkim niezwykle groźne dla całej gospodarki.
http://takdlaelektrowni.pl/aktualnosci/energetyczny-blackout-nad-polska-coraz-bardziej-realny-czy-w-naszych-domach-zabraknie-pradu/
Diagnoza …


Kupuj u homofobów!

Co łączy Polski Bus z czekoladkami Kinder Bueno? „Czarna lista sporządzona przez stowarzyszenia LGBT jest długa”.
http://wpolityce.pl/artykuly/69746-co-laczy-polski-bus-z-czekoladkami-kinder-bueno-czarna-lista-sporzadzona-przez-stowarzyszenia-lgbt-jest-dluga
Może opublikują tę listę i będziemy już  wiedzieli co robić.Po wejściu do Unii rozpadają się rodziny, a Polska wymiera
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/po-wejsciu-unii-rozpadaja-sie-rodziny-polska-wymiera-2013-12
Diagnoza …

O autorze: Jacek