Łapówki są od dziś legalne

579207_552534818106136_1608337313_n

 

O w jakimż wolnym kraju żyją Polacy. Dziś jako pierwszy kraj na świecie praktycznie zalegalizowaliśmy łapówki, jest precedens. Sędzia nie bał się iść z duchem naszych czasów. Sawicka została uniewinniona bo CBA działało nielegalnie i nie wolno testować obywateli w demokratycznym państwie.

Są nawet przecieki, że  Sawicka wkrótce zastąpi Gowina na stanowisku ministra sprawiedliwości albo wykopie Kopacz a może nawet samego premiera.

 

Chcesz sobie wziąć, dać łapówkę – nie ma najmniejszego problemu, no chyba że jesteś agentem CBA, który działa w ramach operacji specjalnej, wtedy będziesz miał problemy. Łapówkarze mogą teraz zapraszać media na ceremonię wręczenia łapówy. Łapówy będą wręczane w świetle jupiterów, w studiu telewizji informacyjnych. Powstaną rankingi łapówek oraz oficjalne cenniki. Tyle za ustawę, tyle za odrolnienie, tyle za stanowisko. Będą łapówki potwierdzane notarialnie, koniec z jakimiś umawianiami się po cmentarzach. Bukmacherzy będą obstawiać sumy ile za to, a ile za tamto. Ile za spylenie lasów państwowych pod wycinkę, ile za autostrady, ile za Wawel dla dewelopera, ile za Polskę hurtem? Co tam działki na Helu, cały półwysep od ręki. Obywateli sprzedać się nie da, są już sprzedani za długi na kilka pokoleń do przodu.

 

Koniec z jakimiś bezsensownymi komisjami sejmowymi w sprawie afer. Nie ma już potrzeby ich uwalania przez większość rządową. Afery też będą legalne, może nawet już są , bo przecież opierają się na łapówkach.

 

Kwach spokojnie może powiedzieć skąd ma tyle kasy, o tej willi w Kazimierzu i to na trzeźwo, a nie jak podsłuchany Oleksy po pijaku u Gudzowatego. No z tym na trzeźwo to może być problem.

 

CBA się samo-rozwiąże, po co nam takie przeżytki poprzedniej epoki. Łapówki zostaną też, już po ich zalegalizowaniu przez ten kolejny precedens sądowy zwolnione z opodatkowania.

 

Przynależność do najgroźniejszych gangów, kierowanie nimi jest tez karalne jedynie w wyjątkowych wypadkach, z zasady tu też mamy uniewinnienia lub czasem symboliczne wyroki, jak nie tak dawno w sprawie Pruszkowa.

 

 

Zresztą co tam łapówki, gangi. Jakbyście chcieli sobie postrzelać do robotników np. jak do tych na wybrzeżu  w 1970 to też jesteście niewinni, jak orzekł niedawno sąd. Chcecie zrobić sobie stan wojenny i postrzelać do górników, zakatować dziesiątki ludzi na komisariatach – jesteście niewinni. Jedyne co wam grozi, to wysokie emerytury do końca życia.

A może macie ochotę wysadzić w powietrze samolot z polską elitą, z prezydentem włącznie. Zero problemów. Komisja państwowa orzeknie, że to błąd pilota.

 

Tylko tak poważnie, czy my w ogóle jesteśmy państwem? Nie mówię nawet państwem prawa.

 

No i ile jeszcze będziemy sobie pozwalali pluć w twarz?

 

 

 

 

O autorze: R.Zaleski

Członek Konfederacji Blogerów