WIELKANOCNE KURNIKI…TRZECI KURNIK…odc 4.

W Nowym Kurniku znów pojawiły się wstrząsy. Kogut Richter określiby liczbę 7 w swojej skali. Wysiadło totalnie zasilanie, zapadły potworne, egipskie ciemności … chociaż ja nazwałbym to pomrocznością jasną, jak to określił kiedyś stary Indor Bolek. Nastąpiła lekka panika …Koguty i Kury, nie wiedziały czy już uciekać , czy skakać przez okna Kurnika, gdyż nie działały windy. W sumie, aż takiego zaskoczenia nie było, jak onegdaj podczas pierwszego Potopu, lecz dało się odczuć trochę zniesmaczenie w drobiowych dziobach.

Okazało się, jak zapiał Kogut Admin, że to było tylko zwykła zmiana operatora energii do Kurnika, a wstrząsy nastąpiły dlatego, że jakiś Kogut Technik (dobrze przy tuszy) spadł nagle z drabiny, jak dowiedział się, że jego Kura zniosła jajko.

W owych ciemnościach pomrocznych, ale jasnych, ktoś podrzucił Kogutowi Trybeusowi i Kogutowi Cyborgowi kukułcze jajko…bardzo struci, muszą wysiadywać je po dziś dzień. Niestety, sprawców podrzucenia owego kukułczego jajka nie odnaleziono, więc cała wina musi spaść na tajemniczych Kogutów Nindża, których już przestało bawić wbijanie jednych gwiazdek w plecy Kogutów i Kur w Nowym Kurniku, a zaczęło bawić podrzucanie jaj Kukułek w celu zajęcia uwagi czymś innym owych Kogutów (takie swoiste, drobiowe false flag :)).

Po ekscesach, ze śpiewem piosenki na dziobach “Koguty…nic się nie stało”, cały Drób rozszedł się do swoich zajęć.

Natomiast w Kurniku w Legionowie rządy przejęły Kury. Złośliwe Koguty i Kury w Nowym Kurniku twierdzą, że rządy w Kurniku w Legionowie objęła Kura Circ, a jeszcze złośliwsze Koguty nazwały ją nawet Kurą Wielokrotnie Przełożoną-Generalną.

KURA CIRC CZARNA

Kogutom tamtejszym już totalnie oklapły grzebienie, nie wchodzą dla świętego spokoju w relacje z Kurami….

kogut z klapniętym grzebieniem

niechby jakiś Kogut Desperat (w grzebień czesany) zapiał nie po myśli Kury Generalnej, to pojawia się jakby spod ziemi i prostuje drobiowego delikwenta do pionu. 

kogut na baczność

Inną atrakcją Kurnika w Legionowie stały się walki Kur …niekoniecznie w kisielu, gdyż Koguty mogły by mieć nie lada atrakcje, a przecież nie o to chodzi. Kura Inka upatrzyła sobie Kurę Izabellę i poprzysięgła sobie, że nie spocznie, dopóki nie sciągnie skalpu z jej głowy. Walki Kogutów w dzisiejszych czasach są naprawdę …passé …natomiast walczące Kury, to balsam na skołatane serca Kogutów… 

Cały gospodarski Drób czeka jednak z wciągniętym powietrzem w drobiowe piersi na wielkie otwarcie Trzeciego Kurnika, budowanego przez Koguta Bartłomieja Tomasza.

Właśnie Kogut Karkażur rozsyła drobiowe wici, że w Trzecim Kurniku naprawdę będą cuda jaja, podgrzewane i podświetlane grzędy, osobne wejścia dla Kur , osobne dla Kogutów..będą tam rzeczy o których nawet Kogutowi Sułtanowi się nie śniło. Już szykuje się wielki baner…na poprzednim było hasło niewerbalne w jakie dokładnie miejsce Kogut Dyrektor ma całować Kogutów Rebeliantów, a teraz będzie hasło gdzie Koguty i Kury Rebelianci mają Koguta Dyrektora.

 

Parapetówa w Trzecim Kurniku się przeciąga, ale cały Drób czuje już przyjemne mrowienie w kogucich i kurzych pazurach i lekkie dreszcze w okolicach drobiowych kuprów…jak informuje na swojej grzędzie Kogut Bartłomiej Tomasz Trzeci Kurnik będzie potężny i będzie nie lada wypasiony, że …wszystkim Kogutom i Kurom wyjdą gały na wierzch, a z wrażenia cały Drób dozna przyjemnego opadu dolnej części dziobów…CDN*

*wszelkie podobieństwa są czysto przypadkowe, wydarzenia te nigdy nie miały miejsca…

ps.Myślę, że Legioniści znają się na żartach i potraktują to jako Wielkanocne jaja…:)) 

 

O autorze: trybeus

Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny, rasa górska ...