Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
−∗−
POLAK ZROBIŁ SWOJE, POLAK MOŻE ODEJŚĆ – MOGĄ NAS TERAZ BEZKARNIE PONIŻAĆ. LESZEK ŻEBROWSKI
Garść bardzo gorzkich refleksji Leszka Żebrowskiego, wygłoszonych podczas wykładu w Zielonej Górze, dotyczących stosunków polsko-ukraińskich i tego, w jaki sposób ludzie, którzy gardzą Polską, fatalnie nią rządzą oraz przyprawiają jej gębę za granicą.
◊
◊
Warto porównać:
Ukrainiec w Polsce – co nam to przypomina?
Napisałam 18 maja. Opinii publicznej znowu się objawił ukraiński działacz Igor Krawetz (poprzednio posługujący się nazwiskiem Isajew). Krawetz od wielu lat mieszka w Polsce i z zapałem, uparcie trudni się […]
_________
“Maszyny prawne” Pawła Kowala
Muszą być kary, musi być prewencja, muszą być ustawione maszyny prawne, które powiedzą dość. – Paweł Kowal, Radio Zet Ukraiński głos w twoim domu, to nowy głos Polski uśmiechniętej […]
◊
Więcej: Leszek Żebrowski
Dla chętnych.
_________
Czy Niemcy lubią banderyzm na Ukrainie?! – A. Wolska [24min]
Dla zainteresowanych.
_____________
Wołyń bez mitów. Ukraina i prawda o ludobójstwie – Krzysztof Baliński, Paweł Zdziarski [20min]
____________
Ano właśnie. “Pozwoliliśmy”.
Pozwoliliśmy na kult UPA, to zbieramy tego owoce. O Zełenskim, UPA i hipokrytach z Polski [11min]
We Włoszech też zauważyli.
___________
PILNE! WŁOSKIE MEDIA KRYTYKUJĄ KULT BANDERY NA UKRAINIE! Marek Skowroński [16min]
No to jeszcze nie tak do konca ,ze Polak moze odejsc…Jeszcze nas potrzebuja, jeszcze
od nas oczekuja ,znow, zeby wesprzec, zeby pomoc, zeby jeszcze sie wytezyc.
Oto w Polskim Radio zorganizowano dyskusje, i apel, o nowe zbiorki pieniedzy na Ukraincow w ‘
Polsce.
Tych Ukraincow,ktorzy nie pracuja ,a wlasnie stracili z tego tytulu prawo do pobierania swiadczen pienieznych ,bezplatnego leczenia…robienie kosztownych za setki tysiecy zlotych operacji.
Tak mowila jedna pani w studio,ze zebrano,cos ze sto tysiecy, na operacje nachodzcy z Ukrainy.
Pamietamy przeciez,ze w marcu b.r. weszla ustawa wygaszajaca specjalne przywileje dla niepracujacych Ukraincow…nieoplacajacych skladek ubezpieczenia…
A jest to potezna grupa ludzi ok 25 tysiecy,teraz znow wymagajacych pomocy w ramach roznych akcji, jak ta w Polskim Radio wlasnie…
Moje pytanie bylo,dlaczego nie zorganizowac, rownolegle, podobnej dyskusji i apelu w radio
publicznym ukrainskim, i tam zwrocic sie z apelem o pomoc dla niepracujacych Ukraincow w Polsce…
Mozna przeciez tez zrobic zestawienie roznych wskaznikow pokazujacych ,ze spoleczenstwo ukrainskie jest w dobrej kondycji finansowej, a zatem moze ponosic koszty wspierania swoich obywateli na obczyznie.
Mozna zrobic zestawienie,na podstawie oficjalnych danych, jak wyglada PKB Ukrainy,ktore mimo konfliktu wykazuje wartosc dodatnia,
Jak wyglada przyrost milionerow w Ukrainie .??
i tu tez sa oficjalne dane pokazujace ,ze za ostatni rok,2025, przybylo na Ukrainie 17 tysiecy milionerow,!!! tylko w ciagu ub roku!!
SA to oficjalne dane z ukrainskiego biura podatkowego..!!
,
Polska rowniez ma swoich milionerow,ale,raczej nie ma porownania z przyrostem ukrainskich krezusow..
Mozna popatrzec na statystyki kupna,rejestracji elektrycznych samochodow. Ukraincy kupuja i rejestruja,dwa razy wiecej niz Polacy!! Sa to dane z portalu biznesowego..
Mozna popatrzec na rynek nieruchomosci,ktory takze wykazuje ozywienie.
Mozna popatrzec na wskazniki bezrobocia ,ktore w 2024 wynosilo ok 14%,a w 2026 prognoza mowi o 10%.Zatem robota jest. Tylko trzeba ,jesli ktos moze, wrocic do siebie ,i zakasac rekawy..
Mozna wskazac na budowe ,za miliardy euro, ekskluzywnego osrodka sportow narciarskich w
Bukovelu.w ukrainskich Karpatch..
.
Budowa, mimo wojny, jest realizowana bez przeszkod.!! Zadziwiajace..!!
Nawet Rosjanie wykazuja sie pelnym zrozumieniem, i taktem, i nie wysylaja tam swoich dronow. Budowa idzie pelna para. Niedlugo bedzie mozna zaplanowac tam swoje wakacje..
A zatem istnieja na Ukrainie warunki do rozwoju i bogacenia sie.
Stad moja propozycja ,zeby zwrocic sie do tamtejszego spoleczesntwa czy nie mogloby wspomoc rodakow w Polsce.
Bo polski podatnik juz ledwo dycha pod naciskiem nowych daj,daj,wiecej,wiecej.
A przeciez pomagamy od poczatku . najpierw realizujac postanowienia umowy z 2016 roku, a potem poszly inne dzialania.
no i nie zapominajmy,ze maja tez ukraincy swojego oligarche pana Achmetowa. Mozna sie do niego zwrocic o wsparcie. dlaczego nie? W ramach solidarnosci plemiennej…moglby sie dolozyc…c’nie?
CZy ktos w ogole probowal..? czy raczej od razu siega sie do polskiej kieszeni..I ciagle sie siega, bo taka nam ROLE przypisano…
Nie musimy sie na to godzic…Jak widac, nie jest z nimi tam tak zle…