‘Utrudzą się, umęczą, ale Panu Bogu nie ustąpią…’

Gdyby tak się działo, że ten wybrany (polityk) ufnie zwróciłby się do Pana Boga i współpracował z Nim, mogłoby się okazać, że w Polsce wcale nie jest tak źle. Że Pan Bóg tylko czeka, dokładnie czeka na moment kiedy Mu się otworzy drzwi.
(…)
W dwóch wymiarach toczy się naprawa kraju. Jest walka duchowa, którą najpierw należy wygrać w tej przestrzeni duchowej, żeby zabrać się do robienia porządków w sferze fizycznej.

____________

Ludzie najczęściej reagują nie postawą zawierzenia, tylko reagują na bieżący ból zmartwień, sytuacji, krzywdy, tego co zagraża. I przysłonienia, przytłoczeni doczesnością są tak zmiażdżeni, że tracą zmysł wiary. U człowieka takiego jest kalkulacja bieżąca ziemska, a nie kalkulacja wiary. Kalkulacja wiary z kalkulacją zawierzenia. Wołania wspomożenia Bożego. O to Boże wspomożenie ludzie rzadko się zwracają do Pana Boga, bo Pan Bóg ich drażni, albo Jemu nie ufają, mają fałszywy wizerunek. Za to najbardziej boli, doskwiera ‘bieżącość’, czyli długi, choroby, problemy i krzywdy niezrozumienia I ludzie na to reagują. Reagują na to dlatego, że najcenniejsza im jest doczesność i doświadczenie samych siebie. Mają własną koncepcję na uszczęśliwienie, samo-uszczęśliwienie, a Pan Bóg mógłby się postarać i dostarczyć środków do doczesnego usatysfakcjonowania. Takie jest myślenie wielu ludzi. To są ludzie, którzy się nie nawracają, ponieważ mają przysłonięte wszystko swoimi zmartwieniami i celami, doskonalą swój egoizm, swą przedsiębiorczość, utrudzą się, umęczą, ale Panu Bogu nie ustąpią.

−∗−

Niestety Sprawiedliwość i na szczęście Sprawiedliwość. Łaska pociągająca – ks.Marek Bąk, Igor Nadolski

 

−∗−

Od najstraszniejszego do najbezpieczniejszego miejsca na świecie – ks. Marek Bąk, Igor Nadolski. Cz.2

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!